Patronaty

Kącik zabaw AMA

Nadchodzi jesień, jednak młode mamy nie muszą już oglądać jej zza okien własnych mieszkań. W Warszawie powstał właśnie salon SPA, który jest odpowiedzią na potrzeby rodziców z dziećmi.

Kącik zabaw w salonie wyposażyła Akademia Malucha Alantan.

Rodzice wiedzą jak ciężko jest zadbać o siebie, gdy ma się pod opieką małe dziecko. Ciągłe zabawy, zabiegi pielęgnacyjne malucha, spacery – na tym mamy spędzają większość dnia. Na pielęgnację własnego ciała kobietom nie starcza już czasu. Pora to zmienić! Na warszawskim Wilanowie powstał właśnie salon SPA „Bliss”, który nie tylko zadba o ciało kobiety, ale również zaopiekuje się jej maluszkiem na czas trwania zabiegów.

Salon „Bliss” posiada specjalny kącik do pielęgnacji maluszków oraz miejsce zabaw. Kącik jest przeznaczony zarówno dla niemowląt, jak i dzieci starszych. Zawiera stolik do przewijania, kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry, kredki oraz kolorowanki – jest to wyposażenie, które do salonu SPA przekazała Akademia Malucha Alantan.

Akademia Malucha Alantan jest programem społecznościowym. Dostrzegając ogromne braki w zaopatrzeniu miejsc publicznych pod względem potrzeb rodziców z dziećmi, stara się wyjść naprzeciw i wesprzeć lokale w ich dążeniach do przyjazności maluchom. Od prawie trzech lat program gromadzi miejsca posiadające udogodnienia dla rodziców z dziećmi i zaopatruje je w niezbędne przy pielęgnacji malucha sprzęty i kosmetyki. Akademia Malucha Alantan stara się wpłynąć na właścicieli lokali usługowych, uświadamiając skalę zapotrzebowania na miejsca przyjazne dzieciom. – W dalszym ciągu jest bardzo mała ilość takich miejsc w stosunku do liczby rodziców z dziećmi, dlatego naszym zadaniem jest nieustanne mówienie o potrzebie tworzenia udogodnień dla najmłodszych – mówi Martyna Celebańska z Akademii Malucha Alantan. 

Salon SPA „Bliss” jest kolejnym lokalem dostrzeżonym przez Akademię Malucha Alantan. Jest to wyspa szczęścia w wielkim mieście – poza zabiegami kosmetycznymi dla dorosłych, jest możliwość zorganizowania w salonie urodzin dla maluchów.

AMA wspiera lokale usługowe w ich dążeniach do wysokich standardów pod względem komfortu i wygody maluszków. Na swojej stronie internetowej www.maluchama.pl udostępnia listę lokali przyjaznych rodzicom z dziećmi.

 

 

 

 

Co pyli w lipcu: lista roślin i okresy pylenia [WIDEO]

Patronaty
„MAMY plany“ zapraszają na trzecie warsztaty: „Macierzyństwo pod opieką – komfort, piękno i kobiecość”
„MAMY plany“ zapraszają specjalnie w Dzień Mamy na warsztaty pt.: „Macierzyństwo pod opieką – komfort, piękno i kobiecość”.

„MAMY plany“ to rozwój i inspiracja zapisane w kolejnych warsztatach dla MAM, prowadzonych przez projektantkę ZIABAQLU - Natalię Orłow-Ostrowską i Agnieszkę Żularską-Lazar specjalistkę  pielęgnacji ciała z Instytutu Dermika Salon&Spa oraz gości-ekspertów. Spotkania poszerzają wiedzę kobiet w ciąży i młodych mam, pomagają im w radzeniu sobie z codziennymi, nierzadko trudnymi sytuacjami i pojawiąjącymi się problemami, wspierają je w poszukiwaniu energii do samorealizacji i wyzwań, z którymi muszą się mierzyć w nowej, życiowej roli. Podczas trzeciego spotkania, które odbędzie się 26-ego maja 2011 r. w Tamice , skoncentrujemy się na temacie macierzyństwa, jak czuć się kobietą będąc mamą, jak czuć się komfortowo ze swoim ciałem w ciąży i po porodzie, a także zastanowimy się czy macierzyństwo jest udręką czy ekstazą. Gościem specjalnym warsztatów będzie psycholog, mama – Aleksandra Wołyniec. Z okazji przypadającego Dnia Mamy warsztaty „Macierzyństwo pod opieką – komfort, piękno i kobiecość“ są bezpłatne. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona (maks. 25 miejsc) prosimy zainteresowane uczestniczki o wcześniejsze zapisy: zapisy@mamyplany.com . Zapraszamy z dziećmi. Akademia Kreatywego rozwoju dla Dzieci i Dorosłych Tamika zapewni animatora specjalnie dla nich! Na zakończenie każda uczestniczka warsztatów otrzyma atrakcyjne prezenty i bony rabatowe.
 Czas: 26 maja 2011, godz. 11.00
 Miejsce: Tamika, ul. Wolska 44, Warszawa www.tamika.pl I część spotkania - ZIABAQLU www.ziabaqlu.com „Garderoba komfortowa – w ciąży i po porodzie“ Natalia Orłow-Ostrowska - projektantka ubrań i zabawek, mama - podpowie, jak czuć się atrakcyjną w ciąży i po urodzeniu dziecka. Opowie o tym jakie ubrania warto kupować i wybierać w trakcie ciąży, a jakie po ciąży. Jak zmieni się nasza garderoba i jak można...

Patronaty
Warsztaty dla mam "MAMY plany"
Ruszyły warsztaty dla mam „MAMY plany“. Tematem pierwszego spotkania były sposoby na piękne ciało i dobre samopoczucie, czyli wszystko wokół kobiecej atrakcyjności po ciąży.

  MAMY plany, to cykl warsztatów adresowanych dla mam. Inauguracyjne spotkanie odbyło się 3-ego lutego w FikuMikuCafé w Warszawie. Dla organizatorów CYKLU KOBIECEGO, nawet wybór miejsca ma znacznie. Klimatyczne, pogodne wnętrze FikuMikuCafé, to przestrzeń pomyślana dla całej rodziny, dlatego większość z 12 uczestniczek przybyła na warsztaty ze swoimi dziećmi. Spodobał mi się temat warsztatów, gdyż chciałam więcej wiedzieć o swoim ciele. Przyszłam ze swoją małą córeczką, którą jeszcze karmię. Na szczęście atmosfera była tak swobodna, że mogłam uczestniczyć w warsztatach i jednocześnie nie martwić się o to, że mała ma porę karmienia – mówi Julia Szczukiewicz, uczestniczka pierwszego spotkania „MAMY plany“! Spotkanie rozpoczęła prelekcja mgr Agnieszki Żuralskiej-Lazar, specjalistki z wieloletniem doświadczeniem w pielęgnacji, reprezentującej Instytut Dermika Salon&Spa w Warszawie. Prelegentka opowiedziała o jednym z głównych problemów kosmetyczno-pielęgnacyjnych, z jakim  borykają się panie po urodzeniu dziecka, czyli o utracie jędrności skóry oraz o tym, jak jej zapobiegać. Agnieszka udzielała również rad mamom, które otworzyły się i zaczęły mówić o swoich problemach z ciałem. W trakcie dyskusji został zaprezentowany na ochotniczce zabieg polecany przez Instytut Dermika Salon&Spa zabiegów - terapia na aparacie z prądami o niskiej częstotliwości i ultradźwiękam wspomagana preparatami marki Dermika. Po krótkiej przerwie na słodką przegryzkę, uczestniczki spotkały się z Natalią Orłow-Ostrowską - mamą, bizneswomen, właścicielką ZIABAQLU– pracowni, w której powstają jej projekty – m.in. ubrania ułatwiające życie mamom karmiącym piersią. Tematy poruszane przez Natalię, która opowiedziała o własnej ścieżce przez czas oczekiwania na dziecko, stały się impulsem do nawiązania...

mama, restauracja, dziecko
Patronaty
Restauracje przyjazne dzieciom
Restauracje w Polsce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców z dziećmi – wynika z raportu Akademii Malucha Alantan.

Restauracje w Polsce wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców z dziećmi  – wynika z raportu Akademii Malucha Alantan. Poprawia się też sytuacja z dodatkowym wyposażeniem dla dzieci w kawiarniach. Lokale, w porównaniu do wyników w 2008 roku, są coraz bardziej przyjazne najmłodszym klientom. Coraz częściej rodzice szukają takich miejsc, które zapewnią im i ich dzieciom pełen komfort. Klienci restauracji w całej Polsce mogą na pewno liczyć na krzesełko dla swoich pociech. Jest w nie wyposażonych średnio dziewięć restauracji na dziesięć. Lokale kuszą już jednak nie tylko krzesełkami. Właściciele restauracji, wychodząc naprzeciw rodzinom z dziećmi, prześcigają się w pomysłach: oferują specjalne menu dla najmłodszych, organizują kącik lub plac zabaw, wynajmują opiekunkę lub clowna. Jest to duży skok w porównaniu do sytuacji w roku 2008. Z ówczesnego raportu opublikowanego przez AMA wynikało, że tylko 10% lokali gastronomicznych w Polsce posiadało kącik do zabawy, dziecięce menu zaś stanowiło nowość. Dużo łatwiej także o przewijak dla niemowląt oraz miejsca do karmienia maluchów piersią. Polacy coraz częściej podróżują z małymi dziećmi po Europie i wiedzą, że praktycznie wszystkie miejsca publiczne przystosowane są do rodzin z małymi dziećmi. Restauracje, stacje benzynowe lub centra handlowe są zazwyczaj świetnie wyposażone w udogodnienia dla małych dzieci. W interesie właścicieli takich miejsc jest zagwarantowanie udogodnień. Wszyscy na tym korzystają, bo przystosowane lokale szybko przyciągają klientów. Wiedzą o tym właściciele polskich restauracji i korzystają z rozwiązań znanych już za granicą. Jak wynika z tegorocznego raportu przygotowanego przez Akademię Malucha Alantan, znikomy 5% lokali nie ma niczego do zaoferowania najmłodszym. Jedynie krzesełko dla dzieci proponuje 90% restauracji, krzesełko i dziecięce menu zapewnia już 60 % restauracji,...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz