Reklama

Najwięksi polscy kreatorzy mody: Jerzy Antkowiak, Gosia Baczyńska, Natalia Jaroszewska, Eva Minge, Paprocki&Brzozowski, Peggy Pawlowski, PLICH, Teresa Rosati, Dorota Wróblewska wraz z Janiną Ochojską oraz studentką SAPU Anną Walicką stworzyli kolekcję ubrań dla Pajacyka.

Reklama

Kukiełki w strojach autorstwa projektantów będzie można kupić podczas aukcji charytatywnej, która odbędzie się tuż przed obchodami Światowego Dnia Dziecka – w niedzielę 30 maja 2010 r. o godz. 15.00 w restauracji Pod Gigantami (Al. Ujazdowskie 24, Warszawa). Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na całoroczne dożywianie dzieci w polskich szkołach. Licytację poprowadzą Agnieszka Dygant i Tomasz Kot – ambasadorowie Kolekcji dla Pajacyka. Aukcję uświetni recital chopinowski w wykonaniu znanego pianisty - Tadeusza Domanowskiego.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja Kolekcji dla Pajacyka, była wielkim sukcesem – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów, a co najważniejsze, pozwoliła zebrać środki, które umożliwiły Polskiej Akcji Humanitarnej sfinansowanie obiadów przez cały rok szkolny dla 45 dzieci. Mamy nadzieję, że w tym roku nasz projekt zyska jeszcze większe uznanie i zachęci do licytowania jeszcze większych kwot.

Pajacyk to nazwa programu dożywiania dzieci w szkołach, który od 1998 roku prowadzony jest przez Polską Akcję Humanitarną. W tym roku Pajacyk dożywia ponad 3 500 dzieci w 147 szkołach i świetlicach w całej Polsce.

- Od kilkunastu lat wspieram różne akcje charytatywne, bardzo cenię sobie Panią Janinę Ochojską i założoną przez nią Fundację, dlatego też po raz kolejny wspieram jej działania – mówi Teresa Rosati, jedna z Pajacykowych projektantek. Inspiracją dla stroju tegorocznego Pajacyka był motyw plisowanych falban, który przewija się w moich kolekcjach od paru lat. Projekt jak najbardziej jest do wykorzystania również w wersji dla kobiet.

- Biorę udział w akcji z powodu słusznej idei i dotychczasowych osiągnięć fundacji. Źródłem inspiracji przy tegorocznym projekcie była dla mnie Afryka. W tym kontynencie najbardziej inspiruje mnie jego natura i obyczaje. Wszystko, co afrykańskie - od koloru po formę włącznie z czarnoskórymi modelkami – króluje w tym roku na wybiegach.- wyjaśnia z kolei Eva Minge.

- Świat dziecka powinien być nasycony barwami radości, miłości i nieskazitelnej prawdy. Wyśniony. Zastanawiając się nad moim pierwszym projektem Pajacyka, starałam się wyobrazić sobie Pajacyka z dziecięcych snów właśnie, jednocześnie „spoglądając” na niego przez pryzmat swoich wspomnień i marzeń z dzieciństwa - mówi Peggy Pawlowsky. - Pajacyk jest moim pierwszym tak kolorowym projektem. Pozytywne emocje, które towarzyszyły mi podczas tworzenia rzeczywiście spowodowały, że operowanie kolorem, artystyczne doświadczenia z grą barw pojawią się w moich kolejnych pracach.

- Biorę udział w akcji PAH po raz pierwszy. Staram się wspierać akcje charytatywne, szczególnie te skierowane do dzieci. Jako mama dwójki wesołych maluchów uważam, że to piękny pretekst, aby tworząc, wesprzeć potrzebujących. PAH jest instytucją budzącą zaufanie od lat, wielokrotnie "klikałam" w brzuszek Pajacyka, bo uważam, że małymi krokami można zdziałać cuda. I cieszę się, że mogę zaprojektować dla niego piękną kreację – wyjaśnia swoją decyzję o wsparciu Pajacyka Natalia Jaroszewska.

Pajacyki w strojach od projektantów będzie można oglądać od 22 do 28 maja w Złotych Tarasach w Warszawie.

Program można wspierać przez cały rok m.in. klikając w brzuszek Pajacyka na stronie internetowej www.pajacyk.pl.

Reklama

Fot. Danuta Węgiel

Danuta Węgiel
Reklama
Reklama
Reklama