
Dziecko wymaga sporych nakładów finansowych, wiemy o tym nie od dziś. Jak jednak robić zakupy z głową, tak, by nie wydawać pieniędzy na niepotrzebne rzeczy? Oto 15 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach dla dziecka:
1. Kupuj ubranka typu unisex...
Zwłaszcza, jeśli planujesz mieć więcej dzieci niż jedno. Dziewczynki naprawdę nie muszą być ubrane na różowo od urodzenia. Przyjdzie na to czas, kiedy pójdą do przedszkola i same zaczną się tego domagać.
2... i inne rzeczy też!
Zamiast błękitnej pościeli w auta, wybierz zieloną w krówki albo żółtą w pieski. Też jest śliczna, a przy okazji wykorzystujesz te chwile, kiedy twój synek akceptuje jeszcze w swoim otoczeniu rzeczy bez logo znanej bajki...
3. Uszyj coś sama
Powiedzmy to otwarcie – poszewka na kołdrę czy poduszkę to zszyty prostokąt materiału, a prześcieradło i zasłonka – prostokąt obrębiony. To się nie może nie udać. Uszyjesz ją sama. Pod warunkiem, że masz maszynę :)
4. Wybierz funkcjonalny wózek
Wózki to nie samochody. Te najdroższe od tych średniej klasy różnią się znacznie... Ceną. Ale nadal nie znajdziesz w nich klimatyzacji czy czujnika parkowania. Lepiej postawić na jakość, a szpanować czym innym.
5. Bądź ekologiczna i kup używaną wyprawkę
A jeszcze lepiej, jeśli odziedziczysz wyprawkę po znajomych. Są rzeczy, które dziecko używa tylko przez kilka miesięcy, i nie ma szansy, by je zniszczyło, np. taka kołyska... Kiedy przestaniecie jej używać, podpisz ją od spodu (imieniem i nazwiskiem dziecka) i... przekaż dalej. Niektóre kołyski utulą do snu naprawdę dużą gromadę maluszków!
→ Jeśli koleżanki przekazują ci ubranka po swoich dzieciach z zastrzeżeniem, że chcą je odzyskać, bo np. same planują kolejne, zrób niezmywalnym markerem kropki (znaczki, literki) na metkach. Inaczej po kilku miesiącach nie rozróżnisz, co od kogo dostałaś.
→ Pamiętaj, że w wypadku używanych fotelików samochodowych musisz mieć pewność, że nie brały udziału w wypadku lub stłuczce, bezpieczniej więc kupować je od znajomych.
http://mojafirma.infor.pl/budzet-domowy/tanie-mieszkanie/696777,Jakie-sa-skladniki-rachunku-za-prad.html
6. Rób zakupy na allegro i innych aukcjach internetowych
Korzystaj też z internetowych porównywarek cen. Zakupy w sieci są często tańsze niż w sklepach stacjonarnych.

Wózek , fotelik samochodowy, chusta lub nosidło, łóżeczko, materacyk, karuzelka, pościel, ubranka, zabawki, butelki, smoczek, apteczka, kosmetyki – lista rzeczy do wyprawki niemowlęcej zdaje się nie mieć końca. Przechodzą przez to wszyscy rodzice, którzy spodziewają się dziecka. Nie wszyscy mają jednak dość pieniędzy (lub ochotę, aby je wydać), żeby kupić całą wyprawkę, z której niemowlę błyskawicznie wyrośnie. Oto nasze pomysły, jak zgromadzić potrzebne rzeczy dla dziecka, nie rujnując domowego budżetu! Dobry zwyczaj: pożyczaj! Będziesz zdziwiona, ile kobiet z Twojego otoczenia chętnie pozbędzie się skarbów po swoich dzieciach. Zrób wywiad wśród koleżanek lub kobiet ze swojej rodziny i zapytaj, czy mogą Ci coś pożyczyć lub oddać. Duża szansa, że w ten sposób zdobędziesz przynajmniej część potrzebnych rzeczy, np. wózek, ubranka i zabawki. Jeżeli nikt taki nie przychodzi Ci do głowy, napisz post na portalu społecznościowym lub wyślij zbiorczego maila do znajomych pań z prośbą o wsparcie. Na pewno ktoś się odezwie! Jeżeli pożyczasz ubranka i boisz się, że za kilka miesięcy nie będziesz pamiętała, które powinnaś oddać, zrób na metkach kropki niezmywalnym markerem. Możesz także rozłożyć je na podłodze w zestawach po kilka sztuk i zrobić im zdjęcia. Z drugiej ręki Rzeczy dla niemowląt potrafią być tak piękne, że widząc wystawę pełną maleńkich bucików, rozkosznych przytulanek, wiklinowych kołysek, ma się ochotę wykupić cały sklep. Z drugiej strony, warto sobie zadać pytanie ile czasu te wspaniałe przedmioty nam posłużą i czy warto inwestować w rzeczy, z którymi już za parę miesięcy nie będzie wiadomo co zrobić ani nie będzie gdzie ich trzymać. Na pewno warto rozważyć kupno używanego wózka. Jeżeli nikt ze znajomych nie chce (lub nie może) odsprzedać, poszukaj na allegro, olx, gratka, gumtree lub w innych, np....

Black Friday, znany w Polsce również jako Czarny Piątek, to początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem w Stanach Zjednoczonych. Tegoroczny Black Friday wypada 24 listopada. To doskonały moment, aby z wyprzedzeniem kupić prezenty pod choinkę. Podczas wyprzedaży w sklepach stacjonarnych oraz internetowych (Cyber Monday) , znaleźć będzie można wiele pomysłów na podarunek dla dzieci. Co się będzie działo w Black Friday w Polsce? Czarny Piątek nie jest jeszcze tak popularny, jak w Ameryce, ale mimo to z każdym rokiem rośnie zainteresowanie. Wyprzedaże mogą sięgać nawet 70 proc. Centra handlowe organizują wyprzedaże, które sięgają nawet do 70 proc. Promocje w polskich sklepach będą obejmować m.in. zabawki, odzież, obuwie, biżuterię, elektronikę, sprzęt AGD i książki. Wiele sklepów oferuje cały weekend obniżek – najlepiej sprawdzić na stronie interesującego nas sklepu. Oferta produktów dla dzieci, zarówno tych najmniejszych, jak i tych nieco starszych, jest bardzo duża. Black Friday to idealny moment, aby pomyśleć o prezentach pod choinkę i jednocześnie uniknąć przedświątecznej gorączki. Na oficjalnej stronie Black Friday nie ma jeszcze pełnej listy sklepów, które oferują zniżki, ale my już znamy kilka miejsc, w których kupicie prezenty dla całej rodziny. Black Friday: lista sklepów Prezenty dla dziecka (i bliskich) możesz kupić w Czarny Piątek m.in. w: Smyk (rabaty 10-50 proc. m.in. na zabawki i ubrania), Empik (promocje na zabawki Smily Play do 40% taniej), Fisher Price (zniżki na ubranka, zabawki i gry dla dzieci), Chicco (gry dla dzieci, pluszaki i zabawki imitujące prawdziwe tablety), Księgarnia-Edukacyjna.pl (15% zniżki na zabawki, gry i puzzle), Chocolissimo (czekoladowe upominki dla całej rodziny), Rossmann (kosmetyki i...

Czy wiesz, że Polacy w ubiegłym roku wystawili na sprzedaż aż 18 mln rzeczy używanych (według badania TLS Polska na zlecenie Olx.pl). Ubrania i akcesoria dla dzieci znalazły się w czołówce najczęściej ukazujących się ofert i stanowiły aż 40% towarów wystawionych na sprzedaż. Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań, zakupy z drugiej ręki to czysta ekonomia. Jak oszczędzać na ubrankach dla dzieci? Mamy określają miesięczny koszt utrzymania małego dziecka na ponad 500zł. Do tego należy doliczyć koszt ubranek dla dzieci , z których dziecko szybko wyrasta. Garderoba dziecka wymaga ciągłej wymiany. Kupowanie używanych ubranek pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy . Używane ubranka dla dzieci często można kupić za pół ceny, jednocześnie odkładając pokaźną sumę na inne niezbędne akcesoria. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że ubranka po maleństwach są o wiele mniej znoszone, niż te po starszych dzieciach. Rynek używanych ubrań dla dzieci pełen jest rzeczy, które nie tylko cieszą oko, bo mogą obejmować produkty nawet z jeszcze aktualnych kolekcji, ale przede wszystkim portfel rodzica. Zobacz też: Złap okazję – najlepsze promocje dla dzieci i rodziców Jak znaleźć najlepsze oferty sprzedaży ubranek dla dzieci? Nie wszystkie mamy mają zaufanie do osiedlowych second-handów , czy czas na wyszukiwanie pośród ubrań w różnych fasonach i rozmiarach. Wyszukiwanie dobrych używanych rzeczy dla dzieci w korzystnych cenach, to zajęcie wymagające czasu i cierpliwości. Współczesne mamy coraz częściej korzystają z internetowych aukcji i sklepów . - Zauważyliśmy duże zainteresowanie rzeczami z drugiej ręki, a także zapotrzebowanie na zaufane miejsce, w którym można takie rzeczy kupić. - mówi Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający Feedo.pl, sklepu internetowego dla dzieci. W tego typu sklepach mamy...