
Niedługo minie rok, odkąd pewna młoda mama walczy ze swoją teściową. Teściowa kategorycznie odmawia nazywania swojej wnuczki jej imieniem – zwraca się do dziewczynki bezosobowo. Załamana mama dziecka nie wie, jak przekonać teściową do zaakceptowania imienia. Swoją historię, którą publikujemy poniżej w całości, zamieściła na jednym z forów internetowych dla mam.
Teściowa nie chce używać imienia wnuczki
"Mam cztery córki, najmłodsza w przyszłym miesiącu skończy rok. Od kiedy się urodziła, jej babcia, a moja teściowa, nazywa ją po prostu „dzieckiem” albo „wnuczką” i odmawia używania jej imienia!
Teściowa twierdzi, że wybraliśmy z mężem dziwaczne imię, którego nie sposób wymówić. Po narodzinach chyba nawet kilka razy próbowała mówić do wnuczki po imieniu, ale uznała, że imię jest dziwne i nie będzie o używać, skoro nie da się go wymówić. Najgorsze jest to, że przekonała innych członków rodziny, by też przestali używać tego imienia, chociaż oni nie mieli z nim żadnego problemu. Mój mąż próbuje z nią rozmawiać, ale zwykle kończy się wielką awanturą.
Wiem, że jej imię jest bardzo niezwykle, ale według mnie i mojego męża jest przepiękne – nazwaliśmy ją Aerith. Nie wiem, czy naprawdę powinnam dać spokój, zamiast prosić ją, żeby zaczęła mówić do wnuczki po imieniu?" – zastanawia się młoda mama.
Jak poskromić teściową?
Pod historią o imieniu malutkiej Aerith rozgorzała dyskusja dotycząca tego, jak skłonić teściową do zmiany zdania. Większość mam zgodnie stwierdziła, że skoro babcia dziewczynki jest tak zasadnicza, należy jasno wyznaczyć granice.
Gdy teściowa będzie zwracała się do wnuczki per wnuczka czy dziecko – nie reagować. Gdy z okazji pierwszy urodzin sprezentuje małej kartkę bez jej imienia – kartkę należy zwrócić.
Jeśli to nie podziała, warto rozważyć całkowite odcięcie się od babci. Choć będzie to bolesne, być możne wtedy kobieta zrozumie, że łatwiej nauczyć się wymawiać imię wnuczki, niż stale się kłócić…
Źródło: Kidspot.com.au
Zobacz także:

Dla części osób imiona nordyckie (skandynawskie) brzmią twardo i obco, ale pozostali dostrzegają ich urok. Wiele skandynawskich imion może brzmieć znajomo, gdyż zawędrowały one do Skandynawii wraz z chrześcijaństwem. Najbardziej nordycko brzmią imiona pochodzące ze starszych czasów. I takie właśnie głównie tutaj podajemy. Pomijamy popularne obecnie w Skandynawii imiona angielskie. Spis treści: Imiona nordyckie – skandynawskie imiona Nordyckie imiona męskie Nordyckie imiona żeńskie Męskie imiona norweskie Żeńskie imiona norweskie Imiona nordyckie – skandynawskie imiona Do Skandynawii zalicza się Norwegię, Szwecję, Danię i Islandię. Właśnie takie imiona nordyckie znajdują się w naszym spisie. Skandynawskie imiona łączą się z mitologią nordycką, starymi nordyckimi lub wikińskimi sagami albo ich znaczenie jest związane z przyrodą. Nie tłumaczymy znaczenia każdego wymienionego nordyckiego imienia, ale przy niewielkiej ich części (głównie chodzi o część imion islandzkich) podajemy je jako ciekawostkę. Dla ułatwienia imiona nordyckie podajemy według alfabetycznej kolejności i z podziałem na płcie, gdyż samo brzmienie skandynawskiego imienia – nam, Słowianom – nie zawsze wskazuje płeć. Zanim wybierzecie dla dziecka imię nordyckie, warto sprawdzić jego wymowę – brzmienie skandynawskich imion często bardzo odbiega od naszego wyobrażenia o tym, jak powinno się je czytać. Nordyckie imiona męskie Zamieszczamy tu imiona skandynawskie męskie zaczerpnięte ze Szwecji, Danii i Islandii: A: Anders, Andreas, Arnljótur – brzydki orzeł, Axell – ojciec pokoju B: Berndt, Bram, Bersi, Bruni, Boe, Bjørn/Björn – niedźwiedź C: Carsten, Claus E: Ebbe, Erik, Edgar, Eilif, Egil – ostrze miecza, Espen F: Finn, Funi – ogień, Fannar – zaspa śnieżna G: Gamal,...

Oryginalne imiona dla dziewczynek zyskują na popularności. Choć na szczytach rankingów popularności imion żeńskich znajdziemy nie najdziwniejsze imiona dla dzieci, a klasyczne imiona (takie jak Zofia czy Maria, które czerpią z polskiej tradycji), rzadkie imiona spotykane są coraz częściej. Nie brakuje też angielskich imion żeńskich, a także imion znanych w innych krajach. Spis treści: Które imię żeńskie wybrać? Oryginalne imiona żeńskie polskie Oryginalne imiona żeńskie dla dziewczynek zagraniczne Oryginalne imię dla dziewczynki – propozycje redakcji Rzadkie imiona dla dziewczynek Nietypowe imiona dla dziewczynek Jak wybrać imię dla dziewczynki? Które imię żeńskie wybrać? Jeśli szukasz imienia dla dziewczynki , zastanów się, czy wolisz imiona tradycyjne, czy wolałabyś nadać córce imię oryginalne lub obcojęzyczne. Zastanów się, czy imię dla córki ma być popularne wśród jej rówieśniczek, czy raczej wolisz, żeby w jej klasie nie było drugiej dziewczynki o takim imieniu. Sporządźcie listę imion żeńskich , które wam się podobają i wykreślajcie te, co do których macie wątpliwości, które źle wam się kojarzą itd. A może chcecie nadać córce imię po kimś bliskim? Oryginalne imiona żeńskie polskie Pięknym i niespotykanym imieniem dla dziewczynki może okazać się to o słowiańskim i lub staropolskim rodowodzie. W naszym języku brzmią one wyjątkowo dźwięcznie, łatwo zrozumieć również ich przekaz. Jest tak chociażby w przypadku takich imion jak: Bogumiła , Dobrochna, Miłosława (Miłochna), Mirosława Sława . Pięknym imieniem dla dziewczynki (jeśli nie pierwszym, to drugim) mogą okazać się również takie dawne imiona żeńskie jak: Bogna , Dąbrówka , Radochna Żywia . Do...

Wybór imienia dla dziecka to ważna sprawa dla wszystkich rodziców. W końcu ich pociecha będzie nosiła je przez całe życie! Nic więc dziwnego, że podejmując decyzję, zazwyczaj biorą pod uwagę mnóstwo czynników. Poza własnymi upodobaniami, preferencjami i przekonaniami, zastanawiają się, jak brzmi dane imię i co oznacza (wierząc, że do każdego z nich przypisanych jest szereg cech). Są też tacy rodzice, którzy podejmują decyzję pod wpływem impulsu, chwili, kaprysu. Jedno jest pewne – ich wybory na przestrzeni lat bardzo się zmieniły. Polscy rodzice wybierają dla swoich dzieci raczej znane i proste imiona. Od lat na czele list popularności królują Zuzanna , Zofia i Julia dla dziewczynek oraz Antoni , Jan i Jakub dla chłopców. Zdarza się jednak, że rodziców ponosi fantazja i nazywają dzieci bardzo nietypowo, żeby nie powiedzieć dziwacznie. Jesteście ciekawi, jakie najbardziej oryginalne imiona zgłaszane są w polskich Urzędach Stanu Cywilnego? W ubiegłym roku były wyjątkowo oryginalne. Spis treści: Najdziwniejsze imiona dzieci: żeńskie Najdziwniejsze imiona dzieci: męskie Najdziwniejsze imiona żeńskie: top 10 Najdziwniejsze imiona męskie: top 10 Najdziwniejsze imiona dzieci gwiazd Jakich imion nie można zarejestrować w USC? Skąd popularność różnych nietypowych imion? Najdziwniejsze imiona dzieci: żeńskie Oto przykłady niespotykanych imion, jakie polscy rodzice wybierali dla swoich córek w 2020 roku: Chanel Rabija Safiya Selina Solomia Wiwiana Anaya Ariadna Darina Elina Fabiola Eulalia Flavia Jewwa Kayla Khadija Rut Melody Afina Cirilla Elizaveta Kim Ngan Ofelia Nowojka Rabija Witalina Złata Mikaela Zoriana Żywia Najdziwniejsze imiona dzieci: męskie A oto nietypowe męskie imiona nadawane chłopcom w 2020 roku w...