Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
niezwykła książka w ramach kampanii "świat dziecka"
materiały prasowe
Patronaty

4 edycja kampanii edukacyjnej "Świat Dziecka" – przeczytaj o szczepieniach

4. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Świat Dziecka” przebiega pod hasłem „Odpowiedzialność za zdrowie dziecka”. Pobierz publikację i dowiedz się więcej o szczepieniach i ochronie zdrowia dziecka.

Głównym celem 4. edycji kampanii jest budowanie świadomości na temat roli profilaktyki w zdrowiu dzieci ale i całej rodziny. Dlatego zostały przygotowane wywiady z ekspertami, którzy przedstawiają rzetelne informacje i zainspirują rodziców do odpowiedzialnych działań.

W bezpłatnej publikacji „Świat Dziecka” znajdziecie wywiady z najlepszymi specjalistami od dziecięcego zdrowia, a także ze znanymi mamami i osobami publicznymi, którym także leży na sercu ochrona zdrowotna najmłodszych.

Dlaczego warto szczepić?

W artykule wprowadzającym dr med. Ewa Duszczyk – wieloletni pracownik Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawi porusza ważne kwestie szczepień obowiązkowych i zalecanych, które wpisują się w skuteczne elementy profilaktyki.

Z kolei dr n. med. Ryszard Konior – ordynator Oddziału Neuroinfekcji
i Neurologii Dziecięcej, z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, wyjaśnia w rozmowie dlaczego choroba meningokokowa rozwija się tak szybko i jest podstępna dla dzieci oraz jak powinni reagować rodzice i co powinno zwrócić ich uwagę. Podkreśla znaczenie szczepień i zaleca świadome podejmowanie decyzji przez rodziców.
 
Kwestie profilaktyki w kontekście zagrożeń jakie niesie za sobą kleszczowe zapalenie mózgu porusza prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska – z-ca Kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych
i Neuroinfekcji Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. W artykule znajdziecie informacje na temat jesiennej aktywności z rodziną ale i czujności związanej ze wzmożonymi atakami kleszczy

Ambasadorka Kampanii o KZM (kleszczowe zapalenie mózgu) Beata Sadowska zachęca do jesiennych aktywności z całą rodziną, opowiada o tym dlaczego warto wyruszyć w góry czy na rower i jak pomocna jest świadomość na temat zagrożeń jakie niosą za sobą kleszcze.

Co jeszcze warto przeczytać? 

W publikacji znajdziecie również rozmowę z prof. dr hab. Jadwigą Charzewską z Samodzielnej Pracowni Epidemiologii i Norm Żywienia, Instytut Żywności i Żywienia, poruszony w niej został temat otyłości u dzieci. Kiedy rozpoczyna się świadome rodzicielstwo? Co oznacza być świadomą mamą? Paulina Holtz – aktorka oraz Dorota Jaworska w wywiadach zdradzają swoje sekrety macierzyństwa.
 
Polecamy Waszej uwadze również wywiad z Robertem Biedroniem – Prezydentem Słupska, którego poproszono o przedstawienie pomysłów związanych z prezydenckimi lekcjami o miejskiej demokracji i dentystycznej rewolucji.
 
Dla czytelników Babyonline publikacja dostępna jest online po kliknięciu TUTAJ

Czkawka u noworodka – najlepsze sposoby, aby ulżyć dziecku

szczepienia
Fotolia
Zdrowie
To jest cena, jaką płacą rodzice za odmowę szczepień [WYWIAD]
Codziennie, gdy wchodzę na oddział, widzę dzieci z ciężka chorobą, które zachorowały, bo nie zostały zaszczepione. Czy naprawdę taką cenę musimy płacić za nieuzasadniony lęk przez niepożądanymi odczynami poszczepiennymi – pyta prof. Jacek Wysocki, pediatra.

Rodzice coraz częściej obawiają się niepożądanych odczynów poszczepiennych i odmawiają szczepień. Styka się Pan* z tym w swojej pracy? Każdego dnia. To jest coś, co mnie przeraża, bo zatacza coraz szersze kręgi. Stykam się z ludźmi, którzy odradzają stosowanie osobom chorym na nowotwory cytostatyków , a zamiast tego zalecają witaminę C albo wyciągi z roślin! Albo właśnie odmawiają szczepień. To pewna nieufność do medycyny, bardzo niebezpieczna. Leczenie raka witaminą C to głupota, ale co w tym złego, jeśli ktoś nie chce zaszczepić dziecka? Wystarczy przejść się po oddziałach zakaźnych . Jeśli będzie rósł odsetek dzieci niezaszczepionych, to pojawią się tzw. epidemie wyrównawcze: w Berlinie w latach 2014/15 – 800 dzieci zachorowało na odrę , 9 miało zapalenie mózgu , a jedna dziewczynka zmarła. Takie są skutki odmawiania szczepień.  W Internecie pod artykułami o szczepieniach pojawiają się nawet opinie, że szczepionki to "ludobójstwo". Jak by Pan na to zareagował? Nie życzę, żeby ci ludzie osobiście zetknęli się z chorobą zakaźną. Mamy grupy rodziców, których dzieci zmarły z powodu zakażeń meningokokowych . Oni naprawdę mają inne zdanie na ten temat. Tylko czemu mamy tak cenę płacić za to?  Czytaj też: Te bakterie zabijają błyskawicznie Z drugiej strony pojawiają się opinie, by nieszczepione dzieci nie były wpuszczane do szkół i przedszkoli. To dobry pomysł?  To problem prawny. Prawo w różnych krajach rozstrzyga to w różny sposób. My, jako lekarze tego nie rozstrzygniemy. Możemy tylko powiedzieć, że zwiększanie się odsetka dzieci nieszczepionych w przedszkolu czy szkole stwarza większe zagrożenie w przedszkolu czy szkole. Bo skuteczność żadnej szczepionki nie jest stuprocentowa. Pojawia się jednak odporność środowiskowa : jak zaszczepimy dużo dzieci, to ryzyko pojawienia się w przedszkolu...

Don Gisu
GIS/Anna Kołacz
Zdrowie
Mafia zabrała się za szczepionki! Ojciec Chrzestny ostrzega!
Sytuacja w Polsce jest dziś taka, że za szczepienia musiała zabrać się mafia. Ojciec Chrzestny, czyli Don Gisu, nagrał coś specjalnego: ostrzeżenie dla rodziców!

Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci – w tym roku może to być nawet 70 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż przed rokiem. Rodzice bardziej niż krztuśca, gruźlicy czy odry obawiają się dziś niepożądanych odczynów poszczepiennych . Nieracjonalnie – przypominają epidemiolodzy, bo poważny NOP zdarza się naprawdę wyjątkowo, za to realną groźbą jest powrót chorób zakaźnych. Jak przekonać do szczepień? Gdy lekarze nie dają rady, pozostaje włoska mafia – i nowa kampania Don Gisu , czyli ministra Marka Posobkiewicza . Mafia o chorobach zakaźnych i szczepieniach Marek Posobkiewicz , czyli Główny Inspektor Sanitarny, nie po raz pierwszy niecodziennie mówi o szczepieniach. Rapował już kiedyś o szczepionkach – przez co mocno naraził się antyszczepionkowcom .  – Gdybym chciał przejmować tym, co wszyscy mówią, to zamknąłbym się w gabinecie i nic nie robił – mówi minister Marek Posobkiewicz. W nowej kampanii jako Ojciec Chrzestny walczy z zagrożeniami, które stoją u naszych drzwi. Don Gisu ostrzega: wróg czai się u naszych drzwi! Zobacz Ojca Chrzestnego 2017 r .: Wróg w Europie Zagrożenia, które czają się u drzwi, przez którymi Don Gisu ostrzega, to dziś np. odra – w Europie od początku 2016 roku na odrę zachorowało ok. 20 tys. osób – głównie nieszczepionych. W Polsce – ponad 120 osób: to co prawda jeszcze nie epidemia, ale już wzrost zachorowań . Niepokoi fakt, że w tym roku może odmówić szczepień nawet 70 tys. rodziców – dwa razy więcej niż przed rokiem. Jeśli ta sytuacja się nie zmieni, choroby zakaźne wrócą , bo jeśli wyszczepialność spada, wirusy i bakterie zaczynają krążyć.   Prof. Lidia Brydak, "Pierwsza Dama Grypy",  która od lat walczy o szczepienia przeciw grypie, współpracuje z Don Gisu w nowej kampanii. Zobacz także:...

Ciąża. Świadome macierzyństwo
Materiały Partnera
Patronaty
II edycja kampanii edukacyjnej „Ciąża. Świadome macierzyństwo”
Sierpień rozpoczął się pod znakiem Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Dziecko, ciąża i wyzwania związane z macierzyństwem stały się tematem najnowszej kampanii przygotowanej przez Warsaw Press. Całość ukaże się w prasie, jako specjalny dodatek tematyczny dystrybuowany wraz z Gazetą Wyborczą i w Internecie. Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz Instytut Matki i Dziecka. Twarzą kampanii została Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna. Partnerem medialnym kampanii został portal babyonline.pl

O tym, jakie wyzwania stoją przed współczesną ginekologią, a także o problemach, z którymi borykają się przyszli rodzice, opowiedzieli na łamach kampanii Prof. Dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś – Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz dr n. med. Iwona Szymusik z I Katedry Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM (str.2). Poruszając problematykę, związaną z prawidłowym rozwojem dziecka, nie sposób pominąć tematu prawidłowo zbilansowanej diety. Na temat rozszerzenia diety malucha, a także roli niezbędnych składników, wpływających na zdrowie i rozwój dziecka, przeczytacie Państwo na stronie 3. Przemyśleniami na temat macierzyństwa i jego wpływu na życie kobiety, podzieliła się na łamach kampanii Beata Sadowska – dziennikarka radiowa i telewizyjna, blogerka, miłośniczka podróży, a przede wszystkim – mama dwójki dzieci. Cała wywiad dostępny na stronie 4. Pośród tematów, związanych ze świadomym macierzyństwem, poruszona została kwestia karmienia piersią. Ile powinien trwać ten proces? Jakie znaczenie ma dla rozwoju dziecka? W jaki sposób naturalnie wspomóc laktację? Na te, i wiele innych pytań, znajdziemy odpowiedź na stronie 5. „Big Five”, czyli wielka piątka dla zdrowia. O kluczowych składnikach, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka i zdrowia mamy, opowiedział dr n. med. Tomasz Maciejewski – Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, Kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa IMiD (str.6). Dlaczego szczepienia są ważne w profilaktyce chorób zakaźnych? Które szczepienia są obowiązkowe, a które zalecane? Co to jest NOP i jakie jest ryzyko jego wystąpienia? Szczegółowych odpowiedzi na pytanie udzieliła dr n. med. Alicja Karney – Kierownik Oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (str. 6). 1000 pierwszych dni dla zdrowia dziecka – dlaczego to kluczowy okres? O diecie oraz...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta