Figle Migle Plakat
materiały prasowe
Patronaty

Targi designu i książek dla dzieci już w listopadzie - nie przegap

Podążasz za trendami i jesteś zaangażowanym rodzicem? Jeśli tak nie może cię zabraknąć na targach mody, designu i książek dla dzieci Figle Migle.

Odpowiedni ubiór dostosowany do pory roku, czy funkcjonalnie urządzony pokój już dawno przestały być jedynymi wytycznymi, którymi rodzice kierują się przy zakupach dla swoich pociech. Dorośli zwracają też coraz większą uwagę na to, jakie książki czytają ich dzieci, jakimi zabawkami się bawią oraz co ma faktyczny wpływ na ich rozwój i samopoczucie.

Wyjątkowe targi dla rodzin z dziećmi

W odpowiedzi na potrzeby rodziców, którzy podążają za trendami 28 listopada na terenie Gdańskiego Garnizonu Kultury zorganizowane zostaną pierwsze trójmiejskie targi mody, designu i książek dla rodzin z dziećmi, a także przyszłych rodziców połączone z warsztatami.

"Świat dzieci staje się coraz bardziej zróżnicowany. Mają one dostęp do wielu nowych źródeł informacji, na które są bardzo podatne, coraz aktywniej poszukują też różnych sposób wyrażania siebie. Dorośli zaś wydają się coraz lepiej te potrzeby rozumieć i nie traktują ich wyłącznie jako kaprysy. Mają świadomość, że dobre samopoczucie dziecka jest bardzo ważne, a wpływ na nie może mieć ciekawa aktywność sportowa, przedszkole, w którym się dobrze czuje, ale też chociażby ładnie urządzony pokój" – wyjaśnia Karolina Ozimek z firmy Stasioo.com, organizatorka targów.

Poza możliwością zapoznania się ofertą trójmiejskich żłobków i przedszkoli, producentów zabawek, materiałów edukacyjnych, kurtek, czapek, gadżetów czy książek dla dzieci przewidziano również warsztaty, które mają pomóc rodzicom zdobyć wiedzę na temat wychowywania dzieci, czy po prostu pokazać ciekawe pomysły na wspólne spędzanie z nimi czasu.

Zamierzamy podejść do tematu bardzo wszechstronnie. Od zaprezentowania oferty edukacyjnej i produktowej po warsztaty z pielęgnacji noworodka, porad dietetycznych dla kobiet w ciąży, czy podróżniczych dla młodych rodziców – dodaje Karolina Ozimek.
 

Figle Migle Plakat
materiały prasowe


Targi odbędą się 28 listopada 2015 roku w godzinach 11-18 w budynku Sztuki Wyboru na terenie Gdańskiego Garnizonu Kultury przy ul. Słowackiego 19.
Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia na Facebooku.
 

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

kto pocieszy maciupka, tove jansson, książka
materiały prasowe
Warsztaty rodzinne, 28.04, Gdańsk
Zapraszamy do Gdańska na warsztaty rodzinne z książką Tove Jansson.

Emocje od Z do A: O nieśmiałości   Warsztaty rodzinne na podstawie książki „Kto pocieszy Maciupka?” Tove Jansson   Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Emocje od Z do A”. 28 kwietnia o 12.00 punktem wyjścia będzie autorska, obrazkowa książka Tove Jansson zatytułowana „Kto pocieszy Maciupka?”, którą zinterpretują aktorzy Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Piotr Kłudka. To opowieść o małym trollu Maciupku, który uczy się pokonywania własnego strachu i nieśmiałości.   Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Nieśmiałe dziecko – czy jest się czym martwić?”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty „Maciupek i Drobinka” z pedagog Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.   Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.     28 kwietnia 2013, godz. 12.00 Sala Kameralna Teatru Miniatura   O cyklu Emocje od A do Z Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk.   O prowadzących Joanna Trzaska – psycholog, psychoterapeutka z wieloletnim stażem zawodowym. Absolwentka Studium Terapii...

Warsztaty, spotkania, odczyty dla dzieci - 25-26.05, Poznań, Białystok
Zapraszamy na warsztaty rodzinne i spotkania organizowane przez Zakamarki.

Zakamarki w Concordia Design   W weekend 25-26 maja w godz. 11:00-17:00 zapraszamy do Concordia Design w Poznaniu na III Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci.   W czasie festiwalu odbędzie się kiermasz, na którym znajdziecie stoisko Zakamarków pełne książek dla dzieci.   Odbędą się również warsztaty  z książkami o Mamie Mu i Panu Wronie  oraz książką Ela na plaży.   Sobota, 25 maja, godz. 11:00-12:00 MAMA MU SIĘ HUŚTA I BUDUJE – A MY WRAZ Z NIĄ   Warsztaty wokół książek o nietuzinkowej  parze przyjaciół – Mamie Mu i Panu Wronie.  Mama Mu podpatruje zabawy dzieci  i chce się bawić tak jak one,  podczas gdy jej marudny przyjaciel  stara się wybić jej to z głowy.  W czasie zajęć wspólnie poczytamy fragmenty książek  Mama Mu buduje i Mama Mu na huśtawce,  na dużym ekranie pooglądamy ilustracje,  trochę się poruszamy, a na koniec zbudujemy  na drzewie domek Mamy Mu.   Sobota, 25 maja, godz. 12:30-13:30 ELA NA PLAŻY   Lato już niedługo. Czas pomyśleć o tym,  co można robić na plaży,  a zainspiruje nas do tego  książka Ela na plaży.  Wraz z Elą będziemy łowić kraby,  pogrzebiemy w piasku w poszukiwaniu muszelek,  trochę potańczymy, posłuchamy morskich dźwięków,  a na koniec rękoma i stópkami  namalujemy wielki wakacyjny plakat.  Weźcie ze sobą ubrania,  które będą mogły się pobrudzić.   Cena: 19 złotych (dziecko + opiekun). Uwaga! Warsztaty rodzinne  – rodzice/opiekunowie uczestniczą  w warsztatach razem z dziećmi. Miejsce: Sala Żółta, 2 piętro. Zapisy: j.wojtaszczyk@concordiadesign.pl. W tytule maila proszę wpisać mama mu sobota lub ela sobota,  w treści imię, nazwisko i wiek dziecka.   Concordia Design Zwierzyniecka 3...

targi książki, zakamarki, plakat
Warsztaty, zajęcia plastyczne, czytanie bajek - 23-24.03, Warszawa, Poznań, Wolsztyn
Zapraszamy na odczyty i warsztaty dla dzieci.

W najbliższy weekend zapraszamy na warsztaty wokół Zakamarkowych książek do Leniwca w Poznaniu i Sztuk & Sztuczek w Warszawie oraz na Mini Targi Książek dla Dzieci, Zabawek i Gier Familijnych w Wolsztynie.   Mini Targi w Wolsztynie   W sobotę 23 marca w godz. 10:00-17:00 zapraszamy na Mini Targi Książek dla Dzieci, Zabawek i Gier Familijnych do Wolsztyńskiego Domu Kultury.   W programie wiele atrakcji, m.in. gry planszowe, warsztaty ilustratorskie, a przede wszystkim stoisko  z Zakamarkowymi książkami. Wstęp wolny.   Wolsztyński Dom Kultury ul. 5 Stycznia 20 64-200 Wolsztyn www.domkulturywolsztyn.pl     Tajemnica szpitala w Sztukach & Sztuczkach   W niedzielę 24 marca o godz. 15:00 zapraszamy do warszawskich Sztuk & Sztuczek na zajęcia z najnowszą częścią z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai  - Tajemnicą szpitala.   W programie warsztaty detektywistyczne, konkursy, łamigłówki, zagadki kryminalne oraz wspólne czytanie.   Zapraszamy wszystkich dzielnych detektywów do zabawy z Lassem i Mają.   W czasie warsztatów będzie możliwość zakupu książek Wydawnictwa Zakamarki w atrakcyjnych cenach.   Wstęp 15 zł. Liczba miejsc ograniczona.   Sztuki & Sztuczki, ul. Szpitalna 6, Warszawa www.sztukisztuczki.pl     Lotta w Leniwcu   W niedzielę 24 marca o godz. 16:00 zapraszamy do Leniwca na wielkanocne zajęcia wokół książki Pewnie, że Lotta jest wesołym dzieckiem. Dowiemy się, co takiego przydarzyło się Lotcie w czasie Wielkanocy w Szwecji, a po wspólnej lekturze podziałamy plastycznie.   Wstęp wolny. Zapisy pod nr tel. 600 34 22 60 lub mailowo info@cafeleniwiec.pl   Leniwiec, os. Na Murawie 8/1, Poznań www.cafeleniwiec.pl  

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj