Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
mama w sieci, tablet, smarfon, mama korzysta z urządzeń mobilnych
Fotolia
Mama

Mama ma nowego przyjaciela

Ma na imię smartfon lub tablet. W czym jest nieoceniony? W kontakcie z internetem, którego pragnie większość młodych mam. Zobacz, czego szukają w sieci.
To nie przy telewizji śniadaniowej odpoczywają dziś młode mamy. Większość z nich najchętniej zagląda do internetu – wynika z analizy przeprowadzonej przez organizację marketingową McCann Worldgroup. Mamy korzystają z sieci nie tylko wtedy, gdy zajmują się w domu dzieckiem, ale także po powrocie z urlopów macierzyńskich i wychowawczych do pracy. Komputer stacjonarny i laptop zeszły na drugi plan. Dla młodych mam liczą się urządzenia mobilne. Nic dziwnego – smartfon czy tablet zawsze można mieć przy sobie. 
 

Co mamy robią w internecie?

  • Szukają informacji o zdrowiu – zaglądają do internetu przed wizytą lekarską i po niej. Doktor Google nie zawsze jednak może rozwiać ich wszystkie wątpliwości. 
  • Kupują – nie tylko ubranka dla dziecka czy jedzenie. W sieci można też taniej kupować leki
  • Oglądają telewizję i filmy – gdy dziecko zaśnie albo jest zajęte zabawą, wystarczy sięgnąć po smartfon, by obejrzeć ulubiony program.
  • Zaglądają na Facebooka – aby wymieniać się poglądami o wychowaniu dzieci, znaleźć wsparcie wśród innych rodziców albo fachowe porady.
  • Odstresowują się – smarfon i tablet umożliwiają relaks przy muzyce, grach czy korzystanie z czatu. 
  • Umilają czas sobie i dziecku – np. ściągając darmowe aplikacje o pielęgnacji i wychowywaniu dziecka, wyszukujące atrakcje w pobliżu miejsca zamieszkania lub kołysanki dla malucha.

ZOBACZ TEŻ: Chcesz testować najnowsze produkty dla dzieci i rodziców? Dołącz się do naszej facebookowej grupy Rodzice Testują #BabyonlieRT

 

#BabyonlineRT – zapamiętaj ten hasztag!

dziecko, tablet, dziewczynka, okulary
fotolia
Wychowanie
„Boję się braku wi-fi” - Generacja Z - to do niej należy twoje dziecko!
Jeśli urodziłaś dziecko po 1995 roku, należy ono do Generacji Z. Sprawdź, jakie są dzieci z Generacji Z. Zobacz ciekawy film.

Czym jest Generacja Z? Pokolenie ekranów , nowych technologii, dzieci sieci , czyli Generacja Z – pokolenie dzieci urodzonych po 1995 roku, kolejne po JPII (zwanym na świecie Millennials). Dzieci z Generacji Z nie znają świata bez smartfonów , tabletów, internetu. Urodzone w świecie cyfrowym. Nie pamiętają czasów telewizorów bez pilota czy telefonów nieposiadających ekranów dotykowych. My dorośli stopniowo wkraczaliśmy do cyfrowego świata , dla nich on istnieje od zawsze. Technologia to nieodłączna cześć ich życia. Czy to dobrze?   Jakie naprawdę są dzieci z Gen Z? Świetnie odnajdują się w cyfrowym świecie . Niejednokrotnie pokazują rodzicom, jak obsługiwać nowe technologie . Smartfony czy tablety nie stanowią dla nich tajemnic, co często przeraża rodziców. Widok kilkulatka z tabletem w ręku w autobusie, poczekalni lub hotelowej stołówce potrafi budzić uczucia niepokoju w rodzicach czy dziadkach. Demonizujemy technologie , utożsamiając tablet w ręku dziecka jedynie z ogłupiającymi grami, z pewnością uzależniającymi. A przecież bycie online daje dużo więcej możliwości. Dzieci z Generacji Z potrafią rewelacyjnie komunikować się rówieśnikami z odległych części świata. Wykorzystują technologie nie tylko do nawiązywania międzynarodowych znajomości, ale również do rozwiązywania problemów. Korzystają z elektronicznych dzienników, kont internetowych, robią zakupy online, nawiązują międzykulturowe znajomości . Dobrze znają zagrożenia, jakie czyhają na nie w internecie i wiedzą, jak się przed nimi ustrzec. Mają dużą samoświadomość dotyczącą zagrożeń, które płyną z nadmiernego korzystania z internetu. Główny zarzut do Generacji Z to właśnie nadmierne korzystanie z technologii . Warto pamiętać, że technologia to nie tylko czyhające na dzieci zagrożenie, ale również cała masa możliwości, z których dzieci z Generacji...

Tablet dla dziecka
Fotolia
Wychowanie
Najpierw klocki, potem tablet! - radzi psycholog
Polscy studenci są mistrzami nowych technologii, wygrywają konkursy dla programistów w USA, konstruują najlepsze na świecie łaziki marsjańskie, dlatego niejeden rodzic zastanawia się, jak dziś ma wyglądać dzieciństwo maluchów doby IT. Czy smartfon i tablet to zabawki, od których może zależeć życiowy sukces, pytamy psycholożkę Aleksandrę Jasielską.

Całkiem małe dzieci, nawet niemowlęta, garną się do smartfonów rodziców. Czy to dobrze? Kiedyś w restauracji byłam świadkiem sytuacji, gdy malutkie dziecko, które nie było jeszcze w stanie samo utrzymać tabletu, przesuwało na ekranie ikony językiem. Jego rodzice nie mieli pomysłu, czym je zająć, i doszli do wniosku, że najłatwiej dać takie urządzenie. Jeżeli tablety czy smartfony mają zastępować opiekę rodzicielską, to jestem przeciw.  A jeśli jej nie zastępują? Warto sobie zadać pytanie, po co właściwie dajemy dziecku taki sprzęt. Jeśli dla rozrywki, to wydaje mi się, że maluchowi taka zabawka nie jest potrzebna. Ale jest taki obszar, który nazywamy edukacją medialną czy elektroniczną. Jeśli używanie smartfona czy tabletu przez dziecko podciągniemy pod taką formę edukacji, no to może tak. Elektronika jest wszędzie, więc taka edukacja jest potrzebna. Dzieci ze względu na wrodzoną ciekawość świata nie mają zahamowań w obsłudze nowoczesnych urządzeń  tak jak niektórzy seniorzy. Chcę jednak podkreślić, że maluchowi kontakt z nowymi technologiami nie jest absolutnie potrzebny. Zobacz też: Gry dla dzieci na tablet Ale maluchy do niego dążą. Co takiego widzą w tym sprzęcie? Kolorowe ekrany, na których coś się zmienia i przyciąga uwagę. W psychologii mamy pojęcie "afordancji" – zgodnie z nim, jeśli jakiś przedmiot jest dobrze zaprojektowany, to sprawia, że chcemy z niego korzystać. Sprzęty elektroniczne są właśnie tak pomyślane, żeby kusiły, przyciągały – oczywiście nie tylko dzieci, ale i dorosłych. A maluchom – jak wiemy – wystarczy, że zobaczą przycisk w windzie i już chcą go wciskać. Nic dziwnego, że intryguje je tak atrakcyjna rzecz jak smartfon . Dużą rolę odgrywa rodzic – czy się na to zgodzi, czy na to pozwoli.  Czytej też: W dyscyplinie czy bezstresowo - jak wybrać...

Fotolia
Fotolia
Wychowanie
Tablet dla dziecka: nie taki zły, ale...
To nie laptop, smartfon czy tablet są złe, ale nasz sposób korzystania z nich. Używajmy ich mądrze. I uczmy tego dzieci – mówi dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięca.

Wielu rodziców zdaje się traktować laptop, smartfon, tablet jak kolejną zabawkę. Taką samą jak np. klocki lub układanki... Czy słusznie? Jestem sobie w stanie wyobrazić, że synek gangstera dostaje w charakterze zabawki autentyczny pistolet. Nie chciałabym, oczywiście, stworzyć wrażenia, że postrzegam tablet i gry dla dzieci na tablet w równie niebezpiecznych kategoriach. Jednak to bardzo niedobrze, że rodzice tak bardzo nie czują różnicy pomiędzy zabawkami a urządzeniami, które mogą służyć także do zabawy, ale zostały stworzone po to, by realizować wiele innych funkcji. Oddając w ręce dziecka laptop czy smartfon musimy się liczyć z tym, że nie poprzestanie ono na ich używaniu tylko i wyłącznie do zabawy.  Także dziecko w wieku przedszkolnym? Oczywiście. Choć musimy pamiętać, że kilkulatek rzadko będzie uruchamiał te inne funkcje intencjonalnie. Jednak przecież urządzenia, o których mówimy, mają to do siebie, że nawet przypadkowe muśnięcie palcem w określoną ikonę otwiera zupełnie nowe światy. Niekiedy są to treści, przed którymi chcielibyśmy chronić nawet dorosłych . Tymczasem rodzice zdają się o tym nie wiedzieć albo nie chcą o tym myśleć. Zobacz też: Jaki tablet dla dziecka Dlaczego? Sądzę, że dominują dwa powody. Na pierwszym miejscu postawiłabym wygodę. Młodych rodziców, jak nas wszystkich zresztą, cechuje dziś niedobór cierpliwości. Nie potrafią czekać, nie chcą zaakceptować faktu, że ważne cele osiąga się miesiącami albo latami. Najlepiej, by dziecko można było "wyłączyć" na chwilę, bo akurat teraz muszą zrobić coś, na co mają ochotę: np. przeczytać jakiś artykuł czy napisać sms-a. A dziecko po prostu im w tym przeszkadza. Najprostszym rozwiązaniem jest danie mu czegoś tak atrakcyjnego jak smartfon czy tablet. Przeczytaj koniecznie: Życie bez sieci? Niemożliwe! I nie zastanawiają się nad...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta