Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
uroda bez tabu
materiały prasowe
Patronaty

Po co nam chirurgia plastyczna? #uroda bez tabu

Celem drugiej edycji programu eksperckiego „Uroda bez Tabu” jest przełamywanie tabu związanego z dbaniem o swój wygląd i zabiegami medycyny estetycznej. Kto może wziąć udział w programie?

Pierwsza edycja eksperckiego programu edukacyjnego „Uroda bez tabu”, przeprowadzona w 2017 roku przez portal WirtualnaKlinika.pl, pokazała, że zabiegi estetyczne mogą pomagać także w „trudnych” przypadkach – wtedy, gdy wygląd wpływa na jakość i komfort całego życia, utrudniając codzienne funkcjonowanie zarówno w sensie fizycznym, jak i społecznym. Program odbił się szerokim echem w mediach, a nasi eksperci pomogli wybranym osobom, wykonując u nich zabiegi estetyczne.

O co chodzi w #uroda bez tabu?


Druga edycja programu pokazuje, że medycyna estetyczna jest dla wszystkich! Upiększa, odmładza, usuwa defekty. Pozwala cieszyć się ładniejszym wyglądem w każdym wieku.  #uroda bez tabu przełamuje mity. Start programu poprzedzony został przeprowadzeniem ankiety, w której udział wzięło ponad 1700 osób, głównie kobiet w wieku 30+:

  • 93% ankietowanych uważa, że wygląd zdecydowanie wpływa na poczucie atrakcyjności, a 89% – że na pewność siebie.
  • Dla 75% „starzenie się z godnością” to działanie anti-aging, a dla 25% – zgoda na zachodzące zmiany. 
  • 70% mówi otwarcie znajomym o tym, że korzysta z zabiegów, a 79% – przyznaje się do tego partnerowi.
  • 76% pań korzysta z zabiegów medycyny estetycznej, bo chcą być piękne i zadbane – dla samych siebie.
  • Wśród tematów tabu na pierwszym miejscu są: cellulit, stan uzębienia, nadmierne owłosienie, pociążowy brzuch i zbyt małe piersi.
uroda bez tabu
materiały prasowe

Eksperci programu

Pomysłodawcą i organizatorem programu jest agencja Beauty Relations, właściciel portalu WirtualnaKlinika.pl. Agencja zaprosiła do współpracy uznanych ekspertów z całej Polski, którzy na łamach portalu (przez 6 miesięcy) i w insercie prasowym, będą polecać najlepsze zabiegi na różne problemy estetyczne, dzieląc się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród ekspertów znajdują się m.in.: dr Beata Dethloff, lekarz medycyny estetycznej, dr Paweł Kubik, lekarz medycyny estetycznej, dr Izabela Lenartowicz, lekarz medycyny estetycznej, dr Iwona Radziejewska-Choma, lekarz medycyny estetycznej, dr Gabriel Ruciński, lekarz medycyny estetycznej, dr Jakub Sazanów-Lubelski, lekarz medycyny estetycznej, dr Dawid Serafin, specjalista ginekologii i położnictwa, Karolina Tomys, kosmetolog, Aleksandra Wąsik, szkoleniowiec makijażu permanentnego, dr Izabela Załęska, ekspert w dziedzinie kosmetologii estetycznej, dr Aleksandra Samborska, lekarz medycyny estetycznej, dr Tadeusz Witwicki, chirurg plastyk, dr Joanna Gawlikowska, lekarz medycyny estetycznej, dr Marta Janowska, dermatolog, dr Ewa Kaniowska,  specjalista  dermatolog - wenerolog, dr Aleksandra Jagielska, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog, dr Agnieszka Majewska, lekarz medycyny estetycznej.

Planowane działania

W ramach programu „Uroda bez tabu” eksperci będą dzielić się swoją wiedzą na temat różnych problemów estetycznych, prezentując najbardziej skuteczne metody ich rozwiązywania. Pomożemy też bezpłatnie wybranym osobom w poprawie wyglądu – zabiegi z ich udziałem zostaną zaprezentowane na portalu w formie filmów.
 

uroda bez tabu
materiały prasowe

Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]

jakie zabiegi kosmetyczne po ciąży
Fotolia
Mama
Zabiegi kosmetyczne po ciąży – które w trakcie laktacji, a które po?
Masz ochotę na wizytę w gabinecie kosmetycznym? Przeczytaj, jakim zabiegom kosmetycznym możesz poddać się w czasie laktacji, a z którymi powinnaś poczekać do zakończenia karmienia piersią.

Ciało po ciąży potrzebuje czasu na regenerację. Wiele z nas ma problem z zaakceptowaniem zmian, które zachodzą w naszych ciałach podczas ciąży i po porodzie. Chciałybyśmy od razu wrócić do wagi sprzed ciąży, pozbyć się rozstępów, fałd skóry na brzuchu. Czas po porodzie to dla wielu mam trudny okres – burza hormonów trwa w najlepsze, jesteśmy zmęczone i wyjątkowo wrażliwe. Czasami nasze ciała tylko potęgują nasze złe samopoczucie. Chciałybyśmy je dopieścić, zadbać o siebie, poczuć się lepiej.  Kosmetyki po porodzie - sprawdź opinie Na pewno pomoże czas, cierpliwość i wytrwałość , jeśli jednak chcesz szybszego efektu, możesz rozważyć zabiegi kosmetyczne. - Istnieje kilka metod walki z niedoskonałościami ciała po ciąży, ale aby właściwie dobrać zabieg i zaplanować terapię, której efekty będą możliwe najszybsze i najskuteczniejsze, konieczna jest wizyta u specjalisty, który posiada doświadczenie i odpowiednie wykształcenie – mówi dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, dyrektor medyczny Instytutu MEDESTETIS. Nie wszystkie zabiegi można jednak wykonywać podczas karmienia piersią , dlatego przeczytaj, z którymi zabiegami kosmetycznymi musisz zaczekać do zakończenia laktacji.  Ciało po ciąży: najczęstsze problemy Oprócz rozstępów i zbędnych kilogramów, jest jeszcze kilka problemów, z którymi przychodzi nam zmierzyć się po ciąży. - Większość mam po ciąży boryka się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej, nagromadzonym w czasie ciąży oraz z wiotką skórą – mówi dr Kuschill-Dziurda. - Kolejnym problemem mam są blizny i rozstępy . Jeśli chodzi o twarz, najczęstszą konsekwencją zmian hormonalnych w ciąży, są zmiany w kolorycie skóry, w tym pojawianie się przebarwień. Skóra twarzy jest często przesuszona, wiotka i poszarzała – wylicza. Jakie dbać o ciało po ciąży? Co, oprócz czasu, potrzebne jest...

krem, pielęgnacja
Fotolia
Mama
Co zrobić z pamiątkami po ciąży?
To, że zostałaś mamą nie znaczy, że masz omijać lustro szerokim łukiem. Będzie dobrze. Musisz tylko między przewijaniem a karmieniem znaleźć trochę czasu na pielęgnację siebie.

Ciąża nie jest chorobą, to jasne. Ale z drugiej strony wysiłek, jaki musi ponieść ciało w czasie tych dziewięciu miesięcy (a potem w trakcie porodu i w okresie karmienia piersią), jest ogromny. Nic dziwnego, że się wtedy zmienia. Jeśli dasz sobie trochę czasu i wspomożesz się prostymi zabiegami, twoja skóra, piersi i brzuch znów będą ci się podobać. Na pytania naszych czytelniczek, jak poradzić sobie z pamiątkami po ciąży, odpowiada dr n. med. Ewa Chlebus, dermatolożka, prowadzi gabinet kosmetyczny Nova Derm w Warszawie. Spłyć rozstępy Całą ciążę stosowałam kremy zapobiegające rozstępom, ale to nie pomogło. Po ciąży zostały mi czerwone pręgi . Co mogę zrobić? Główną przyczyną pojawienia się rozstępów na brzuchu, piersiach i udach jest skłonność genetyczna i wzrost poziomu kortyzolu we krwi. Kremy nie zapobiegną im całkiem, ale nieco zmniejszą ryzyko powstawania. Dopóki rozstępy są czerwone (z czasem zjaśnieją), smaruj je kremami z retinolem albo umów się do kosmetyczki na mikrodermabrazję – złuszczanie naskórka (rozstępy stają się płytsze). Takie zabiegi jednak nie są wskazane dla mam karmiących. Uwaga! Nowe rozstępy mogą się pojawić, gdy zaczniesz szybko chudnąć. Jeżeli planujesz zrzucić kilogramy, rozłóż to na parę miesięcy. Zwalcz pajączki na udach W czasie ciąży zauważyłam, że na udach pojawiły się popękane naczynka krwionośne. Boję się, że to zapowiedź żylaków.    Niestety, z pajączkami , które już powstały, poradzi sobie tylko lekarz (dermatolog). Jeśli zauważyłaś na nogach żylaki, wybierz się do flebologa (to specjalista chorób naczyniowych). Problemy z krążeniem krwi w nogach mogą z czasem narastać, dlatego już teraz zrezygnuj z wysokich obcasów, sauny, solarium i gorących kąpieli. Wysoka temperatura fatalnie wpływa na stan naczyń krwionośnych....

ciąża, uroda w ciąży, relaks w ciąży
Fotolia
Wygląd i samopoczucie
Seksowne 9 miesięcy
Będąc w ciąży, nie musisz – z obawy o dziecko – przestać o siebie dbać. Wręcz przeciwnie. Powinnaś jedynie pamiętać, że niektóre zabiegi są teraz dla ciebie niewskazane, a inne wręcz zabronione. Podpowiadamy, czego trzeba się wystrzegać, a co jest bezpieczne dla ciebie i twojego dziecka.

Ciężarne kobiety mają w sobie tyle seksapilu! Często jednak rezygnują z ulubionych kosmetyków, zabiegów, a także aktywności sportowych, które uwielbiają. Z obawy, że mogłyby zaszkodzić sobie lub dziecku. Tymczasem regularna pielęgnacja jest jak najbardziej wskazana, szczególnie jeśli pod wpływem zmian hormonalnych pojawiają się przebarwienia, trądzik lub rozstępy . A przecież można temu zaradzić. Na rynku jest coraz więcej kosmetyków przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży , a w gabinetach kosmetycznych oferowane są specjalne zabiegi dla przyszłych mam . Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, poradź się dermatologa, a on na pewno dobierze dla ciebie skuteczną i bezpieczną pielęgnację. Z lekarzem prowadzącym porozmawiaj też o możliwości uprawiania sportu – jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a ty czujesz się dobrze, ruch jest nie tylko dozwolony, ale wręcz wskazany. Sprawdź, czy w pobliskim klubie sportowym są zajęcia dla ciężarnych – w tej chwili to wcale nie jest rzadkość. Dowiedz się więcej na temat tego, czy w czasie ciąży można uprawiać sport. Pomocy, mam trądzik! Pod wpływem hormonów twoja cera może stać się tłusta i trądzikowa. – Rozrost gruczołów łojowych czasem jest przyczyną trądziku, który rozpoczyna się w trzecim miesiącu ciąży, a ustępuje po porodzie – tłumaczy Iwona Marycz-Langner, dermatolog z Kliniki Kosmetyki i Medycyny Estetycznej K&K w Waszawie. – Leczenie należy prowadzić ostrożnie, unikać stosowania leków, które mogą mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka . Należą do nich m.in. leki hormonalne (estrogen, flutamid, spironolakton, retinoidy), a także antybiotyki (doksycykliny, minocykliny, tetracykliny). Kobiety ciężarne i karmiące mogą jedynie stosować preparaty do miejscowego smarowania. Mogą to być niektóre antybiotyki, takie jak erytromycyna, klindamycyna oraz mupirocyn –...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz