babcia nie chce nazywać wnuczki po imieniu
Adobe Stock
Prawdziwe historie

„Teściowa nie zwraca się do mojej córki po imieniu, bo twierdzi, że jest ono DZIWACZNIE”

Imię dziecka ma przede wszystkim podobać się rodzicom, nie dziadkom, ciotkom czy dalszym krewnym. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy bliska osoba odmawia używania imienia dziecka, bo jest ono według niej zbyt wymyślne i trudne do wymówienia?

Niedługo minie rok, odkąd pewna młoda mama walczy ze swoją teściową. Teściowa kategorycznie odmawia nazywania swojej wnuczki jej imieniem – zwraca się do dziewczynki bezosobowo. Załamana mama dziecka nie wie, jak przekonać teściową do zaakceptowania imienia. Swoją historię, którą publikujemy poniżej w całości, zamieściła na jednym z forów internetowych dla mam.

Nietypowe imiona dla dzieci zgłaszane do USC. Niektóre trudno nawet wymówić!

Teściowa nie chce używać imienia wnuczki

"Mam cztery córki, najmłodsza w przyszłym miesiącu skończy rok. Od kiedy się urodziła, jej babcia, a moja teściowa, nazywa ją po prostu „dzieckiem” albo „wnuczką” i odmawia używania jej imienia!

Teściowa twierdzi, że wybraliśmy z mężem dziwaczne imię, którego nie sposób wymówić. Po narodzinach chyba nawet kilka razy próbowała mówić do wnuczki po imieniu, ale uznała, że imię jest dziwne i nie będzie o używać, skoro nie da się go wymówić. Najgorsze jest to, że przekonała innych członków rodziny, by też przestali używać tego imienia, chociaż oni nie mieli z nim żadnego problemu. Mój mąż próbuje z nią rozmawiać, ale zwykle kończy się wielką awanturą.

Wiem, że jej imię jest bardzo niezwykle, ale według mnie i mojego męża jest przepiękne – nazwaliśmy ją Aerith. Nie wiem, czy naprawdę powinnam dać spokój, zamiast prosić ją, żeby zaczęła mówić do wnuczki po imieniu?" – zastanawia się młoda mama.

Jak poskromić teściową?

Pod historią o imieniu malutkiej Aerith rozgorzała dyskusja dotycząca tego, jak skłonić teściową do zmiany zdania. Większość mam zgodnie stwierdziła, że skoro babcia dziewczynki jest tak zasadnicza, należy jasno wyznaczyć granice.

Gdy teściowa będzie zwracała się do wnuczki per wnuczka czy dziecko – nie reagować. Gdy z okazji pierwszy urodzin sprezentuje małej kartkę bez jej imienia – kartkę należy zwrócić.

Jeśli to nie podziała, warto rozważyć całkowite odcięcie się od babci. Choć będzie to bolesne, być możne wtedy kobieta zrozumie, że łatwiej nauczyć się wymawiać imię wnuczki, niż stale się kłócić…

Źródło: Kidspot.com.au

Zobacz także:

imona nordyckie
Adobe Stock
Aktualności
Imiona nordyckie – skandynawskie imiona męskie i żeńskie
Imiona nordyckie stają się coraz bardziej popularne i w Polsce. Starszym kojarzą się z książkami Astrid Lindgren, młodszym – z serialem „Wikingowie”. Podpowiadamy, jakimi skandynawskimi imionami można nazwać córkę, a jakimi syna.

Dla części osób imiona nordyckie (skandynawskie) brzmią twardo i obco, ale pozostali dostrzegają ich urok. Wiele skandynawskich imion może brzmieć znajomo, gdyż zawędrowały one do Skandynawii wraz z chrześcijaństwem. Najbardziej nordycko brzmią imiona pochodzące ze starszych czasów. I takie właśnie głównie tutaj podajemy. Pomijamy popularne obecnie w Skandynawii imiona angielskie. Spis treści: Imiona nordyckie – skandynawskie imiona Nordyckie imiona męskie Nordyckie imiona żeńskie Męskie imiona norweskie Żeńskie imiona norweskie Imiona nordyckie – skandynawskie imiona Do Skandynawii zalicza się Norwegię, Szwecję, Danię i Islandię. Właśnie takie imiona nordyckie znajdują się w naszym spisie. Skandynawskie imiona łączą się z mitologią nordycką, starymi nordyckimi lub wikińskimi sagami albo ich znaczenie jest związane z przyrodą. Nie tłumaczymy znaczenia każdego wymienionego nordyckiego imienia, ale przy niewielkiej ich części (głównie chodzi o część imion islandzkich) podajemy je jako ciekawostkę. Dla ułatwienia imiona nordyckie podajemy według alfabetycznej kolejności i z podziałem na płcie, gdyż samo brzmienie skandynawskiego imienia – nam, Słowianom – nie zawsze wskazuje płeć. Zanim wybierzecie dla dziecka imię nordyckie, warto sprawdzić jego wymowę – brzmienie skandynawskich imion często bardzo odbiega od naszego wyobrażenia o tym, jak powinno się je czytać. Nordyckie imiona męskie Zamieszczamy tu imiona skandynawskie męskie zaczerpnięte ze Szwecji, Danii i Islandii: A: Anders, Andreas, Arnljótur – brzydki orzeł, Axell – ojciec pokoju B: Berndt, Bram, Bersi, Bruni, Boe, Bjørn/Björn – niedźwiedź C: Carsten, Claus E: Ebbe, Erik, Edgar, Eilif, Egil – ostrze miecza, Espen F: Finn, Funi – ogień, Fannar – zaspa śnieżna G: Gamal,...

oryginalne imiona dla dziewczynek
Adobe Stock
Imiona
Oryginalne imiona dla dziewczynek. Wyjątkowe i unikatowe mają swój urok!
Oryginalne imiona dla dziewczynek też mogą być piękne! Niektórzy rodzice wybierają te najpopularniejsze, inni wolą imiona rzadko spotykane. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Oryginalne imiona dla dziewczynek zyskują na popularności. Choć na szczytach rankingów popularności imion żeńskich znajdziemy nie najdziwniejsze imiona dla dzieci, a klasyczne imiona (takie jak Zofia czy Maria, które czerpią z polskiej tradycji), rzadkie imiona spotykane są coraz częściej. Nie brakuje też angielskich imion żeńskich, a także imion znanych w innych krajach. Spis treści: Które imię żeńskie wybrać? Oryginalne imiona żeńskie polskie Oryginalne imiona żeńskie dla dziewczynek zagraniczne Oryginalne imię dla dziewczynki  – propozycje redakcji  Rzadkie imiona dla dziewczynek Nietypowe imiona dla dziewczynek Jak wybrać imię dla dziewczynki? Które imię żeńskie wybrać? Jeśli szukasz imienia dla dziewczynki , zastanów się, czy wolisz imiona tradycyjne, czy wolałabyś nadać córce imię oryginalne lub obcojęzyczne. Zastanów się, czy imię dla córki ma być popularne wśród jej rówieśniczek, czy raczej wolisz, żeby w jej klasie nie było drugiej dziewczynki o takim imieniu. Sporządźcie listę imion żeńskich , które wam się podobają i wykreślajcie te, co do których macie wątpliwości, które źle wam się kojarzą itd. A może chcecie nadać córce imię po kimś bliskim?  Oryginalne imiona żeńskie polskie Pięknym i niespotykanym imieniem dla dziewczynki może okazać się to o słowiańskim i lub staropolskim rodowodzie. W naszym języku brzmią one wyjątkowo dźwięcznie, łatwo zrozumieć również ich przekaz. Jest tak chociażby w przypadku takich imion jak: Bogumiła , Dobrochna, Miłosława (Miłochna), Mirosława Sława . Pięknym imieniem dla dziewczynki (jeśli nie pierwszym, to drugim) mogą okazać się również takie dawne imiona żeńskie jak: Bogna , Dąbrówka , Radochna Żywia . Do...

Dziwne imiona
AdobeStock
Imiona
Najdziwniejsze imiona dla dzieci: męskie, damskie, niespotykane!
Najdziwniejsze imiona dla dzieci na pewno są oryginalne, ale czy zawsze są przemyślane? Rodzice z każdym rokiem wydają się być coraz bardziej pomysłowi. Oto przykłady niespotykanych polskich imion dla dziewczynek i chłopców.

Wybór imienia dla dziecka to ważna sprawa dla wszystkich rodziców. W końcu ich pociecha będzie nosiła je przez całe życie! Nic więc dziwnego, że podejmując decyzję, zazwyczaj biorą pod uwagę mnóstwo czynników. Poza własnymi upodobaniami, preferencjami i przekonaniami, zastanawiają się, jak brzmi dane imię i co oznacza (wierząc, że do każdego z nich przypisanych jest szereg cech). Są też tacy rodzice, którzy podejmują decyzję pod wpływem impulsu, chwili, kaprysu. Jedno jest pewne – ich wybory na przestrzeni lat bardzo się zmieniły. Polscy rodzice wybierają dla swoich dzieci raczej znane i proste imiona. Od lat na czele list popularności królują Zuzanna , Zofia i Julia dla dziewczynek oraz Antoni , Jan i Jakub dla chłopców. Zdarza się jednak, że rodziców ponosi fantazja i nazywają dzieci bardzo nietypowo, żeby nie powiedzieć dziwacznie. Jesteście ciekawi, jakie najbardziej oryginalne imiona zgłaszane są w polskich Urzędach Stanu Cywilnego? W ubiegłym roku były wyjątkowo oryginalne. Spis treści: Najdziwniejsze imiona dzieci: żeńskie Najdziwniejsze imiona dzieci: męskie Najdziwniejsze imiona żeńskie: top 10 Najdziwniejsze imiona męskie: top 10 Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd Jakich imion nie można zarejestrować w USC? Skąd popularność różnych nietypowych imion? Najdziwniejsze imiona dzieci: żeńskie Oto przykłady niespotykanych imion, jakie polscy rodzice wybierali dla swoich córek w 2020 roku: Chanel Rabija Safiya Selina Solomia Wiwiana Anaya Ariadna Darina Elina Fabiola Eulalia Flavia Jewwa Kayla Khadija Rut Melody Afina Cirilla Elizaveta Kim Ngan Ofelia Nowojka Rabija Witalina Złata Mikaela Zoriana Żywia Najdziwniejsze imiona dzieci: męskie A oto nietypowe męskie imiona nadawane chłopcom w 2020 roku w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj