Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Ciąża. Świadome macierzyństwo
Materiały Partnera
Patronaty

II edycja kampanii edukacyjnej „Ciąża. Świadome macierzyństwo”

Sierpień rozpoczął się pod znakiem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Dziecko, ciąża i wyzwania związane z macierzyństwem stały się tematem najnowszej kampanii przygotowanej przez Warsaw Press. Całość ukaże się w prasie, jako specjalny dodatek tematyczny dystrybuowany wraz z Gazetą Wyborczą i w Internecie. Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz Instytut Matki i Dziecka. Twarzą kampanii została Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna. Partnerem medialnym kampanii został portal babyonline.pl

O tym, jakie wyzwania stoją przed współczesną ginekologią, a także o problemach, z którymi borykają się przyszli rodzice, opowiedzieli na łamach kampanii Prof. Dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś – Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz dr n. med. Iwona Szymusik z I Katedry Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM (str.2).
Poruszając problematykę, związaną z prawidłowym rozwojem dziecka, nie sposób pominąć tematu prawidłowo zbilansowanej diety. Na temat rozszerzenia diety malucha, a także roli niezbędnych składników, wpływających na zdrowie i rozwój dziecka, przeczytacie Państwo na stronie 3.
Przemyśleniami na temat macierzyństwa i jego wpływu na życie kobiety, podzieliła się na łamach kampanii Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, blogerka, miłośniczka podróży, a przede wszystkim – mama dwójki dzieci. Cała wywiad dostępny na stronie 4.
Pośród tematów, związanych ze świadomym macierzyństwem, poruszona została kwestia karmienia piersią. Ile powinien trwać ten proces? Jakie znaczenie ma dla rozwoju dziecka? W jaki sposób naturalnie wspomóc laktację? Na te, i wiele innych pytań, znajdziemy odpowiedź na stronie 5.
„Big Five”, czyli wielka piątka dla zdrowia. O kluczowych składnikach, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka i zdrowia mamy, opowiedział dr n. med. Tomasz Maciejewski – Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa IMiD (str.6).
Dlaczego szczepienia są ważne w profilaktyce chorób zakaźnych? Które szczepienia są obowiązkowe, a które zalecane? Co to jest NOP i jakie jest ryzyko jego wystąpienia? Szczegółowych odpowiedzi na pytanie udzieliła dr n. med. Alicja Karney – Kierownik Oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (str. 6).
1000 pierwszych dni dla zdrowia dziecka – dlaczego to kluczowy okres? O diecie oraz składnikach odżywczych, istotnych zarówno dla mamy, jak i dziecka opowiedziała Joanna Pindral – Specjalistka dr. Żywienia edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” (str. 7).
Produkty bezpieczne dla dziecka – czym należy kierować się przy ich wyborze i na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać, informacji na temat rekomendowanych artykułów dziecięcych? Odpowiedzi na pytaia udzieliła Aleksandra Świeboda – Kierownik Działu Ocen i Rozwoju Współpracy Instytutu Matki i Dziecka (str. 8).
Całość dostępna online: http://warsawpress.com/projekty/ciaza090717.pdf

Jak przyszła mama może o siebie zadbać? [WYWIAD Z EKSPERTEM]

niezwykła książka w ramach kampanii "świat dziecka"
materiały prasowe
Patronaty
4 edycja kampanii edukacyjnej "Świat Dziecka" – przeczytaj o szczepieniach
4. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Świat Dziecka” przebiega pod hasłem „Odpowiedzialność za zdrowie dziecka”. Pobierz publikację i dowiedz się więcej o szczepieniach i ochronie zdrowia dziecka.

Głównym celem 4. edycji kampanii jest budowanie świadomości na temat roli profilaktyki w zdrowiu dzieci ale i całej rodziny. Dlatego zostały przygotowane wywiady z ekspertami, którzy przedstawiają rzetelne informacje i zainspirują rodziców do odpowiedzialnych działań. W bezpłatnej publikacji „Świat Dziecka” znajdziecie wywiady z najlepszymi specjalistami od dziecięcego zdrowia, a także ze znanymi mamami i osobami publicznymi, którym także leży na sercu ochrona zdrowotna najmłodszych. Dlaczego warto szczepić? W artykule wprowadzającym dr med. Ewa Duszczyk – wieloletni pracownik Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawi porusza ważne kwestie szczepień obowiązkowych i zalecanych , które wpisują się w skuteczne elementy profilaktyki. Z kolei dr n. med. Ryszard Konior – ordynator Oddziału Neuroinfekcji
i Neurologii Dziecięcej, z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, wyjaśnia w rozmowie dlaczego choroba meningokokowa rozwija się tak szybko i jest podstępna dla dzieci oraz jak powinni reagować rodzice i co powinno zwrócić ich uwagę. Podkreśla znaczenie szczepień i zaleca świadome podejmowanie decyzji przez rodziców.   Kwestie profilaktyki w kontekście zagrożeń jakie niesie za sobą kleszczowe zapalenie mózgu porusza prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska – z-ca Kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych
i Neuroinfekcji Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. W artykule znajdziecie informacje na temat jesiennej aktywności z rodziną ale i czujności związanej ze wzmożonymi atakami kleszczy .  Ambasadorka Kampanii o KZM (kleszczowe zapalenie mózgu) Beata Sadowska zachęca do jesiennych aktywności z całą rodziną, opowiada o tym dlaczego warto wyruszyć w góry czy na rower i jak pomocna jest świadomość na temat zagrożeń jakie niosą za sobą kleszcze. Co jeszcze warto przeczytać?  W...

Suplementy w ciąży
Fotolia
Zdrowie w ciąży
5 suplementów niezbędnych w ciąży: nowe zalecenia
Warto brać w ciąży suplementy, tylko... nie te, które większość kobiet przyjmuje. Big five, wielka piątka suplementów, poprawia pracę mózgu, chroni dzieci przed infekcjami, astmą, a nawet przed autyzmem i ADHD.

Niedobory pewnych składników mineralnych podczas ciąży nie są widoczne. Dziecko rodzi się zdrowe, dostaje 10 punktów w skali Apgar . Jednak skutki niedoborów ujawniają się w 1. roku życia, a nawet później, często w życiu dorosłym. Jakie jest 5 najważniejszych suplementów – wyjaśnia prof. Tomasz Paszkowski, ginekolog, położnik, kierownik III Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie . Czy kobieta w ciąży musi przyjmować suplementy, czy wystarczy, jeśli odżywia się zdrowo? Cały czas trwa debata na ten temat: czy kobiety w ciąży powinny przyjmować suplementy diety, a jeśli tak, to które, jak długo i w jakiej ilości. Opinie są skrajne. Niektórzy eksperci twierdzą, że wystarczy odpowiednio się odżywiać. Zwykle nie jest to możliwe: kobieta we wczesnej ciąży często wymiotuje. Zresztą badania pokazują, że kobiety mają niedobory pewnych ważnych składników. Może mieć to wpływ nie tylko na przebieg ciąży, ale też na późniejsze lata życia dziecka. Skutki tych niedoborów w czasie ciąży mogą być już potem nie do odwrócenia. Jakich składników kobietom w ciąży najbardziej brakuje? W tej chwili wiemy o 5 składnikach, które wydają się kluczowe w rozwoju dziecka. To tzw. Big five: kwas foliowy, witamina D3, jod, kwasy DHA, żelazo. Do czego jest potrzebny kwas foliowy? Odpowiednia ilość kwasu foliowego jest niezbędna, by zapobiec wadom cewy nerwowej, ale nie tylko. Jest on też niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu, rozwoju intelektualnego dziecka. Najważniejsze jest to, by kobieta zaczęła przyjmować kwas foliowy przygotowując się do ciąży: najlepiej już pół roku wcześniej. Niestety, z badań wynika, że co 2. kobieta albo w ogóle nie przyjmuje kwasu foliowego, albo nie taką dawkę, jaka jest konieczna. Dlaczego dla dziecka jest ważne, by kobieta w ciąży przyjmowała kwasy DHA? Dzięki kwasom DHA zmniejsza się ryzyko porodu...

Dada
Zakupy
Kup pieluszki Dada i wesprzyj Klinikę Instytutu Matki i Dziecka
Teraz możesz wesprzeć Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka, po prostu… robiąc zakupy! Dowiedz się więcej o akcji Biedronki i Dady.

Od 19 października sieć Biedronka wprowadza do sprzedaży limitowaną edycję pieluszek marki Dada . Złotówka ze sprzedaży każdej paczki zostanie przekazana na wyposażenie nowej Kliniki Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka . Specjalna oferta pieluch będzie dostępna w ofercie do 25 października. Biedronka i Dada razem dla Instytutu Matki i Dziecka Jest to kolejny wymiar, rozwijanego od lat, partnerstwa Biedronki z Instytutem Matki i Dziecka . W 2006 roku IMiD jako ekspert dołączył do „Partnerstwa dla zdrowia” - koalicji stworzonej przez Biedronkę, Danone i Maspex w celu przeciwdziałania zjawisku niedożywienia dzieci w Polsce. Dzięki koalicji narodził się pierwszy w Polsce produkt użyteczny społecznie – kaszka „Mleczny start”. Dział jakości Biedronki regularnie występuje do Instytutu o pozytywne opinie dla produktów dedykowanych dzieciom. Jednym z takich artykułów są pieluchy i chusteczki nawilżane Dada .    Tym razem współpraca z IMiD obejmuje wprowadzenie do oferty specjalnej edycji pieluch Dada . Przekazane z ich sprzedaży środki przyczynią się do uruchomienia nowej lokalizacji Kliniki Ginekologii i Położnictwa na terenie Instytutu Matki i Dziecka. W nowej siedzibie mieszczącej łącznie 55 łóżek, znajdą się 4 sale porodowe , 2 sale pooperacyjne, 3 oddziały specjalistyczne oraz kompleks poradni . Dzięki przeniesieniu w to miejsce w znaczący sposób poprawi się komfort pobytu matek i ich dzieci w klinice IMiD oraz poziom wykonywanych tam świadczeń wysokospecjalistycznych. Tę wyjątkową edycję pieluszek Dada Premium Extra Soft będzie można kupić w Biedronce w większych paczkach i w wyjątkowej szacie graficznej. Opakowania z tej linii rozpoznasz w łatwy sposób dzięki oznaczeniom informującym o środkach przekazywanych na rzecz klinki. Na opakowaniu pojawi się także specjalne złote logo „Stworzone we...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak