mąż nie jest ojcem dziecka
Adobe Stock
Prawdziwe historie

„Mąż jest wspaniałym ojcem. Oby nigdy się nie dowiedział, jak perfidnie go oszukałam”

Łukasz marzył o dziecku tak samo jak ja. Chciał córeczkę, bo sam wychował się z dwiema siostrami. Zaczęliśmy się starać od razu po ślubie, ale jakoś nam nie wychodziło. Mijały miesiące, a myśli w mojej głowie stawały się coraz czarniejsze.

Nigdy nie sądziłam, że mogłabym mieć jakiekolwiek problemy z zajściem w ciążę. Byłam zdrowa jak ryba, żadnych nieregularnych cykli czy innych kobiecych kłopotów. Nawet infekcji nigdy nie miałam! A jednak gdy zaczęliśmy z Łukaszem starać się o dzidziusia, coś było nie tak. Czekałam pół roku. Potem postanowiłam działać.

Jak zrobić loki na komunię – instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Kochałam Łukasza, ale dziecko było najważniejsze

Poznaliśmy się z Łukaszem w pracy, mieliśmy wtedy oboje po 36 lat, ślub wzięliśmy po roku. Chcieliśmy mieć dzieci, więc zaczęliśmy się starać niemal od razu, bo i czasu było niewiele. Chciałam urodzić pierwsze dziecko przed czterdziestką. Taki był plan, ale po trzech miesiącach zaczęłam wątpić, że uda nam się go zrealizować. Nie zachodziłam w ciążę, mimo że byłam pewna, że wszystko u mnie działa jak należy. Doskonale wiedziałam, kiedy mam dni płodne, próbowałam się nie stresować i podchodzić do tematu na luzie, brałam kwas foliowy... i nic. Z każdym miesiącem byłam coraz bardziej przygnębiona, za to Łukasz mówił tylko z półuśmieszkiem:
– Aga, daj spokój, jak nie teraz, to za miesiąc, to przecież nie takie trudne, zrobić dziecko. Haha. 
Ale mnie w ogóle nie było do śmiechu, zwłaszcza że podejrzewałam, dlaczego się nie udaje. Przez mojego męża! Najpierw jednak sama poszłam do lekarza, żeby wszystko sprawdzić. Oczywiście badania wyszły świetnie, zawsze byłam okazem zdrowia.
– Nic, tylko dzieci rodzić – podsumował ginekolog. – Tylko niech pani nie zwleka zbyt długo – pogroził mi palcem niby w żartach. Wzięłam sobie te słowa do serca. Mój czas się kończył. 
Poprosiłam Łukasza, żeby też się zbadał. Za pierwszym razem tylko się zaśmiał. Ale z każdą moją kolejną prośbą był coraz bardziej poirytowany. 
– Co ty myślisz, że jestem jakiś wybrakowany?! Że nie jestem facetem? W życiu nie dam sobie wmówić, że niby coś jest ze mną nie tak! Nie pójdę na żadne głupie badania, zapomnij! – krzyczał.

Było mi bardzo przykro. Łukasz nie rozumiał, że to nasza wspólna sprawa, a ze zdrowiem nie ma żartów. W dodatku w ciągu ostatniego roku przytył 10 kg, przez stres w pracy zaczął popalać papierosy... Miałam powody, żeby wątpić w jego płodność!

W końcu zaszłam w ciążę, ale... nie z mężem

Nie miałam czasu, żeby czekać i znosić biernie kozaczenie mojego męża. Po pół roku bezowocnych starań o dziecko postanowiłam działać, ale sama, już bez Łukasza. Mój plan zrodził się z desperacji. Wiem, że może nie powinnam rozgrywać tego w taki sposób, w tajemnicy, opierać wszystkiego na kłamstwie. Ale co miałam zrobić? Z jednej strony wielkie pragnienie dziecka i uciekający czas, a z drugiej niepłodny mąż, który za nic nie chce się leczyć.

Założyłam sobie konto na portalu randkowym. Nie miałam nawet zamiaru przyznawać się, o co tak naprawdę mi chodzi, udawałam po prostu znudzoną rozwódkę, która szuka przygód. Chętnych na romans zgłosiło się bez liku! Ale byłam ostrożna. Wybierałam bardzo starannie, w końcu to miał być ojciec mojego dziecka. W oko wpadł mi w końcu pewien przystojny blondyn, starszy o 3 lata, wyglądał na inteligentnego, powiedział, że jest menadżerem. Krótka wymiana zdań utwierdziła mnie w przekonaniu, że to dobry kandydat. Umówiłam się z nim. Łukaszowi powiedziałam, że idę na noc do Julki, mojej przyjaciółki. Innym razem wyrwałam się z pracy w środku dnia. Spotykałam się tak z Danielem przez kilka tygodni. Muszę przyznać, że był czarujący. Po miesiącu odkryłam, że jestem w ciąży.

Momentalnie zerwałam kontakt z kochankiem, Byłam w upragnionej ciąży, Łukasz nie posiadał się ze szczęścia! 
– No widzisz, mówiłem, że się uda. Jak zawsze panikowałaś bez potrzeby. Oby to tylko była dziewczynka! – cieszył się mój mąż.
No i była. Urodziłam piękną i zdrową córeczkę. Oboje z Łukaszem zwariowaliśmy na jej punkcie. Mój kochany mąż zaangażował się w opiekę bez reszty. Koleżanki wciąż powtarzają, że zazdroszczą mi tak cudownego partnera i ojca dla naszej Wiktorii. Wiem, że mam wiele szczęścia. 

Czasem tylko strasznie się boję, że kiedyś prawda wyjdzie na jaw. Wikusia już robi się podobna do ojca – oboje z Łukaszem jesteśmy brunetami, a Wiki to mały blond aniołek, po prawdziwym tacie. Do tego ma jego oczy. Zupełnie nie jest podobna do Łukasza. A jak on się zorientuje? Zażąda badań? Mam jednak nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Łukasz bardzo kocha Wiktorię. Czy mógłby kiedyś przestać? Nie dopuszczam do siebie takich myśli. Wierzę, że razem przetrwamy wszystko.

Agnieszka

Zobacz też:

Mama Europejka, tata Afrykańczyk. Ich córka jest nieziemsko piękna
Instagram/ Kolaż mamotoja.pl
Aktualności
Mama Europejka, tata Afroamerykanin. Ich córka Ayla Emilia jest nieziemsko piękna!
Mama małej Ayli Emilii pochodzi z Finlandii, a tata jest Afroamerykaninem. Dzięki niezwykłym genom dziewczynka może pochwalić się oryginalną urodą. Nic dziwnego, że zainteresował się nią świat mody!

Ayla Emilia urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Po pochodzącej z Finlandii mamie odziedziczyła blond włosy i błękitne oczy. Po tacie, który jest Afroamerykaninem, ciemniejszą skórę i loki. Dzięki nietypowym genom dziewczynka wygląda jak prawdziwa laleczka! Mieszanka niezwykłych genów Odkąd przyszła na świat, dumni rodzice chwalą się nią w Internecie. Trzy lata temu założyli jej nawet konto na Instagramie, gdzie regularnie zamieszczają jej urocze zdjęcia. Ayla Emilia skradła serca nie tylko tysiącom internautów. Coraz bardziej interesują się nią też świat mody.           Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Ayla Emilia (@ayla.emilia) Trudno się dziwić. Tak oryginalna uroda nie mogła przejść niezauważona. Rodzice dziewczynki przyznają, że szczególną uwagę przyciągają jej włosy. Mało która dziewczynka może pochwalić się jasnym blondem na mocno poskręcanych, afroamerykańskich lokach. Co ciekawe, podobno włosy dziewczynki zmieniają swoja grubość w zależności od pory roku.  Dziewczynka ma zaledwie pięć lat, a już pojawiła się w kilku dużych kampaniach reklamowych. Jej rodzice uważają jednak, że jest zdecydowanie za wcześnie na karierę w show-biznesie i konsekwentnie odrzucają część propozycji. Mimo to nie pozwalają się córce nudzić. Mała Ayla chodzi na balet, gimnastykę i uczy się kilku języków obcych.            Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Ayla Emilia (@ayla.emilia) Z takim...

Karol Strasburger z córką
Instagram
Aktualności
73-letni tata to EGOISTA? Żona Strasburgera: „Karol ODMŁODNIAŁ i odkrył w sobie dziecko!”
Karol Strasburger miał 72, gdy został ojcem. Dziś jego córka ma już rok, a żona aktora zdradziła, jak Strasburger sprawdza się w roli taty. Podobno mógłby zawstydzić niejednego młodego ojca!

Karol Strasburger został ojcem Laury rok temu. Miał wtedy 72 lata, więc narodziny dziecka wywołały mnóstwo kontrowersji. Czy Strasburger kierował się egoizmem, decydując się na tak późne ojcostwo? Jego żona twierdzi, że wprost przeciwnie, a takiego taty, jakim jest aktor, to ze świecą szukać! 73-letni Karol Strasburger jest ojcem rocznej Laury Karol Strasburger, mimo zaawansowanego wieku, świetnie odnajduje się w roli taty − twierdzi jego żona. 36-letnia Małgorzata Starsburger w rozmowie z magazynem „Flesz” zdradziła, jak wygląda codzienność jej rodziny. „Wiele osób uważa to za egoizm, że Karol w tym wieku odważył się zostać rodzicem. (...) Ale Karol odkrył w sobie dziecko! Kiedy wraca do domu, bierze Laurę na ręce, zaczyna się z nią bawić i błyskawicznie wchodzi w jej dziecięcy świat” − wyznała żona Strasburgera. Karol Strasburger i o 37 lat młodsza Małgorzata pobrali się w sierpniu zeszłego roku. Laura przyszła na świat w listopadzie. Aktor szybko udowodnił, że wiek nie ma znaczenia, a on nie zamierza tracić czasu na wylegiwanie się na kanapie. Jak opowiada jego żona, Karol każdą wolną chwilę poświęca córce, chętnie też bierze udział we wszystkich rodzicielskich obowiązkach. A kąpanie małej Laury to jego rytuał! Strasburger wie nawet, jak odróżnić poszczególne części dziecięcej garderoby i cały czas pilnie uczy się tacierzyństwa.  „Choć Karol wychowywał się bez rodzeństwa, nie miał styczności z dziećmi i musiał nauczyć się wszystkiego od podstaw, cudownie odnalazł się w tym świecie. Zna dziecięce gadżety i choć nie interesuje się modą, doskonale wie, czym różni się rampers od body czy śpioszków. (...) Mam wrażenie, że bardzo odmłodniał przez ostatni rok” − chwali się Małgorzata Strasburger.    ...

Czy mama zajmująca się domem jest samotna?
Fotolia
Aktualności
Rodzic sam w domu, czyli kto ma gorzej: mama czy tata?
Wszystkich rodziców, którzy nie pracują zawodowo i zajmują się wyłącznie domem i dziećmi łączy to jedno uczucie: samotność.

"Może to rosnące uczucie izolacji ma coś wspólnego ze zmieniającymi się porami roku. Nie spotykamy się tak często z innymi dziećmi i ich mamami. Co więcej, dwoje starszych dzieci wróciło do szkoły, więc więcej czasu spędzam w domu sama" – napisała Melissa. Nie ty jedna czujesz się czasem samotna! Mama kontra tata Każdy rodzic, który zajmuje się domem i nie pracuje zawodowo, czuje się czasem samotny. To brutalna prawda, do której wielu "pełnoetatowych rodziców" nie chce się przyznać. Celowo piszę "rodzic", nie "mama" – coraz częściej to kobiety wracają do pracy po urodzeniu dziecka, a obowiązki domowe przejmują mężczyźni. Czytając wypowiedzi mężczyzn, którzy zajmują się dziećmi i domem, można odnieść wrażenie, że jest im o wiele trudniej, niż kobietom. "Do samotności, którą odczuwasz, będąc osobą zajmującą się domem, dodaj: chodzenie na zajęcia zatytułowane Mama i Ja; potrzebę zmiany pieluchy, kiedy w męskiej toalecie nie ma przewijaka, bo jest tylko w damskiej; pytania, czy zajmujesz się dzieckiem chwilowo, czy być może wziąłeś wolne, żeby odciążyć żonę. Przez to czujesz się, jakbyś nie był pełnowartościowym rodzicem" – napisał autor bloga DadNCharge. Inny tata dodał: "Nie ma nikogo, z kim można porozmawiać. Faceci nie są jak kobiety, nie spoufalamy się tak bardzo, chyba że mamy ku temu jakiś konkretny powód. Żaden facet nie spotka się z drugim facetem, żeby rozmawiać o środkach czystości do łazienki". Zobacz także: "Szanuj matkę swojego dziecka". Musisz przeczytać ten list! Samotność w czterech ścianach To nie jest wyścig ani licytacja – nie można stwierdzić, kto ma gorzej, pełnoetatowa mama czy pełnoetatowy tata. Codzienne obowiązki: gotowanie, pranie, sprzątanie, szykowanie dzieci do przedszkola i zawożenie ich na dodatkowe zajęcia...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj