Pajacyk.jpg
Karolina Sekuła Tomasz Wiech masz.in Studio
Patronaty

Kolekcja dla Pajacyka

Najwięksi polscy kreatorzy mody stworzyli kolekcję ubrań dla Pajacyka.

Najwięksi polscy kreatorzy mody: Jerzy Antkowiak, Gosia Baczyńska, Natalia Jaroszewska, Eva Minge, Paprocki&Brzozowski, Peggy Pawlowski, PLICH, Teresa Rosati, Dorota Wróblewska wraz z Janiną Ochojską oraz studentką SAPU Anną Walicką stworzyli kolekcję ubrań dla Pajacyka.

Kukiełki w strojach autorstwa projektantów będzie można kupić podczas aukcji charytatywnej, która odbędzie się tuż przed obchodami Światowego Dnia Dziecka – w niedzielę 30 maja 2010 r. o godz. 15.00 w restauracji Pod Gigantami (Al. Ujazdowskie 24, Warszawa). Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na całoroczne dożywianie dzieci w polskich szkołach. Licytację poprowadzą Agnieszka Dygant i Tomasz Kot – ambasadorowie Kolekcji dla Pajacyka. Aukcję uświetni recital chopinowski w wykonaniu znanego pianisty - Tadeusza Domanowskiego.

Zeszłoroczna, pierwsza edycja Kolekcji dla Pajacyka, była wielkim sukcesem – cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mediów, a co najważniejsze, pozwoliła zebrać środki, które umożliwiły Polskiej Akcji Humanitarnej sfinansowanie obiadów przez cały rok szkolny dla 45 dzieci. Mamy nadzieję, że w tym roku nasz projekt zyska jeszcze większe uznanie i zachęci do licytowania jeszcze większych kwot.

Pajacyk to nazwa programu dożywiania dzieci w szkołach, który od 1998 roku prowadzony jest przez Polską Akcję Humanitarną. W tym roku Pajacyk dożywia ponad 3 500 dzieci w 147 szkołach i świetlicach w całej Polsce.

- Od kilkunastu lat wspieram różne akcje charytatywne, bardzo cenię sobie Panią Janinę Ochojską i założoną przez nią Fundację, dlatego też po raz kolejny wspieram jej działania – mówi Teresa Rosati, jedna z Pajacykowych projektantek. Inspiracją dla stroju tegorocznego Pajacyka był motyw plisowanych falban, który przewija się w moich kolekcjach od paru lat. Projekt jak najbardziej jest do wykorzystania również w wersji dla kobiet.

- Biorę udział w akcji z powodu słusznej idei i dotychczasowych osiągnięć fundacji. Źródłem inspiracji przy tegorocznym projekcie była dla mnie  Afryka. W tym kontynencie najbardziej inspiruje mnie jego natura i obyczaje. Wszystko, co afrykańskie - od koloru po formę włącznie z czarnoskórymi modelkami – króluje w tym roku na wybiegach.- wyjaśnia z kolei Eva Minge.

- Świat dziecka powinien być nasycony barwami radości, miłości i nieskazitelnej prawdy. Wyśniony. Zastanawiając się nad moim pierwszym projektem Pajacyka, starałam się wyobrazić sobie Pajacyka z dziecięcych snów właśnie,  jednocześnie „spoglądając” na niego przez pryzmat swoich wspomnień i marzeń z dzieciństwa - mówi Peggy Pawlowsky. - Pajacyk jest moim pierwszym tak kolorowym projektem. Pozytywne emocje, które towarzyszyły mi podczas tworzenia rzeczywiście spowodowały, że operowanie kolorem, artystyczne doświadczenia z grą barw pojawią się w moich kolejnych pracach.

- Biorę udział w akcji PAH po raz pierwszy. Staram się wspierać akcje charytatywne, szczególnie te skierowane do dzieci. Jako mama dwójki wesołych maluchów uważam, że to piękny pretekst, aby tworząc, wesprzeć potrzebujących. PAH jest instytucją budzącą zaufanie od lat, wielokrotnie "klikałam" w brzuszek Pajacyka, bo uważam, że małymi krokami można zdziałać cuda. I cieszę się, że mogę zaprojektować dla niego piękną kreację – wyjaśnia swoją decyzję o wsparciu Pajacyka Natalia Jaroszewska.

Pajacyki w strojach od projektantów będzie można oglądać od 22 do 28 maja w Złotych Tarasach w Warszawie.

Program można wspierać przez cały rok m.in. klikając w brzuszek Pajacyka na stronie internetowej www.pajacyk.pl.


Fot. Danuta Węgiel

Janina-Ochojska_Pajacyk.jpg
Danuta Węgiel

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Kamila Szczawińska
mat. prasowe „Projekt Test: Pokolenie Minus”
Mama
Lubię prać, gotować… – wywiad z Kamilą Szczawińską
Ciąża to koniec dla topowej modelki? Dla Kamili Szczawińskiej oznaczała nowy początek. Po sześciu latach modelingu, Kamila nie mogła już znieść braku stabilizacji. Dzięki pierwszej ciąży uporała się z nerwicą. Po drugiej – wróciła do pracy modelki.

Kamila Szczawińska: znana polska modelka, pracowała dla największych projektantów świata. 6 lat temu wycofała się z modelingu ze względów zdrowotnych i rodzinnych. w 2013 r.  wróciła do pracy i dziś bierze udział we wszystkich pokazach polskich projektantów (np. Paprocki&Brzozowski, Maciej Zień). Współpracuje z Fundacją Viva, która pomaga bezdomnym zwierzętom, jest ambasadorką akcji społecznej „Czytam sobie”, bierze udział w akcjach charytatywnych i kampaniach dla kobiet , m.in. „Projekt Test: Pokolenie Minus”.   Często słyszysz hasło: „Ty i dwójka dzieci? Nie wyglądasz na mamę”? Bardzo często i za każdym razem tak samo doprowadza mnie do szału. Po pierwsze dlatego, że kto powiedział, jak ma wyglądać matka dwójki dzieci? Po drugie dlatego, że zwykle po tym pierwszym haśle słyszę drugie: „Ależ ty masz szczęście”, tymczasem mój wygląd to nie kwestia szczęścia, ale ciężkiej pracy. Kalina miała miesiąc, kiedy ja zaczęłam codziennie wieczorami robić brzuszki przed telewizorem. Teraz, kiedy już Julek i Kalina chodzą do przedszkola, mam treningi 4-5 razy w tygodniu: latin aero albo pole dance, czyli taniec na rurze. Do tego prawie codziennie biegam.     Masz na to czas przy dwójce dzieci i pracy? Często słyszę od kobiet, że one nie mają czasu na to, żeby o siebie zadbać. Nie rozumiem tego. Według mnie tu nie chodzi o czas czy pieniądze, ale mobilizację i dyscyplinę. Robienie brzuszków przed telewizorem, kiedy dzieci już śpią, jest darmowe. To są naprawdę tylko wymówki.     Myślisz, że gdybyś nie była zawodową modelką, też znalazłabyś w sobie tę mobilizację? Kiedy urodziłam dzieci wcale nie wiedziałam, czy będę jeszcze kiedykolwiek pracować jako modelka, ale ćwiczyłam dla samej siebie. Chciałam dobrze wyglądać, mieć jędrną skórę, nie mieć fałdy na...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz