Jesteś mamą i masz wrażenie, że twój dom w kategorii czystości zajmuje raczej te ostatnie miejsca? Doskonale to rozumiemy. O porządek, zwłaszcza przy dzieciach, jest niezwykle trudno. Wszechobecne zabawki, okruszki po jedzeniu, rozlana woda, soczek lub mleczko. Samo życie. I chociaż pewnie czasem nie masz już na to wszystko siły i marzysz o tym, by w twoich czterech ścianach chociaż na chwilę zapanowała cisza i nieskazitelny blask, to wiemy, że nie zamieniłabyś czasu z maluchami na żaden inny. Ot, paradoks bycia rodzicem. Jedno jest pewne: kiedyś to minie. Kiedyś maluchy przestaną rozrzucać makaron, resztki bułki i chleba znikną spod stołu, a ty... zatęsknisz za tym czasem.

Reklama

Wracając do bałaganu w domu. Wiemy, że jako mama chcesz, by twoje dzieci dorastały w poczuciu bezpieczeństwa i stabilności. Chcesz im dać radosny, ale i czysty dom. Z drugiej strony masz mnóstwo obowiązków: opieka nad maluchami, zapewnienie im atrakcji, prowadzenie domu, praca zawodowa - możemy tak wymieniać jeszcze długo. Czy zatem czysty dom jest możliwy, gdy na pokładzie mamy dzieci? Jest na to kilka sposobów!

5 trików na utrzymanie codziennego porządku

  1. Odkładanie rzeczy na miejsce - kluczem do utrzymania porządku jest nawyk odkładania rzeczy na właściwe miejsce po ich użyciu. Pozwoli to uniknąć bałaganu i zaoszczędzi czas potrzebny na późniejsze sprzątanie. Ucz tego również maluchy. Zobaczysz, że to zaprocentuje!
  2. Sprzątanie 15 minut przed pójściem spać - codzienne poświęcenie krótkiego czasu na sprzątanie, może znacząco wpłynąć na utrzymanie czystości w domu. Jeśli tylko to możliwe, postaraj się znaleźć chwilę na drobne porządki. Drzemka maluchów, a może moment tuż przed położeniem się do łóżka? Wiemy, że sprzątanie to pewnie ostatnia rzecz, na którą masz ochotę, ale perspektywa poranków w czystości motywuje i pozytywnie nastraja.
  3. Deleguj zadania - nie musisz sprzątać sama. Twój partner też może to zrobić. W domowe porządki możesz też angażować dzieci. Wiesz, że już 3-latek świetnie poradzi sobie z układaniem zabawek? To cenna lekcja na przyszłość.
  4. Nie zostawiaj “wielkiego” sprzątania na weekend - zamiast odwlekać sprzątanie na koniec tygodnia, lepiej rozplanować codzienne zadania. Może to być podział obowiązków na poszczególne dni tygodnia, np. jeden dzień na wycieranie kurzy, kolejny na mycie łazienki itp. Dzięki temu unikniesz przytłaczającej ilości pracy w jednym dniu i utrzymasz porządek na bieżąco.
  5. iRobot - czyli samosprzątający robot - wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak inteligentne odkurzacze marki iRobot, może znacząco ułatwić utrzymanie czystości w domu. Dzięki temu urządzeniu możesz zaprogramować sprzątanie w dowolnym czasie, pozostawiając mu odpowiedzialność za regularne odkurzanie podłóg, co oszczędzi twój czas i energię.

iRobot Roomba Combo - odkurzanie i mopowanie w jednym

iRobot Roomba Combo to innowacyjne rozwiązanie, które integruje funkcje odkurzania i mopowania w jednym urządzeniu, przynosząc ulgę w codziennych obowiązkach domowych. Dostępne modele, takie jak iRobot Roomba Combo j7+, j9+ oraz j5, oferują zaawansowane funkcje, które sprawiają, że utrzymanie czystości w domu staje się jeszcze łatwiejsze i bardziej efektywne.

imgBzKXM1-3e541dd
Mat. prasowe

Na przykład iRobot Roomba Combo j7+ jest pierwszym i jedynym robotem odkurzającym i mopującym, który automatycznie unosząc moduł mopujący i utrzymuje go z dala od dywanów, dzięki czemu nie pozostawia na nim mokrych śladów. Uff... Koniec z obawami, że ulubiony dywanik w pokoju maluchów zostanie zmoczony.

Dzięki łączności Wi-Fi i kompatybilności z asystentami głosowymi, jak również technologii Imprint Link, ten model umożliwia łatwe zarządzanie sprzątaniem z dowolnego miejsca. Gdy będziecie na rodzinnym spacerze, gordonkach czy w kinie, twój domowy asystent zajmie się wszystkim, co związane z czystością w domu. Wiemy, że dla mam to niesamowite udogodnienie, bo w końcu nie będziesz musiała wybierać pomiędzy czasem z rodziną, a błyszczącą podłogą.

imgbWZSSi-944d7aa
Mat. prasowe

Z kolei iRobot Roomba Combo j9+ to jedno z tych inteligentnych urządzeń, które dopasowuje się do stanu czystości mieszkania. Dzięki technologii Dirt Detective najnowsze iRoboty dokonują automatyzacji procesu sprzątania, bazując na wykonanych wcześniej misjach. Możesz też zaplanować harmonogram prac robota Roomba Combo j9+ po to, by w konkretne dni, o konkretnej godzinie posprzątał dom.

Co jeśli ty i twoje szkraby jesteście na placu zabaw, w domu zostały porozrzucane zabawki, a Roomba z serii j9 ropoczął cykl? Urządzenie rozpoznaje i efektywnie manewruje wokół takich przeszkód jak buty, przewody, plecaki, ubrania, zabawki, „niespodzianki” zwierząt domowych i wiele innych. Nie masz więc się czym przejmować.

Co ważne, Roomba Combo j9+ jest niezwykle skuteczny. Dzięki specjalnej technologii SmartScrub, w trybie mopowania będzie dosłownie szorować podłogę jeżdżąc tam i z powrotem. Dociskając nakładkę mopującą do podłoża, wyczyści zabrudzenia dwa razy lepiej. Efekt? Żaden (nawet zaschnięty) sos po spaghetti mu niestraszny!

imgFkXcyM-8a57928
Mat. prasowe

Natomiast iRobot Roomba Combo j5 to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają prostego i skutecznego rozwiązania. Ten model jednocześnie odkurza i mopuje, umożliwiając naukę i tworzenie map, które można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Wykorzystuje on 2 gumowe szczotki główne do wszystkich powierzchni, szczotkę boczną do sprzątania przy krawędziach, przy których – przyznajmy otwarcie - zbiera się najwięcej kurzu i okruszków z dziecięcych chrupek, chleba, czy ulubionych bułeczek.
Kolejną zaletą tego modelu jest duża moc ssącą, umożliwiającą dokładne odkurzanie dywanów – a to niezwykle cenne, kiedy w domu mieszka dziecko, zwłaszcza wrażliwe na alergeny. Tu pomocny staje się także wysokiej jakości filtr i opcja automatycznego opróżniania pojemnika na kurz.

A co z rozlanym soczkiem, mlekiem czy plamami po spaghetti? Roomba znakomicie poradzi sobie dzięki opcji mopowania. Po zamontowaniu specjalnego pojemnika, Roomba natychmiast staje się robotem odkurzająco-mopującym. Natomiast za sprawą jego dużej pojemności, może mopować powierzchnię około 56 metrów kwadratowych.

imgDIoIAf-1dbfea1
Mat. prasowe

iRobot Roomba - najczęściej zadawane pytania

Wszystkie modele iRobot Roomba Combo to nie tylko inteligentne odkurzacze i mopujące roboty, ale także pomocnicy, którzy sprawiają, że codzienne sprzątanie staje się łatwiejsze i bardziej efektywne, pozostawiając więcej czasu na relaks i spędzanie czasu z rodziną. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o iRobota i rozwiej swoje wątpliwości na temat zakupu tego ułatwiającego codzienne życie urządzenia.

Która Roomba pracuje najciszej?

Roboty generują prawie taki sam poziom hałasu. Przewagą jest możliwość zaprogramowania harmonogramów pracy wtedy, gdy nie ma nas w domu. Spacer, gordonki, wizyta u rodziny - wy cieszycie się wspólnym czasem, a Roomba sprząta dom.

Urządzenia posiadają też przydatną i wspomniana już opcję "Nie przeszkadzać", którą możemy włączyć w aplikacji iRobot Home. Gdy ta funkcja jest aktywna, robot nie tylko nie będzie sprzątał, ale również nie będzie wykonywał żadnych działań serwisowych – nie będzie wydawał żadnych dźwięków. To istotne, szczególnie podczas drzemki maluszka, która przecież jest na wagę złota.

Jaki robot jest odpowiedni do domu, w którym są dywany?

To prawdziwa zmora rodziców. Okruszki na dywanie - trudne do usunięcia, ale jakże "codzienne". Na szczęście nie jest to problem dla urządzeń marki iRobot. Doskonale sprawdzą się tu modele tylko odkurzający lub odkurzająco-mopujący z całkowicie unoszącym się modułem mopującym (Combo j9+, Combo j7/j7+). Ważne też, aby robot zwiększał moc na dywanach, tak by wymieść z nich jak najwięcej brudu (Roomba j9/j9+).

Mamo, masz tę moc!

Wiemy, ile zadań stoi przed tobą każdego dnia (i każdej nocy). Bycie mamą to praca na cały etat, często bez wolnych weekendów. Za to z całą masą emocji, radości, wzruszeń i miłości. W twoim domu nie musi być perfekcyjnie czysto, bo nie o to chodzi w macierzyństwie. Mamy jednak świadomość, że dla wielu kobiet harmonia to sposób na "czystą głowę". Pozwól sobie pomóc. Roboty sprzątające Roomba z chęcią to zrobią, dając ci czas dla siebie i dla najbliższych.

Reklama

Materiał promocyjny marki iRobot.

Reklama
Reklama
Reklama