Rzeszów
materiały prasowe
Patronaty

Blogerzy znów pomagają! Tym razem Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci

Już 9 kwietnia blogujące mamy znów połączą siły w szczytnym celu. Tym razem po to, by pomóc Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Sprawdź, co zamierzają zrobić.

„Spotkajmy się w Rzeszowie” to spotkanie blogujących mam organizowane przez Amelię z bloga www.mamaahoj.blogspot.com i Agnieszkę, autorkę bloga www.mylifestyle.com.pl. Jest to pierwsze tego typu spotkanie organizowane w stolicy Podkarpacia - Rzeszowie, a zaplanowane jest na 9 kwietnia 2016 r. Uczestniczyć w nim będzie 15 blogerek z całej Polski, odgrywających znaczącą rolę w blogosferze, wyznaczających trendy, obdarzonych zaufaniem opinii społecznej, oraz prelegenci.

Organizatorki zaplanowały spotkanie w szczytnym celu – jego tematem przewodnim będzie licytacja przeprowadzona na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Dziewczyny, zadbają również o mamy biorące udział w spotkaniu. Uczestniczki wezmą udział w wykładzie dietetyka i zabiegach kosmetycznych, a ponad to czeka ich jeszcze kilka innych, świetnych niespodzianek. Hasło, jakie będzie towarzyszyć blogującym mamom w Rzeszowie idealnie wpasowało się w ideę spotkania: "W zdrowym ciele, zdrowy duch".


Zapraszamy na fanpage akcji.

Redaktorka Mamotoja.pl o śnie swoich córek: zaakceptuj fakt, że dzieci są różne

Myszki na książce, książka
materiały prasowe
"Cała Polska czyta dzieciom" tym razem w Pałacu Żelechów
W Pałacu Żelechów 5 lipca 2014 r. w sobotę od godziny 17.00 Marta Kuligowska, dziennikarka TVN, przeczyta dzieciom przygody Jasia i Małgosi w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów".

Sobotnie spotkanie będzie pierwszym z cyklu " Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów ". Kolejne spotkania będą organizowane we wszystkie sobotnie popołudnia lipca i sierpnia. Podczas każdego spotkania gość specjalny przeczyta dzieciom wybraną książkę .  W najbliższą sobotę, 5 lipca 2014 r. ,  Marta Kuligowska , dziennikarka radiowa i telewizyjna, prywatnie mama bliźniąt, wprowadzi dzieci w świat baśni braci Grimm i przeczyta historię rodzeństwa - Jasia i Małgosi, które musi zmierzyć się z Babą Jagą.  Na dzieci uczestniczące w spotkaniu będą czekać dodatkowe atrakcje. Odbędą się dodatkowe konkursy wiedzy i animacje dla najmłodszych , będzie można zobaczyć egzemplarze nietypowych książek wykonanych przez dzieci z Żelechowa, a także przygotować własne projekty.     Spotkania będą organizowane na terenie parku pałacu w Żelechowie. Park wraz z budynkiem został wpisany na listę zabytków. XVIII-wieczny Pałac Żelechów utrzymany w stylu klasycystycznym ma ciekawą historię, sam Brzechwa pisał: „wiadomo, że Żelechów słynie z dziadków do orzechów” („Orzech”). Obecnie kompleks pałacowo-parkowy w mazowieckim Żelechowie (87 km od Warszawy i 87 km od Lublina) funkcjonuje jako obiekt konferencyjno-wypoczynkowy (na jego terenie znajduje się 75 stylowych pokoi, browar, SPA & Wellness itp.). Polecamy: Dlaczego warto czytać dzieciom książki?  

akcja Lepszy poród
mat. prasowe akcji Lepszy poród
Mama
W trosce o lepszy poród – zapraszamy na spotkanie!
W sobotę 7 marca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach akcji Lepszy Poród. W jego ramach: filmy, warsztaty dla mam, prelekcje ekspertów od porodu, psychologii i karmienia piersią. Poznaj szczegółowy plan wydarzenia.

7 marca  w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie organizowane przez inicjatywę Lepszy Poród oraz SWPS. Wstęp wolny! Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki badania dotyczącego stosowania chwytu Kristellera w Polsce. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach dla kobiet w ciąży, mam i ojców, oraz spotkaniach z psychologami, ekspertami od karmienia piersią i porodu. Odbędzie się również prelekcja filmów „Porodowy biznes” i „Breastmilk”, które do tej pory nie były prezentowane w Polsce. Tego dnia będzie można zobaczyć wystawę kartek z akcji LepszyPoród oraz prac projektu Ciepły Mokry Aksamit. – Przez cały dzień będzie możliwość podpisania petycji „Stop łamania prawa na porodówkach” i wypełnienia ankiety dotyczącej doświadczeń okołoporodowych, oraz naruszania praw kobiety rodzącej. Dla dzieci będzie dostępna sala zabaw – mówi Karolina Piotrowska, psycholożka i organizatorka akcji Lepszy poród. Sprawdź szczegółowy plan wydarzenia: Sala filmowa 11.00 - 13.00 pokaz filmu „Porodowy biznes” wraz z prelekcją Beaty Kołodzieczyk ze Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni 13.00 – 14.00 Co wspomaga rozwój więzi między matką i dzieckiem a co ją zakłóca – prowadzi Justyna Dąbrowska, psycholog, psychoterapeuta, pracująca w Laboratorium Psychoedukacji 14.00 – 15.00 Trudne emocje u dziecka (2-4lata) – prowadzi Joanna Stroemich, psycholog, psychoprofilaktyk i psychoterapeuta, dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy SWPS w Poznaniu 15.00 – 15.45 Prawo w opiece okołoporodowej– prowadzi Agata Mirosław-Rak, prawniczka, członkini Stowarzyszenia Od pasa w dół 16.00 - 18.00 pokaz filmu „Breastmilk” wraz z prelekcją Agaty Aleksandrowicz z bloga Hafija.pl Aby zarezerwować...

See bloggers, konferencja
See Bloggers
Aktualności
Blogerki piszące o macierzyństwie na See Bloggers w Gdyni
Blogowanie z dzieckiem na kolanie to wyzwanie? Dokąd zmierzają polskie blogi? - na te i inne pytania usiłowano odpowiedzieć w miniony weekend podczas spotkania polskiej blogosfery.

W Gdyni odbyło się jedno z największych wydarzeń dla polskich blogerów. Jessica Mercedes, Konrad Kruczkowski, Maciej Budzich, Martin Stankiewicz, Magda Mirkowicz, Eliza Wydrych, Cyber Marian, Randall, Paweł Opydo, Jason Hunt - znasz ich? See bloggers zgromadziło najlepszych blogerów w Polsce. See bloggers to spotkanie ponad 600 osób piszących blogi. Mieli oni szansę uczestniczyć w dwudniowym evencie składającym się z wielu warsztatów i paneli. 7 stref tematycznych (w tym parentingowa), dzięki którym bloger z każdej dziedziny mógł znaleźć coś dla siebie i skorzystać aktywnie z proponowanych zajęć.   Myślałaś o blogowaniu? Blogerzy parentingowi to spora grupa piszących w Internecie. Dla niektórych to forma pamiętnika i wspomnień z okresu posiadania dziecka , dla innych sposób na życie i praca zawodowa. Z całą pewnością to prężnie rozwijająca się gałąź polskiej blogosfery. Zobacz też: Krupińska urodziła. Kayah informuje     Blogerzy na wymarciu? Kierunek rozwoju, czyli spór o słowo i obraz  Blogerzy dzielili się swoją wiedzą, zdobytym doświadczeniem i obserwacjami. Pokazywano nowe narzędzia dotarcia i interakcji z czytelnikiem/widzem. Co zaskoczyło? Intensywność sporu o słowo i obraz. O to czy czytelnicy tradycyjnych blogów wypełnionych treścią gotowi są na obraz jako formę komunikatu. Czy słowo wymrze i zastąpi je obraz oraz proste, krótkie filmy ze Snapchata? Nie wiadomo. Z pewnością był to ważny temat i pozostanie nierozwiązany. Jedno jest pewne, polska blogosfera musi być wrażliwa na zmiany i trendy.       Po co są takie spotkania? - okiem blogera   Maria Wolna- Pasek z oczekujac.pl Każde wydarzenie organizowane dla blogerów jest jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Nie ważne czy jest to spotkanie na mieście 10 autorów z sieci czy duży event dla tysiąca osób. Wielkie spotkania...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj