Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo, badania USG w ciąży
materiały prasowe
Patronaty

Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko 2013

Rusza VII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży.

Ciąża to wyjątkowy moment w życiu kobiety, a my jesteśmy po to, aby pokazać jak świadomie czerpać z niego jak najwięcej radości. Chcemy, aby każda kobieta czuła się doceniona i pewna swoich codziennych kroków. Na naszych bezpłatnych corocznych spotkaniach poszerzamy wiedzę kobiet o ciąży i macierzyństwie. Propagujemy zdrowy styl życia, zachęcamy do regularnych badań.

W tym roku startuje VIII edycja bezpłatnych badań i konsultacji dla kobiet w ciąży “Szczęśliwa mama, szczęśliwe dziecko”. Po latach zdobywania zaufania u kobiet i ich rodzin nareszcie trafimy do szerszego grona odbiorców. Będziemy aż w 19 miastach. Po raz kolejny z naszych bezpłatnych badań pod okiem rzetelnych ekspertów  skorzysta mnóstwo przyszłych mam.

Cele:

 • Ochrona zdrowia mamy i dziecka
 • Poszerzenie wiedzy na temat zdrowia , pielęgnacji i rozwoju dziecka
 • Przygotowanie do świadomego macierzyństwa
 • Bezpłatne badania USG, USG 4D

W ramach spotkań bezpłatnie oferujemy:

 • Badania USG - jak co roku dysponujemy 2 gabinetami USG, USG 4D.
 • Porady ekspertów – zapraszamy kobiety do skorzystania z porad  ekspertów m.in.: położnej, pielęgniarki rodzinnej, konsultanta laktacyjnego, douli, fizjoterapeuty, dietetyka, psychologa, ekspertów szkól rodzenia.
 • Prezentacja instruktażu pierwszej pomocy pediatrycznej - Chcemy uświadomić rodzicom potrzebę nauki pierwszej pomocy pediatrycznej, właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ich dzieci.
 • Prezentacja bezpiecznej kąpieli niemowlęcia – to czas szczególny zarówno dla dziecka, jak i rodziców. To nie tylko czynność higieniczno-pielęgnacyjna, ale czas na bliskość i budowanie kontaktu. Podczas eventów zaprezentujemy techniki bezpiecznej kąpieli, tatusiowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach.
 • Prezentacja instruktażu masażu - Dotyk jest naturalną formą wyrażania uczuć wobec naszego maleństwa, a kontakt fizyczny zaczyna mu się kojarzyć z miłością. W trakcie prowadzonych akcji zapoznamy rodziców z technikami bezpiecznego masażu.
 • Prezentacja sposobów wiązania chust - Jeśli ktoś ma wątpliwości czy chustowanie niemowląt jest bezpieczne czy nie, nasza akcja pokaże zalety i zalecenia do chustowania.
 • Prezentacja technik pierwszej pomocy pediatrycznej – umiejętność udzielania pierwszej pomocy dorosłym posiada wiele osób, w przypadku dzieci, niemowląt i noworodków pojawiają się jednak znaczące różnice, których znajomość może zadecydować o skuteczności akcji ratunkowej.


Termin i lokalizacja
02/03 marca – CH Auchan, ul. Św. Antoniego 2, Swadzim k. Poznania  w godz. 11.00 – 16.30

Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 11.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę.

O Fundacji
Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo powstała 9 lat temu. Zostałam mamą, czułam potrzebę podzielenia się zarówno doświadczeniem jak i wiedzą ciekawych specjalistów jakich spotkałam na mojej drodze.

Od początku istnienia organizujemy Akcję “Szczęśliwa Mama Szczęśliwe Dziecko”.

Nie zapominamy jednak o najmłodszych mamach. Specjalnie dla nich prowadzimy program “Mama w szkolnej Ławce”. Wspieramy w nauce, poszerzaniu wiedzy, zdobywaniu doświadczenia w nowej roli. Pokazujemy, że macierzyństwo nie minimalizuje ich możliwości a otwiera drzwi do dorosłego życia.

Bierzemy czynny udział w edukacji małego człowieka, dlatego od kilku lat prowadzimy działalność wydawniczą. Pokazujemy, jak kreatywnie bawić się bez zabawek, uczymy rodzinnie gotować. Dla ucha najmłodszych tworzymy pod okiem naszych ekspertów słuchowiska edukacyjne, tak aby nasi milusińscy w każdej chwili swojego życia czerpali dobre wzorce. Z wielką chęcią angażujemy się w akcje społeczne organizowane przez naszych przyjaciół i partnerów.

Kiedy wykonuje się USG w ciąży i które jest najważniejsze? Sprawdź, żeby nie przegapić!

wydarzenia
Patronaty
“SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”
Bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji “SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO” - Kraków.

Fundacja „Szczęśliwe Macierzyństwo” Odety Moro-Figurskiej wraz z Centrum Handlowo-Rozrywkowym Kraków Plaza zapraszają kobiety w ciąży i młode mamy na bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D. Akcja odbędzie się w terminie 21 i 22 maja w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Kraków PLAZA, Al. Pokoju 44 w godz. 10.00 – 18.00.  Kobiety w ciąży, młode mamy i rodzice będą mogli skorzystać z porad zaproszonych ekspertów. W przygotowanych punktach konsultacyjnych porad udzielać będą m.in.: położna konsultant laktacyjny fizjoterapeuta dietetyk instruktor pierwszej pomocy pediatrycznej instruktor fitness instruktor chustowania W trakcie prowadzonej akcji przewidziane są również: nauka masażu niemowlęcia instruktaż bezpiecznej kąpieli prezentacja sposobów układania dziecka w chuście prezentacja technik udzielania pierwszej pomocy liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez naszych sponsorów Wszystkim zainteresowanym wykonamy pomiar tętniczego ciśnienia krwi. W trakcie naszej akcji poprowadzimy warsztaty fotograficzne, zapoznamy zainteresowanych rodziców z technikami dokumentowania pierwszych chwil dziecka, kadrowaniem i kreowaniem obrazów. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 10.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę. Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni.  

wydarzenia
Patronaty
“SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”
Bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji “SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO” - Poznań.

Fundacja „Szczęśliwe Macierzyństwo” Odety Moro-Figurskiej wraz z Centrum Handlowo-Rozrywkowym Poznań Plaza zapraszają kobiety w ciąży, młode mamy i rodziców na bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji “SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”. Akcja odbędzie się w terminie 6 i 7 sierpnia w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Poznań PLAZA, ul. Drużbickiego 2 w godz. 10.00 – 18.00. Kobiety w ciąży, młode mamy i rodzice będą mogli skorzystać z porad zaproszonych ekspertów. W przygotowanych punktach konsultacyjnych porad udzielać będą m.in.: - położna, - konsultant laktacyjny, - fizjoterapeuta, - dietetyk, - instruktor pierwszej pomocy pediatrycznej, - instruktor fitness, - instruktor chustowania. W trakcie prowadzonej akcji przewidziane są również: - nauka masażu niemowlęcia, - instruktaż bezpiecznej kąpieli, - prezentacja sposobów układania dziecka w chuście, - prezentacja technik udzielania pierwszej pomocy, - liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez naszych sponsorów. Wszystkim zainteresowanym wykonamy pomiar tętniczego ciśnienia krwi. W trakcie naszej akcji poprowadzimy warsztaty fotograficzne, zapoznamy zainteresowanych rodziców z technikami dokumentowania pierwszych chwil dziecka, kadrowaniem i kreowaniem obrazów. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 10.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę. Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Patroni medialni: Stroer, Twoje Dziecko, Przedszkolak, Dziennik.pl, Babyonline.pl, Naszemiasto.pl, Parenting.pl. Sponsorzy: CHR Poznań Plaza, Ado-Med, Sudokrem, Mustela, bezopryszczki.pl....

wydarzenia
Patronaty
“SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”
Bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji “SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO” - Warszawa.

Fundacja „Szczęśliwe Macierzyństwo” Odety Moro-Figurskiej wraz z Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sadyba Best Mall zapraszają kobiety w ciąży, młode mamy i rodziców na bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji “SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”. Akcja odbędzie się w terminie 9 października w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Sadyba Best Mall, ul. Powsińska 31 w godz. 10.00 – 18.00. Kobiety w ciąży, młode mamy i rodzice będą mogli skorzystać z porad zaproszonych ekspertów. W przygotowanych punktach konsultacyjnych porad udzielać będą m.in.: - położna, - konsultant laktacyjny, - fizjoterapeuta, - dietetyk, - podolog, - instruktor fitness, - instruktor chustowania. W trakcie prowadzonej akcji przewidziane są również: - pomiar tętniczego ciśnienia krwi - nauka masażu niemowlęcia - instruktaż bezpiecznej kąpieli - prezentacja sposobów układania dziecka w chuście - liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez naszych sponsorów Wszystkim zainteresowanym wykonamy profesjonalną sesję fotograficzną. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 10.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę. Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Patroni medialni: Stroer, Twoje Dziecko, Przedszkolak, Dziennik.pl, Babyonline.pl, Naszemiasto.pl, Parenting.pl. Sponsorzy: CHR Sadyba Best Mall, marka Dettol, Ado-Med., Sudokrem, bezopryszczki.pl. Partnerzy: Ecopuf , Mała Academia Chodu, Polekont, Fotografia Szyszkiewicz, Akademia Ruchu.

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj