Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
kąpiel w wannie
Fotolia
Mama

Jak zrobić w domu SPA?

Możesz poczuć się piękna i zrelaksowana, nawet nie wychodząc z domu. Spróbuj znaleźć w ciągu dnia choć godzinę. Tylko dla siebie.

Od czego zacząć, by zrobić domowe SPA? Postaraj się, by nikt ci nie przeszkadzał. Może mąż/partner/mama zabierze maleństwo na długi spacer? Albo po prostu zajmij się sobą wieczorem, gdy maluch już zaśnie. Najlepiej, byś takie zabiegi powtarzała choć raz w tygodniu. Pomyśl, jak świetnie się poczujesz, jeśli zamiast prysznica odpoczniesz w wannie z pachnącą wodą. Do pełnego komfortu wystarczą tylko trzy kroki. Jakie? – pytamy dr Ewę Kaniowską, specjalistkę dermatolożkę, właścicielkę Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma-puls we Wrocławiu.

Krok pierwszy – relaksująca kąpiel

Jeśli zażyjesz jej wieczorem, skóra będzie w nocy lepiej oddychała. Po relaksującej kąpieli w ciągu dnia powinnaś odpocząć 15 minut.

  • Przygotuj wannę. Umyj ją delikatnym środkiem (lepiej nie używać mleczek – pozostawiają niewidoczny osad, który może powodować uczulenia), napełnij ciepłą wodą. Jej temperatura nie powinna przekraczać 39 st. C. Gorąca woda mocno wysusza skórę, może powodować obrzęki nóg, zawroty głowy, osłabienie. Nie pomaga też zwalczyć cellulitu.
  • Wlej nawilżający skórę płyn.... – taka relaksująca kąpiel sprawi ci prawdziwą przyjemność. Możesz też wykorzystać naturalne produkty. Wrzuć do wody kilka szyszek lub dwie gałki sosnowe (można je kupić w sklepach zielarskich). Kąpiel pachnąca lasem fantastycznie odpręża, poczujesz się zrelaksowana i rześka. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie do kąpieli ziół. Przygotuj mieszankę suszonych, np. lawendy, melisy i macierzanki, zagotuj ją w garnuszku, przecedź, a odwar wlej do wanny.
  • ...albo olejek eteryczny – wystarczy 10 kropli. Wlej olejek bezpośrednio do wody. Uwaga! Jeśli karmisz piersią, stosuj je ostrożnie, bo mogą uczulać. Kobiety w ciąży nie powinny stosować olejków – wiele z nich zawiera silnie działające składniki roślinne, co dla przyszłej mamy jest niebezpieczne.
  • Masuj ciało w czasie kąpieli – najlepiej naturalną gąbką. Poprawisz w ten sposób krążenie krwi, a skóra będzie ujędrniona. Masaż pomaga też zwalczyć cellulit. Nie siedź w wodzie zbyt długo, najwyżej 20 minut.
  • Pamiętaj o włosach – umyj je odżywczym szamponem, dokładnie masując, bo dzięki temu skóra rozluźnia się i poprawia się jej ukrwienie. Potem nałóż odżywkę. Dzięki wysokiej temperaturze jej składniki będą lepiej wchłaniane.

Krok drugi – dopieszczanie skóry

Czas na peeling, który usuwa warstwę zrogowaciałego, martwego naskórka. Cykl odnowy naskórka trwa około 28 dni. W tym czasie jego komórki z głębszej warstwy przesuwają się ku górze, do warstwy rogowej i tam obumierają. Gdy takich komórek jest za dużo, skóra staje się szorstka, nabiera szarawego odcienia i słabo wchłania składniki kosmetyków. Większość dermatologów radzi stosować peeling nie częściej niż raz w tygodniu.

  • Do peelingu możesz wykorzystać gotowe kosmetyki – mają w składzie składniki ścierające (np. mielone pestki owoców, sól morską, cukier) zawieszone w oleistym roztworze. Preparat wcieraj kolistymi, masującymi ruchami od stóp ku górze. Szczególną uwagę poświęć kolanom, stopom i łokciom – tam warstwa zrogowaciałego naskórka jest najgrubsza.
    Do twarzy użyj delikatniejszego, drobnoziarnistego preparatu. Jeśli masz wrażliwą skórę, skłonność do pękania naczynek krwionośnych – zamiast zwykłego peelingu zastosuj enzymatyczny. Zawarte w nim składniki roślinne nie usuwają martwego naskórka mechanicznie, ale go rozpuszczają. Spłucz kosmetyk.
  • Pora na odżywianie skóry – na twarz nałóż maseczkę, na ciało – balsam nawilżający. By poprawić wygląd dłoni, zrób sama maseczkę z miodu i soku z cytryny. Nasmaruj nią dłonie i zawiń je w ciepły, wilgotny ręcznik na 15 minut. Jeśli twoje paznokcie są słabe, rozdwajają się, zrób im specjalną kąpiel. Wymieszaj po łyżeczce oliwy i oleju rycynowego (kupisz go w aptece) z 5 kroplami soku z cytryny. Emulsję podgrzej na parze (nad szklanką gorącej wody) i mocz w niej paznokcie przez kilka minut.


ZOBACZ TEŻ: Jak odzyskać jędrne ciało po ciąży – wywiad z ekspertem


Zadbana skóra najmłodszych dzieci

uroda w ciąży, pielęgnacja ciała w ciąży
Panthermedia
Zdrowie w ciąży
Piękna w ciąży
Lubisz o siebie dbać? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś również w ciąży relaksowała się w gabinetach kosmetycznych.

// Wizyta w salonie piękności to idealny sposób na poprawę humoru – a przecież szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko! Dlatego rozpieszczaj się do woli w trakcie tych magicznych 9 miesięcy – potem, gdy bobas już będzie na świecie, będziesz miała dla siebie mniej czasu. Zanim jednak oddasz się w ręce kosmetyczek i masażystek, upewnij się, że dany zabieg jest dozwolony w czasie ciąży. Oto nasza mała ściąga jak dbać o siebie w ciąży – zapoznaj się z nią i… niech piękno będzie z tobą! Zabiegi pielęgnacyjne, które mogą być wykonywane w trakcie ciąży Zabiegi na twarz dla kobiet w ciąży Oczyszczanie przy użyciu preparatów ziołowych – naturalne składniki doskonale poradzą sobie z krostkami, zaskórnikami i nierównym kolorytem  i są w pełni bezpieczne dla mamy i maleństwa. Jeśli chcesz, by twoja buzia emanowała blaskiem, możesz skusić się na pysznie pachnącą maseczkę owocową. To bogate źródło witamin, polifenoli i flawonoidów, które skutecznie neutralizują działanie wolnych rodników. W salonie możesz spytać o nieinwazyjne zabiegi dotleniające skórę, które rozjaśniają przebarwienia (lubiące pojawiać się w trakcie ciąży). Mikrodermabrazja, czyli mechaniczne, łagodne ścieranie martwego także jest w pełni bezpieczne dla przyszłych mam. Lubisz masaże? Zafunduj sobie przyjemność i skuś się na relaksacyjny masaż twarzy, dekoltu i szyi. Cudownie uspokaja i relaksuje. Jego zadaniem nie jest jednak tylko odstresowanie ciężarnej, ale także zadbanie o wygląd buzi. Taki masaż poprawia ukrwienie, nadaje skórze ładny koloryt. Masz jasną oprawę oczu i do tej pory regularnie robiłaś hennę? W ciąży nie musisz z niej rezygnować! Zobacz też: Kosmetyki dla kobiet w ciąży Włosy i paznokcie Przed ciążą farbowałaś włosy lub robiłaś trwałą? Martwisz się, że teraz chemiczne preparaty...

peeling wygładza skórę
Fotolia.com
Mama
Czy peeling wygładzi skórę po ciąży?
Peeling jest po to, by usunąć warstwę zrogowaciałego, martwego naskórka. Czy pomoże odzyskać gładkie ciało po ciąży i porodzie? Cudów nie ma, ale specjaliści przyznają, że masaż jest jednym z najważniejszych sposobów na powrót skóry do formy. Zobacz, jak i czym się najlepiej masować.

Cykl odnowy naskórka trwa około 28 dni. W tym czasie jego komórki z głębszej warstwy przesuwają się ku górze, do warstwy rogowej i tam zaczynają obumierać. Gdy takich martwych komórek jest za dużo, skóra staje się szorstka, nabiera szarego odcienia, a składniki zawarte w kosmetykach wchłaniają się słabo. Aby wygładzić skórę, należy usunąć wierzchnią warstwę zrogowaciałego, martwego naskórka – najlepiej peelingiem. Najczęstsze błędy mam odchudzających się po ciąży – film Zanim więc dopieścisz skórę kosmetykiem , zrób peeling. Większość lekarzy dermatologów radzi stosować peeling nie częściej niż raz w tygodniu. Możesz wykorzystać gotowe kosmetyki. Składają się one ze składników ścierających (np. mielone pestki owoców, sól morska, cukier) zawieszonych w oleistym roztworze. Preparat peelingujący wcieraj kolistymi, masującymi ruchami od dołu ku górze . Szczególną uwagę poświęć kolanom, stopom i łokciom – w tych właśnie miejscach warstwa zrogowaciałego naskórka jest najgrubsza. Po wmasowaniu preparatów peelingujących spłucz skórę. Po każdym prysznicu, a zwłaszcza kąpieli, użyj balsamu nawilżającego. Dzięki niemu poczujesz się naprawdę zadbana, a twoja skóra będzie gładka i miła w dotyku. Wybierz kosmetyk o zapachu, który wprawia cię w dobry nastrój – przy okazji to taka mała aromaterapia. Sposoby na jędrny brzuch po ciąży i porodzie – film   Przepis na domowy peeling Preparatów do peelingu nie musisz kupować w drogerii. Równie skuteczne będą kosmetyki, które zrobisz sama. Przepis na najprostszy peeling to: sól morska (lub cukier), odrobina soku z cytryny i oliwa z oliwek (lub oliwka dla dzieci). Doskonały też jest peeling kawowy : wymieszaj łyżeczkę kawy mielonej, 2 łyżki soli i płaską łyżeczkę cynamonu. Wszystkie składniki dodaj do odrobiny bezzapachowego żelu pod prysznic (możesz...

Sudopanten bobas, krem na odparzenia, krem dla niemowląt
Zakupy
Sudopanten na odparzenia
Gładka, dobrze nawilżona skóra chroni organizm dziecka przed bakteriami i grzybami, aby jednak zachowała swe ochronne właściwości, trzeba ją właściwie pielęgnować.

Noworodek rodzi się z niedojrzałą, delikatną, cienką i skłonną do podrażnień skórą. Potrzeba dużo czasu (przynajmniej rok!), aby zawarte w niej gruczoły łojowe zwiększyły swoją aktywność. Zanim do tego dojdzie, produkowany przez nie ochronny płaszcz lipidowy szybko się niszczy i trudno odbudowuje. W tym okresie wyjątkowo łatwo o podrażnienie. Skóra dziecka do 3 roku życia jest skórą wrażliwą, ze skłonnością do przesuszania. Co skórze maluszka szkodzi najbardziej? Za długie kąpiele Dermatolodzy zalecają, aby kąpać dziecko codziennie, i to już od trzeciego albo czwartego dnia po jego narodzinach (wcześniej czekamy, aż wchłonie się tzw. maź płodowa, naturalna substancja natłuszczająca skórę). Kiedy jednak już włożymy malucha do wanienki, nie czekajmy za długo 
z jego wyjęciem. Kąpiel niemowlęcia nie powinna trwać dłużej niż pięć minut. Zbyt długie mycie sprawi, że zawarte w wodzie minerały zniszczą ochronny płaszcz lipidowy skóry i wywołają jej wysuszenie. Źle dobrane kosmetyki Chociaż sklepowe półki aż uginają się od produktów do pielęgnacji dzieci, lepiej postawić nie na ilość, ale na jakość. Absolutnie nieprzydatna będzie np. popularna oliwka dla dzieci (choć tłusta, to wysusza skórę i może prowadzić np. do łojotokowego zapalenie skóry) oraz wszelkiego rodzaju zasypki. W codziennej pielęgnacji maluszka wystarczą trzy kosmetyki: dobra emulsja do mycia ciała i włosów, krem nawilżający do całego ciała Sudopanten® bobas  i drugi – do codziennej pielęgnacji pupy, również z linii Sudopanten® bobas. Zwróć uwagę na skład preparatów – w pielęgnacji dziecięcej skóry najlepiej sprawdzają się proste, nawilżające i regenerujące substancje, np. pantenol, alantoina, olej macadamia czy canola. Krem Sudopanten® bobas do codziennej pielęgnacji pupy zawiera dodatkowo innowacyjny składnik: prebiotyk Biolin. Prebiotyk...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak