Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mama ogląda warsztaty online
Adobe Stock
Czas wolny

Za nami wiosenne Warsztaty Mamo, To Ja! Jak było tym razem?

Kolejna edycja naszego wydarzenia dla rodziców dobiegła końca… Podczas wirtualnego spotkania z ekspertami można było – całkowicie bezpłatnie i w formie online – poszerzyć wiedzę z zakresu zdrowia i rozwoju, pielęgnacji oraz żywienia małego dziecka, a także znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania związane z ciążą. Zobacz, co się działo i bądź z nami jesienią!

Mimo tęsknoty za stacjonarnymi Warsztatami Mamo, To Ja, jesteśmy przekonani, że spotkania online to skuteczny sposób na uczestnictwo w nich jeszcze większej grupy przyszłych i świeżo upieczonych rodziców. Co ważne, chociaż wiosenne warsztaty dobiegły końca, to warto pamiętać, że dzięki wirtualnej formie spotkania, można do nich wracać w każdej chwili. Tym samym bez problemu można wielokrotnie przyswajać interesujące treści, co umożliwia ich utrwalenie bądź znalezienie odpowiedzi na pytania w konkretnej sytuacji.

Ile można przytyć w ciąży - film

Wyjątkowe spotkanie w nowej odsłonie

Aby każda użytkowniczka znalazła interesujące ją tematy, podzielono je na kilka kategorii. W sekcji „Zdrowie i rozwój” naszym gościem był ratownik medyczny Kamil Kasiak, z którym rozmawialiśmy o zdrowiu, odporności, bezpieczeństwie i najczęstszych wypadkach niemowląt i małych dzieci. Ponadto z pediatrą dr Górską-Kot rozmawialiśmy o szczepieniach przeciw pneumokokom, a z pediatrą dr Tymińską o faktach na temat tych bakterii oraz narosłych wokół nich mitach.

W sekcji „Higiena i pielęgnacja” rozmawialiśmy z położną Malwiną Sierzan i prezesem PTCA Hubertem Godziątkowski o pielęgnacji skóry najmłodszych, w tym również skóry z trudnościami np. atopowej. Za nami również wyjątkowy liveczat z ekspertem o wiosennych porządkach w kosmetyczce i szafie niemowlaka. Z kolei w sekcji „Odżywianie” dietetyczka Agata Ziemnicka i lek. dent. Michał Kaczmarek (@TataStomatolog) opowiadali o zasadach diety kobiet w ciąży i małych dzieci. Uczestnicy mogli się również dowiedzieć, jakie akcesoria są przydatne podczas karmienia piersią.

Liveczat z położną Warsztaty Mamo, To Ja
Edipresse

Zaskakujący format

Podczas Warsztatów Mamo, To Ja, uczestnicy mogli nie tylko wysłuchać rozmów z ciekawymi ekspertami, ale również poznać przepisy na fantastyczne, zdrowe dania. Prowadząca Zosia Gil-Wąsowicz zaprosiła do kuchni wybitnego kucharza! Chef Lorek pokazał, jak przygotować m.in. proste i sezonowe koktajle, które będą smakowały dzieciom i dorosłym.

Ponadto spotkania z ekspertami urozmaicili również... najmłodsi, chętnie wypowiadający się na tematy, o których rozmawiali w studiu zaproszeni dorośli. Zobacz to koniecznie – jest przy tym śmiechu co niemiara!

Chef Lorek Warsztaty Mamo, To Ja
Edipresse

Dodatkowe atrakcje

Na rodziców czekały także niezwykłe konkursy z wyjątkowymi nagrodami. Były to między innymi zestawy kosmetyków Ziajka, z których każdy zawierał: maść pośladkową przeciw odparzeniom, krem do pielęgnacji dzieci i niemowląt, szampon dla dzieci i niemowląt łagodny dla skóry, pastę do zębów dla dzieci bez fluoru z xylitolem, kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę łagodny dla skóry oraz żel myjący dla dzieci łagodny dla skóry.

Ponadto osoby, które rozwiązały quiz na temat wyprawki, mogły wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami był laktator Philips oraz smoczki w dwóch wariantach kolorystycznych. Co ciekawe, na stronie warsztatów można bezpłatnie pobrać kartę szczepień obowiązkowych i zalecanych, konsultowaną z pediatrą, dr Górską-Kot.

Podsumowanie wiosennej edycji Warsztatów Mamo, To Ja

Za nami kolejna edycja wyjątkowego spotkania dla rodziców – tym razem w nowej szacie graficznej, a także formacie wideo urozmaiconym o porady kulinarne i rozmowy z dziećmi. Sprawiliśmy, że był to wyjątkowy czas z najlepszymi ekspertami i ciekawymi tematami. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, a także zapraszamy do ponownego odtwarzania materiałów – znajdziecie je tutaj >>> WARSZTATY MAMO, TO JA. Do zobaczenia jesienią!

Belka Warsztaty MTJ
Edipresse

Pielęgnacja skóry dziecka
Adobe Stock
Zakupy
Postaw na sprawdzoną pielęgnację! Weź udział w konkursie i wygraj nagrody
Skóra maluszka jest delikatna i potrzebuje najczulszej troski. Pomożemy ci o nią zadbać. Zapraszamy do udziału w konkursie z wyjątkowymi nagrodami.

Podczas Wirtualnych Warsztatów Mamo, To Ja można nie tylko wziąć udział w wyjątkowych spotkaniach z ekspertami, ale również zapoznać się ze specjalistycznymi materiałami m.in. na temat zdrowia i rozwoju, pielęgnacji oraz żywienia małego dziecka. Dla uczestniczek przygotowaliśmy również konkursy z świetnymi nagrodami. Poniżej dowiesz się wszystkich szczegółów. Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Jeśli zastanawiasz się, jakie produkty sprawdzą się w codziennej pielęgnacji, koniecznie sprawdź serię Ziajka dla dzieci i niemowląt. To preparaty, które nie tylko dokładnie myją skórę i włosy, ale również pielęgnują delikatne ciałko, w tym także jamę ustną maluszka. Wegańska formuła zawierająca w większości składniki pochodzenia naturalnego umożliwia kompleksowo zadbać o wrażliwą skórę dziecka już od pierwszych chwil życia. Poznaj nasze nagrody z bliska! Ziajka maść pośladkowa przeciw odparzeniom Produkt skutecznie zapobiega powstawaniu odparzeń. Dzięki niemu na skórze tworzy się warstwa ochronna – doskonała bariera dla wilgoci. Ponadto maść łagodzi otarcia, podrażnienia i zaczerwienienia naskórka, a także zmniejsza skłonność do ich powstawania. Można stosować ją już od 1. dnia życia. Ziajka pasta do zębów dla dzieci bez fluoru z xylitolem Pasta dla dzieci to doskonały produkt, którego systematyczne stosowanie jest sposobem na zdrowe zęby. W jej składzie znajduje się m.in. xylitol, który wspomaga remineralizację szkliwa i zapobiega próchnicy. Ponadto pasta nie zawiera fluoru i ma łagodny, neutralny smak, który zachęca do regularnego mycia zębów.   Ziajka krem do pielęgnacji dzieci i niemowląt Krem doskonale nawilża, chroni przed utratą wody oraz delikatnie natłuszcza skórę. Wpływa kojąco na podrażnienia, szczególnie w miejscach narażonych na otarcia. Łatwo się...

Lupilu kąpiel dziecka
mat. promocyjne
Pielęgnacja
Jakie cechy powinny posiadać kosmetyki dla dzieci? Podpowiadamy!
Wielu rodziców zastanawia się, jakie kosmetyki do mycia i pielęgnacji wybrać, aby były bezpieczne i w pełni odpowiadały potrzebom delikatnej skóry dziecka. Podpowiadamy, jakie cechy powinny mieć produkty dla maluchów, aby skutecznie myły i stanowiły ochronę dla wrażliwego ciałka.

Nie jest łatwo znaleźć na rynku produkty do mycia i pielęgnacji, które otulą delikatną skórę dzieci. Poniżej doradzamy, jakie konkretnie preparaty powinny znaleźć się w kosmetyczce malucha oraz na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru. Z nami będzie ci łatwiej! 6 cech bezpiecznych i skutecznych kosmetyków dla dzieci: Naturalna formuła Delikatna skóra potrzebuje szczególnej opieki, dlatego warto postawić na wegańskie kosmetyki ze składnikami naturalnego pochodzenia. Najlepiej by nie było w ich składzie m.in. mydła, olejów mineralnych i silikonów.  Bogactwo substancji łagodzących Wrażliwa skóra maluszka jest skłonna do podrażnień i reakcji alergicznych, dlatego wybrane produkty myjące i do pielęgnacji powinny zawierać substancje łagodzące takie jak pantenol, beteina czy prebiotyki.  Ekologiczne materiały Wybierając konkretną markę kosmetyków dla dzieci, zwróć uwagę, czy są przyjazne dla planety. Najlepiej decydować się na te, wykonane z biodegradowalnych materiałów. Łagodność dla oczu – zero łzawienia Jeśli w kosmetykach zostaną użyte łagodne substancje myjące, najpewniej nie będą one wywoływały podrażnień, reakcji alergicznych, a także łzawienia, gdy dostaną się do oczu. Możliwość stosowania od pierwszych dni życia Kosmetyki dla dzieci powinny mieć formułę o neutralnym pH, dzięki czemu pomogą zachować naturalną barierę ochronną skóry dziecka. Tym samym są w pełni bezpieczne i można je stosować od 1. dnia życia. Testowanie dermatologiczne Najlepiej sprawdzą się te produkty, które przeszły testy dermatologiczne. Dzięki temu opiekunowie mają pewność, że kosmetyki są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry maluszka. Co powinno znaleźć się w zestawie do mycia i pielęgnacji skóry maluszka? Przede wszystkim należy uzupełnić...

pielęgnacja noworodka
Adobe Stock
Noworodek
Pielęgnacja noworodka: jak dbać o dziecko po urodzeniu
Pielęgnacja noworodka powinna uwzględniać nie tylko potrzeby wrażliwej skóry, ale również płeć dziecka. Nieco inaczej wygląda higiena małego chłopca, niż dziewczynki. Oto zasady pielęgnacji noworodka. Dowiedz się, jak powinna wyglądać kąpiel, pielęgnacja oczu, włosów, pępka, pupy, nawilżanie skóry. Sprawdź, w jaki sposób używać kosmetyków dla noworodka.

Pielęgnacja noworodka powinna być dostosowana do potrzeb jego skóry, która jest niezwykle delikatna. To ważne, by nie obciążać jej przesadnie kosmetykami ani nie używać produktów przeznaczonych dla starszych dzieci. Dotyczy to zarówno pielęgnacji twarzy, pupy. Płyn do mycia, krem na odparzenia, ewentualnie balsam do ciała – to całkowicie wystarczy do codziennej pielęgnacji dziecka. Oto ważne zasady pielęgnacji noworodka. Spis treści: Kąpiel noworodka Pielęgnacja twarzy noworodka Mycie głowy noworodka Pielęgnacja pupy noworodka Pielęgnacja pępka noworodka Co stosować do pielęgnacji noworodka? Kąpiel noworodka Kąpiel noworodka nie powinna trwać trwać dłużej niż 5 minut. Zbyt długie moczenie dziecka może (wbrew pozorom) skutkować wysuszeniem skóry. Woda w wanience powinna mieć temperaturę 37 stopni Celsjusza. Aby zmierzyć, czy nie jest za gorąca, najlepiej użyć termometru kąpielowego (stara metoda mierzenia temperatury wody w wannie łokciem nie jest zbyt dokładna).  Pielęgnacja twarzy noworodka Jak wyjaśnia położna i pielęgniarka noworodkowa Dorota Lewandowska, buzię noworodka najlepiej myć po kąpieli wacikami zwilżonym w przegotowanej, letniej wodzie. Buzię myjemy ruchami okrężnymi i delikatnie. Pielęgnacja oczu noworodka powinna polegać na przemywaniu ich wacikiem zwilżonym przegotowaną wodą lub solą fizjologiczną. Kierunek przemywania: od zewnętrznego kącika w kierunku nosa. Na koniec twarz dziecka możesz posmarować tym samym preparatem, którego używasz do nawilżania ciała dziecka, nie jest to konieczne, jeśli dziecko nie ma suchej skóry. Jak powinna wyglądać pielęgnacja jamy ustnej noworodka?  Dobrze, jeśli po karmieniu (zwłaszcza wieczornym) dasz dziecku do popicia 1-2 łyżeczki wody przegotowanej letniej wody, która opłucze buzię z resztek...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Wyjątkowe życzenia na Dzień Matki
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Matki: wyjątkowe dla wyjątkowej mamy
Luiza Słuszniak
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
ile punktów można zdobyć na egzaminie ósmoklasisty
Edukacja
Punkty na egzaminie ósmoklasisty 2023: ile trzeba mieć punktów?
Joanna Biegaj
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz