Piękna bez obaw - konferencja prasowa
materiały prasowe
Mama

Bądź piękna bez obaw

Chciałabyś skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, ale nie wiesz, jaką klinikę wybrać, na który zabieg się zdecydować i jak przygotować się do zabiegu? Twoje wszystkie wątpliwości rozwieje akcja „Piękno bez obaw”.

Czy medycyna estetyczna jest dla wszystkich? Tak. Czy wszyscy wiemy, jak za jej pomocą podkreślić to, co w nas najpiękniejsze, i ukryć to, co nam przeszkadza? Nie. I dlatego właśnie powstał program edukacyjny „Piękno bez obaw”. Jej szczegóły przedstawione zostały na konferencji prasowej, którą poprowadziła redaktor naczelna portalu iBeauty.pl – Anna Kondratowicz. Towarzyszyły jej Kalina Ben Sira – prezes Kliniki La Perla oraz chirurg plastyk, specjalista medycyny estetycznej dr Aldona Stachura. Gościem specjalnym była Paulina Smaszcz-Kurzajewska, która dołączyła do grona ambasadorek Klinki  La Perla. Jako jedna z nielicznych medialnie znanych osób nie ukrywa, że od lat z powodzeniem korzysta z zabiegów medycyny estetycznej i bardzo je sobie ceni, jest też gorącym orędownikiem idei programu.
 

 
Piękna bez obaw - konferencja prasowa
materiały prasowe

Jak Polki korzystają z zabiegów medycyny estetycznej?

Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 515 użytkowniczek portalu iBeauty.pl nt. bezpiecznego i świadomego stosowania zabiegów medycyny estetycznej, aż 80% z nich interesuje się medycyną estetyczną, 45% z niej korzysta, 14% planuje to wkrótce, a 36% nie wyklucza tego w przyszłości. Najlepszy wiek na „pierwszy raz”? Według 44% to przedział 31-40 lat, wg 27% 41-50 lat, przy tym aż 88% twierdzi, że nawet 20-25-latki nie są za młode na zabiegi medycyny estetycznej. Co nas powstrzymuje przed zabiegami? 73% uważa, że są one za drogie, 32% boi się skutków ubocznych, a 21% nie zna dobrego lekarza ani kliniki. Lubimy za to promocje (83%), ale nie do końca wiemy, jak wybrać te pewne. I, niestety, nadal na zabieg z igłą poszłybyśmy do zaufanej kosmetyczki, nie zważając na ryzyko, jakie niesie wykonywanie zabiegów medycznych z przerwaniem ciągłości skóry prze niewykwalifikowane osoby, które w razie mogących wystąpić powikłań nie będą w stanie nam pomóc.
 

Piękna bez obaw - konferencja prasowa
materiały prasowe

Medycyna estetyczna - korzystaj bezpiecznie

Takie wyniki to jasny sygnał, że co prawda rośnie nasza świadomość dotycząca tego, co i kiedy można i warto poprawić, to nadal jest w tej materii wiele do zrobienia. Dlatego właśnie iBeauty.pl i Klinika La Perla zainaugurowały program edukacyjny „Piękno Bez Obaw”. To akcja edukacyjna skierowana przede wszystkim do osób, które swoją przygodę z medycyną estetyczną dopiero zaczynają, mająca dać odpowiedzi  m.in. na takie pytania: „Jaki zabieg wybrać?”, „Na jaki gabinet się zdecydować?”, „O co zapytać lekarza?” czy „Jak korzystać z promocji?”. Na portalu powstała dedykowana sekcja www.ibeauty.pl/kategoria/piekno-bez-obaw/, w której znajdą się konkretne rady, jak wybrać najlepszą, sprawdzoną klinikę/gabinet, podpowiedzi, w czyje ręce oddać swoją urodę, czyli wskazówki, jak wybrać sprawdzonego/pewnego lekarza, opisy najpopularniejszych (nie tylko) zabiegów oraz szczegóły promocji, jakie czekać będą co miesiąc w Klinikach La Perla. Cała kampania „Piękno Bez Obaw” będzie miała także promocję w mediach społecznościowych – między innymi  na Facebooku iBeauty.pl oraz na specjalnie tej akcji dedykowanym fanpage „Piękno Bez Obaw”.

10 zasad bezpiecznego korzystania z medycyny estetycznej

  1. Wybieram sprawdzoną i renomowaną klinikę.
  2. Mam zaufanie do specjalisty, który będzie wykonywać zabieg.
  3. Zabiegi medyczne wykonują zawsze u lekarza.
  4. Wiem, jakim preparatem lub urządzeniem będzie wykonany zabieg.
  5. Sprawdzam opinie innych o klinice, lekarzu i zabieg.
  6. Nie boję się zadawać pytań – przed zabiegiem, w trakcie i po!
  7. Oczekuję naturalnych efektów.
  8. Rozsądnie podchodzę do promocji.
  9. Mówię lekarzowi o wszystkich zbiegach, jakim się wcześniej poddałam.
  10. Traktuję medycynę estetyczną jako jeden – a nie jedyny! – sposób dbania o urodę.
Wirtualna Klinika - logo
materiały prasowe
33024730.jpg
Mama
4 najlepsze zabiegi medycyny estetycznej – ceny!
Zabiegi medycyny estetycznej wygładzają zmarszczki, napinają skórę, odmładzają. Rozwiążą różne problemy skóry. Sprawdziliśmy, jakie propozycje mają dla ciebie salony medycyny estetycznej.

1. Zabieg Thermage To urządzenie głęboko napina, ujędrnia i poprawia kontur który twarzy i ciała . Zabieg działa na zasadzie nagrzewania falami radiowymi wysokiej częstotliwości głębszych partii skóry przy jednoczesnym chłodzeniu naskórka, co zagęszcza istniejący i stymuluje wzrost nowego kolagenu. Zabieg dzięki temu w skuteczny sposób redukuje objawy wiotczenia skóry twarzy oraz pozwala odzyskać napiętą i jędrną skórę brzucha , co jest częstym problemem kobiet po porodzie oraz osób, które szybko i spektakularnie schudły. Niestety, Thermage to nie pieszczota. Jednak ból, który mu towarzyszy nie jest bardziej dotkliwy niż ten, który znamy z innych nieprzyjemnych zabiegów, np. depilacji woskiem. Zdaniem lekarza, dr n. med. Doroty Kwiatkowskiej z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej SkinClinic: Zalecamy pojedynczy zabieg, po którym efekty bywają spektakularne, chociaż pojawiają się dopiero po kilku- kilkunastu tygodniach. Wskazany w każdym wieku, w przypadku wiotkiej, pozbawionej jędrności skóry twarzy i ciała. CENA: 2500–3200 zł 2. Zabieg LipoShock Działa bezinwazyjnie, a pozwala uporać się z pomarańczową skórką oraz pozbyć zbędnych centymetrów (efekty widać już po kilku zabiegach). Zabieg ten polega na wykorzystaniu siły działania fal dźwiękowych ShockWave i fal ultradźwiękowych. Intensywność, z jaką te fale oddziaływują, powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych. Rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany, aby uległ metabolizmowi w wątrobie – dokonuje się tego ręcznie lub przy pomocy urządzenia drenującego. Warunkiem wykonania zabiegu LipoShock jest tkanka tłuszczowa o minimalnej grubości 2 cm. Zdaniem lekarza: Zabiegowi najczęściej poddajemy takie okolice, jak pośladki i uda. Niestety nie wykonujemy go w okolicy brzucha. Najlepsze efekty uzyskujemy poddając się kilku-kilkunastu...

ciąża, uroda w ciąży, relaks w ciąży
Fotolia
Wygląd i samopoczucie
Seksowne 9 miesięcy
Będąc w ciąży, nie musisz – z obawy o dziecko – przestać o siebie dbać. Wręcz przeciwnie. Powinnaś jedynie pamiętać, że niektóre zabiegi są teraz dla ciebie niewskazane, a inne wręcz zabronione. Podpowiadamy, czego trzeba się wystrzegać, a co jest bezpieczne dla ciebie i twojego dziecka.

Ciężarne kobiety mają w sobie tyle seksapilu! Często jednak rezygnują z ulubionych kosmetyków, zabiegów, a także aktywności sportowych, które uwielbiają. Z obawy, że mogłyby zaszkodzić sobie lub dziecku. Tymczasem regularna pielęgnacja jest jak najbardziej wskazana, szczególnie jeśli pod wpływem zmian hormonalnych pojawiają się przebarwienia, trądzik lub rozstępy . A przecież można temu zaradzić. Na rynku jest coraz więcej kosmetyków przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży , a w gabinetach kosmetycznych oferowane są specjalne zabiegi dla przyszłych mam . Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, poradź się dermatologa, a on na pewno dobierze dla ciebie skuteczną i bezpieczną pielęgnację. Z lekarzem prowadzącym porozmawiaj też o możliwości uprawiania sportu – jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a ty czujesz się dobrze, ruch jest nie tylko dozwolony, ale wręcz wskazany. Sprawdź, czy w pobliskim klubie sportowym są zajęcia dla ciężarnych – w tej chwili to wcale nie jest rzadkość. Dowiedz się więcej na temat tego, czy w czasie ciąży można uprawiać sport. Pomocy, mam trądzik! Pod wpływem hormonów twoja cera może stać się tłusta i trądzikowa. – Rozrost gruczołów łojowych czasem jest przyczyną trądziku, który rozpoczyna się w trzecim miesiącu ciąży, a ustępuje po porodzie – tłumaczy Iwona Marycz-Langner, dermatolog z Kliniki Kosmetyki i Medycyny Estetycznej K&K w Waszawie. – Leczenie należy prowadzić ostrożnie, unikać stosowania leków, które mogą mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka . Należą do nich m.in. leki hormonalne (estrogen, flutamid, spironolakton, retinoidy), a także antybiotyki (doksycykliny, minocykliny, tetracykliny). Kobiety ciężarne i karmiące mogą jedynie stosować preparaty do miejscowego smarowania. Mogą to być niektóre antybiotyki, takie jak erytromycyna, klindamycyna oraz mupirocyn –...

seks, orgzam, zastrzyk, punkt G
Fotolia
Związki i seks
Orgazm w zastrzyku
Do tej pory medycyna estetyczna oferowała zabiegi upiększające, odmładzające i poprawiające samopoczucie. Teraz kusi czymś więcej – obietnicą niesamowitego orgazmu. A to za sprawą zabiegu powiększenia punktu G.

Jeszcze do niedawna substancje takie jak np. kwas hialuronowy były używane do redukcji zmarszczek czy blizn. Teraz medycyna estetyczna idzie krok dalej i wykorzystuje wypełniacze do powiększania punktu G , obiecując przy tym wspaniałe doznania erotyczne i gwarantując orgazm . Tajemniczy punkt G Punkt G to chyba najbardziej tajemnicze i najusilniej poszukiwane miejsce w ciele kobiety. Przez lata, czyli właściwie od 1950 roku, kiedy po raz pierwszy został opisany przez niemieckiego lekarza Ernsta Gräfenberga, zastanawiano się, gdzie go szukać i czy w ogóle istnieje. Obecnie większość seksuologów uważa, że jest on ważnym elementem całego kompleksu stref erogennych w pochwie kobiety. Czym zatem jest punkt G ? Najczęściej opisuje się go jako skupisko zakończeń nerwów czuciowych, naczyń krwionośnych i gruczołów. To najbardziej erogenne miejsce w kobiecym ciele znajduje się na przedniej ścianie pochwy, około 2,5-5 cm od wejścia. Gdy kobieta nie jest pobudzona seksualnie, punkt G jest niewielkich rozmiarów (dlatego czasem trudno go znaleźć), jednak odpowiednio stymulowany może stać się nawet dwa razy większy. Jego rozmiar jest cechą indywidualną, a wrażliwość na bodźce zależy od fazy cyklu, dlatego pierwsze poszukiwania punktu G najlepiej rozpocząć w dni płodne. Uważa się też, że zbyt mały lub słabo uwydatniony punkt G może być przyczyną braku satysfakcji z seksu i trudności z osiągnięciem orgazmu. Panie, które mają taki problem, nie muszą się już martwić – punkt G można powiększyć . Zastrzyk orgazmu Medycyna estetyczna już od jakiegoś czasu oferuje zabiegi plastyki miejsc intymnych , jednak powiększenie punktu G jest w Polsce stosunkowo nową propozycją klinik urody. Augumentacja punktu G, bo tak fachowo nazywa się ten zabieg, to nowoczesna, niechirurgiczna metoda , dzięki której można uwydatnić i ujędrnić to najbardziej erogenne miejsce w pochwie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj