Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Bez
Adobe Stock
Patronaty

Dzień Matki dla Mam podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” pragnie aby z okazji tego święta Mamy podopiecznych poczuły się wyjątkowo i zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Hallo Szpicbródka” do Teatru Syrena w Warszawie.

Wszystkie uczestniczki spotkania wezmą udział w losowaniu cennych nagród m.in. weekendowych pobytów w hotelach. Będzie też poczęstunek dla wszystkich pań, upominki i kwiaty.
„Mamy naszych podopiecznych wszystko podporządkowują chorobie lub niepełnosprawności swojego dziecka. W tym dniu chcemy im uświadomić, że ich dobre samopoczucie jest również bardzo ważne. Należą im się chwile oderwania od codziennych obowiązków i trosk” – mówi Stanisław Kowalski, prezes Zarządu Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zrzeszającej już ponad 33 tysiące podopiecznych,  a co za tym idzie, także ich rodziców.
Nie zawsze dzieci z niepełnosprawnością są w stanie podziękować swoim mamom za opiekę i bezwarunkową miłość. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” poczuwa się aby zrobić to w ich imieniu, a także zapewnić mamom podopiecznych wieczór pełen wrażeń i miłych niespodzianek.

Uroczystość z okazji Dnia Matki 2017
mat. prasowe

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego. Działa od 1998 roku. Jej założycielem i prezesem zarządu jest Stanisław Kowalski. Fundacja otacza opieką chore i niepełnosprawne dzieci z całej Polski. Pozyskuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby.
Fundacja zrzesza ponad 33.000 podopiecznych z całego kraju – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi.
Fundacja uruchomiła i prowadzi trzy ośrodki rehabilitacyjne w Warszawie: AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS w których prowadzi rehabilitację od podstaw.
 

Redaktorki Mamotoja.pl o byciu mamą [CHWILA WZRUSZEŃ NA DZIEŃ MATKI]

1 procent
Fotolia
Prawo i finanse
Czy wiesz, komu przekażesz 1 proc. podatku?
Czym kierować się, przekazując 1 proc. podatku? Czy tracimy coś, gdy w ramach rozliczeń z fiskusem przekazujemy część naszego podatku? Kiedy te pieniądze trafią do wskazanej przez nas organizacji? I czy możemy pytać, co się stało z naszymi pieniędzmi – na nasze pytania odpowiada Joanna Luberadzka-Gruca, szefowa Fundacji Polki Mogą Wszystko.

Coraz więcej Polaków przekazuje 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W zeszłym roku 45 proc. uprawnionych podatników przekazało ponad 500 mln zł. Komu możemy przekazać 1 proc. podatku? Jeden procent podatku możemy przekazać organizacji, która jest do tego uprawniona, czyli organizacji pożytku publicznego. Spis tych organizacji można znaleźć m.in. na www.pozytek.gov.pl . To strona departamentu pożytku publicznego Ministerstwa Pracy. Ważne jest to, że jeśli fundacja czy stowarzyszenie nie złoży sprawozdania za poprzedni rok w terminie, może stracić status organizacji pożytku publicznego. Dlatego zanim ktoś zdecyduje się przekazać swoje pieniądze jakiejś organizacji, to powinien sprawdzić, czy ona znajduje się w tym wykazie i czy można jej przekazać 1 proc. podatku. Nie każda fundacja czy stowarzyszenie to organizacja pożytku publicznego. Są określone warunki ustawowe, które trzeba spełnić, by być organizacją pożytku publicznego. Stowarzyszenie lub fundacja muszą określić w swoim statucie, w jakiej sferze pożytku publicznego prowadzą działalność, mieć też historie, czyli działać od kilku lat. Dopiero wtedy może złożyć odpowiednie dokumenty. Kolejny krok to złożenie wniosku do sądu o przyznanie statusu organizacji pożytku publicznego. Czy coś tracimy, gdy przekazujemy 1 proc. podatku? Nie, nic nie tracimy. Jeśli podatnik nie wskaże, komu chce przekazać ten 1 proc., to te pieniądze i tak trafią do budżetu państwa. W niewielu krajach na świecie podatnicy mają prawo zdecydować, co się stanie z częścią rocznego podatku, czyli w Polsce to jest właśnie 1 proc. W ubiegłym roku okazało się, że chętnie wspieraliśmy organizacje pomagające chorym dzieciom, ale też te, które były np. wysoko na liście organizacji pożytku publicznego, co wyglądało na przypadkowy wybór. Czym kierować się, wybierając organizacje pożytku publicznego?...

Gala z okazji Dnia Matki
mat. promocyjne
Patronaty
Dzień Matki dla Mam podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
We wtorek, 29 maja br., w warszawskim Teatrze Syrena Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” miała przyjemność gościć Mamy naszych Podopiecznych na uroczystości z okazji Dnia Matki.

Była to okazja, aby Mamy Podopiecznych Fundacji mogły się poczuć szczególnie. Najczęściej wszystko podporządkowują swym dzieciom, ich własne potrzeby schodzą na dalszym plan. Organizując to Fundacja pragnęła wyrazić swoje uznanie i wdzięczność. To miłość i troskliwa opieka Matek pomagają dzieciom rosnąć, rozwijać się, pokonywać trudności. Dlatego nie zabrakło w tym dniu wielu niespodzianek, emocji i wzruszeń. Przed rozpoczęciem spektaklu wszystkie obecne brały udział w losowaniu cennych prezentów, a wśród nich: voucheru na pobyt w hotelu Anders w Starych Jabłonkach, zestawu kosmetyków Dottore Cosmeutici, 6 voucherów na masaż w salonie Beijing Tong Ren Tang Poland sp. z o.o. w Warszawie i zestawy kosmetyków cenionej marki Dr Irena Eris, voucheru do restauracji Papu w Warszawie, zestawu biżuterii firma YES Biżuteria Sp. z o.o., 2 suszarek do włosów firmy Remington fundowane przez firmę HSM Polska Sp. z o.o., 3 zestawów profesjonalnych kosmetyków ufundowane przez firmę Bandi Cosmetics Sp. z o.o., voucheru na pobyt w Dworki Myśliwskim Hubert w Białce Tatrzańskiej, voucheru na pobyt w Hotelu Lubliniaka w Lublinie, voucheru na pobyt w Hotelu Kur w Olsztynie, voucheru na pobyt w Hotelu Lawendowe Termy w Uzdrowisku Uniejów, zestawu profesjonalnych kosmetyków z Akademii Urody firmy Mincer Pharma 10 pozłacanych wisiorków z łańcuszkiem ufundowanych przez firmę Lilou. Główną atrakcją wieczoru był spektakl muzyczny „Hallo Szpicbródka” Ludwika Starskiego w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Przedstawienie z dynamiczną akcją, melodyjnymi piosenkami, błyskawicznymi dialogami przeniosły widzów w świat przedwojennej Warszawy. W przerwie spektaklu na Mamy czekał słodki poczęstunek, lody, a po przedstawieniu prezenty i kwiaty. Dodatkowo zaproszone Panie mogły wziąć udział w losowaniu cennych upominków. Patronat medialny objęły...

Mama pisze felieton
Fotolia
Aktualności
Kupujesz na Allegro? Pomóż ubogim rodzinom
W 2014 roku prawie 3 mln osób żyło w skrajnym ubóstwie. Wśród nich jestem wiele rodzin z małymi dziećmi. Teraz możemy im pomóc. Jak? Bardzo prosto – robiąc zakupy na Allegro.

Niemal dwie trzecie dorosłych regularnie korzysta w Polsce z Internetu 1 . Szczególnie aktywną część tej grupy stanowią mamy dzieci w wieku 0-3 lat – z sieci stale korzysta aż 90% z nich 2 . Właśnie do rodziców najmłodszych dzieci skierowana jest akcja „ Mamy! Pomagamy ”, zorganizowana przez Nutrcia i Allegro . Partnerem akcji jest Federacja Polskich Banków Żywności. W jej ramach rodzice i opiekunowie będą mogli wesprzeć najmłodszych podopiecznych tej organizacji pożytku publicznego poprzez zakup produktów na charytatywnych aukcjach. Mamy pomagają mamom Federacja Polskich Banków Żywności wspiera żywnością najbardziej potrzebujących. Tylko w 2015 roku, wspólnota 32 Banków Żywności przekazała ponad 146 000 ton produktów spożywczych na cele społeczne udzielając pomocy 2 milionom osób, w tym żyjącym w niedostatku mamom i ich dzieciom 3 . Banki Żywności część swych zadań realizują wirtualnie – już teraz, dzięki akcji „ Mamy! Pomagamy ”, rodzice niemowląt i małych dzieci będą mogli pomóc zarówno sobie, jak i jej małym podopiecznym za pomocą kilku kliknięć. Jak wziąć udział w akcji Wejdź na mamypomagamy.allegro.pl . Wybierz produkt, który chcesz przekazać na rzecz Federacji Polskich Banków Żywności. Dokonaj zakupu, postępując zgodnie z instrukcjami na stronie. Nutricia i Allegro zachęcają do pomagania „Wciąż zachęcamy Polaków do udzielania pomocy online, w działaniach tych często wspierają nas firmy. Właśnie taką  akcję organizujemy wspólnie z Nutricia i Allegro. Umożliwi ona udzielenie przez Banki Żywności pomocy kobietom będącym pod opieką domów samotnej matki ” - mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. „Platformę mamypomagamy.allegro.pl stworzyliśmy, aby wesprzeć Federację Polskich Banków Żywności. Tylko w ubiegłym roku Nutricia przekazała...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz