dedykacje na komunię
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Dedykacje na komunię: do książki, do Biblii + życzenia na komunię świętą i cytaty

Dobrze dobrane dedykacje na komunię będą wspaniałą pamiątką dla dziecka. Gdy po wielu latach otworzy biblię lub weźmie do ręki inny prezent opatrzony specjalnym wpisem, będzie wzruszone. Jako dedykacje na komunię sprawdzą się cytaty np. z Jana Pawła ll, św. Tomasza z Akwinu, św. Faustyny Kowalskiej lub innych osób, które mogą być wzorem do naśladowania dla młodego katolika. Przedstawiamy dedykacje na komunię dla chłopca i dla dziewczynki.
Rodzice zastanawiają się, ile się daje na komunię albo jaki prezent na komunię wybrać, a przecież nie to liczy się najbardziej. Ważne też są szczere życzenia. Dedykacje na komunię mogą być własnymi myślami przelanymi na papier, płynącymi prosto z serca. Jeśli jednak nie wiesz, co napisać i jaką dedykację wymyślić – zainspiruj się naszymi propozycjami. Takie wpisy na pierwszą komunię mogą być także swego rodzaju drogowskazem dla dziecka, które dopiero wchodzi na ścieżkę życia religijnego.

Przedstawiamy nasze pomysły na dedykację do Biblii dla dziecka lub nadające się jako treść pamiątkowej kartki, którą wręczymy razem z prezentem. Mamy propozycje, które sprawdzą się jako dedykacje od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego, od rodziców lub dziadków. Nadają się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Poza dedykacją warto również przygotować odpowiednie życzenia na komunię, które podkreślą duchowy aspekt tej uroczystości. A przy okazji możesz też zobaczyć, jakie mądre prezenty na komunię można kupić dziecku. 

Elegancki makijaż na chrzest i komunię świętą – w 7 minut! [WIDEO]

Dedykacje na komunię – osobiste życzenia na pamiątkę pierwszej komunii

Oto nasze propozycje życzeń i dedykacji komunijnych. Możesz wykorzystać je na przykład jako dedykacje do pisma świętego wręczanego z okazji komunii dziecku. Są wzruszające, dobrze sprawdzą się jako dedykacja od rodziców. 

***
W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej
życzymy Ci obfitych Łask Bożych,
a Sakrament Eucharystii niech umacnia w Tobie
wiarę, nadzieję i miłość.

***
Idź drogą bez przeszkód, miej w sercu wiarę, uczciwość i miłość,
aby Bóg prowadził Cię przez życie godnie i szczęśliwie.
Na Pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej życzenia wielu łask Bożych
składają...

***
Dzisiaj przyjąłeś po raz pierwszy
Ciało i Krew Pana Jezusa w Komunii Świętej,
w postaci małego, białego opłatka.
Niech ta chwila utkwi w Twojej pamięci na zawsze,
wyznaczając właściwy kierunek
postępowania w trudnych, życiowych sytuacjach.
Na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej
wielu obfitych Łask Bożych
życzy...

***
Panie Jezu, błogosław temu dziecku,
które dziś Ciebie przyjęło do serca,
niech będzie radością rodziny,
Kościoła i naszej Ojczyzny.
Z życzeniami z okazji przyjęcia
sakramentu Komunii Świętej…

***
Dziś w dniu Pierwszej
Komunii Świętej
życzymy Ci serdecznie
Bożego błogosławieństwa,
by trwało ono wiecznie.

***
W uroczystym i szczęśliwym
dniu Pierwszej Komunii Świętej
serdeczne życzenia
obfitych łask Bożych składają…

Dedykacje na komunię – myśli Jana Pawła ll

Słowa Jana Pawła ll, ukochanego papieża Polaków, mogą stać się wartościową dedykacją komunijną. Karol Wojtyła kochał młodzież, a jego słowa zawsze dodawały otuchy i motywowały do działania. Świetnie sprawdzą się na przykład jako dedykacje dla dziecka od dziadków. 

***
Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta – dzień, który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu.

***
Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka. 

***
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

***
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

***
Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj.

***
Człowiek nie może być tylko wychowywany. Musi wychowywać samego siebie, być dla siebie wychowawcą.

***
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.

***
Trzeba być pokornym, ażeby łaska Boża mogła w nas działać, przeobrażać nasze życie i przynosić owoc dobra.

***
Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje.

Życzenia komunijne – cytaty ze świętych 

Poniższe cytaty będą odpowiednie jako dedykacja na komunię dla dziecka. To słowa świętych kościoła katolickiego, którzy żyli w zgodzie z naukami Boga. Bez wątpienia mogą oni być dla dziecka autorytetem. Ich wyjątkowe myśli mogą być dobrą propozycją jako dedykacje od matki chrzestnej lub ojca chrzestnego. 

***
Ponad Eucharystię żaden inny sakrament nie jest bardziej zbawienny; on usuwa grzechy, pomnaża cnoty, duszę nasyca obfitością duchowych darów. (św. Tomasz z Akwinu)

***
Jedna dobrze przeżyta Komunia Święta zdolna jest zmienić nas w świętych i doskonałych. (św. Franciszek Salezy)

***
Eucharystia jest naszym chlebem codziennym. Zaletą tego Bożego pokarmu jest siła jedności. Jednoczy nas z Ciałem Zbawiciela i czyni nas Jego członkami, abyśmy mogli stać się tym, co przyjmujemy. (św. Augustyn)

​***
O Hostio biała. Ty zachowujesz białości mej duszy, lękam się dnia, w którym bym Ciebie opuściła. (św. Faustyna Kowalska)

***
Podobnie jak chleb ziemski dzięki wezwaniu Boga nie jest już zwykłym chlebem, ale Eucharystią, a składa się z dwóch elementów, ziemskiego i niebieskiego, tak też i my przyjmując Eucharystię, wyzbywamy się zniszczalności, a otrzymujemy nadzieję zmartwychwstania. (św. Ireneusz)

***
Tego, kto przyjmuje Zbawiciela w Komunii Świętej, coraz bardziej będzie pociągało na co dzień życie Boże; będzie wzrastał w Mistycznym Ciele Chrystusa, a jego serce ukształtuje się na wzór serca Bożego. (św. Edyta Stein)

***
Eucharystia jest nam dana po to, abyśmy się stali jednym ciałem i jedną krwią z Chrystusem. (św. Cyryl Jerozolimski)

***
Używajcie dwóch duchowych skrzydeł, to jest, pobożności maryjnej i pobożności eucharystycznej. Na tych dwóch skrzydłach szybko podniesiecie się do nieba. (św. Jan Bosko).


Zobacz także: 

Jak się ubrać na komunię dziecka? Porady i inspiracje
adobe stock
Aktualności
Jak się ubrać na komunię dziecka? Porady i inspiracje
Czeka Cię komunia dziecka, ale zupełnie nie masz pomysłu, w co się ubrać? W materiale wideo przedstawiamy sprawdzone i odpowiednie do okoliczności stroje, które pozwolą ci jednocześnie wyglądać elegancko i czuć się swobodnie!

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie ważne zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Podniosły charakter okoliczności sprawia, że święto zostaje w pamięci bliskich na długo. Bardzo często jest także uwieczniane na zdjęciach. W tym szczególnym dla rodziny dniu warto postawić na stylizację psującą do charakteru uroczystości, czyli wybrać dłuższe kroje i zakryć ramiona – wszak pierwsza komunia święta to przecież uroczystość kościelna. Jakie fasony i długości będą odpowiednie dla mam?  Co podpowiada dress-code? Najważniejsze jest kierowanie się zasadą stosowności. Pamiętaj, aby dopasować strój do sytuacji. Komunia to uroczystość religijna, która odbywa się w świątyni. Twoja stylizacja nie powinna być wyzywająca, ani niechlujna. W tym dniu warto postawić na prostotę i elegancję . Jeśli chcesz wybrać sukienkę, która jest na ramiączkach, pamiętaj, aby zadbać o marynarkę, szal lub żakiet. Ramiona w kościele powinny być zakryte. Długość sukienki powinna sięgać kolan, lub być dłuższa, a dekolt powinien być skromny. Jaki wybrać krój? Twoja stylizacja musi być przede wszystkim dopasowana do sylwetki . Ważne, aby była w dobrym rozmiarze – dopasowana, ale niezbyt obcisła. Jeśli borykasz się z niedoskonałościami figury, postaw na ołówkową sukienkę lub spódnicę midi, najlepiej w ciemnym kolorze, które wysmuklą nogi, brzuch i biodra. Góra stroju powinna być jaśniejsza, to stworzy kontrast i nada stylizacji wiosennej świeżości. Prostą sukienkę w stonowanym kolorze możesz uzupełnić o ciekawą biżuterię, odważniejszy kolor marynarki lub butów . Pamiętaj, aby wszystkie elementy garderoby tworzyły spójną całość. Dobrze, aby twój ubiór komponował się z wyglądem partnera i był na podobnym poziomie elegancji oraz formalności. Weź pod uwagę praktyczność stroju Strój dla mamy na komunię dziecka, oprócz elegancji powinien...

prezent na komunię dla dziewczynki
adobe stock
Święta i uroczystości
TOP 10 prezentów komunijnych dla dziewczynki!
Często zdarza się, że zarówno rodzice chrzestni jak i zaproszeni goście nie wiedzą, co kupić dziewczynce z okazji pierwszej komunii świętej. Podpowiadamy, co ucieszy młodą katoliczkę w tym szczególnym dla niej dniu!

Prezent na komunię dla dziewczynki powinien być przemyślany i dopasowany do okazji. Dobrze też, aby trafił w zainteresowania obdarowywanej. Jeśli chcesz, aby twój prezent był wyjątkowy i posłużył dziewczynce na długie lata, zainwestuj w porządniejszą rzecz jak np. aparat fotograficzny czy rower. Dobrym pomysłem jest także wybór biżuterii z grawerunkiem, która będzie sentymentalnym upominkiem i zostanie z dziewczynką na lata. Wybór prezentu na komunię uzależnij od zasobności twojego portfela.  TOP 10 prezentów na komunię dla dziewczynki Naszyjnik – biżuteria to zawsze trafiony i sprawdzony prezent! Pamiętaj, że złoty kruszec jest zawsze droższy od srebrnego o nawet kilkaset złotych.  Rower – jeśli chcesz zachęcić dziewczynkę do aktywności fizycznej, zdecyduj się na zakup roweru – to także sprawdzony od lat wybór na komunijny prezent! Kolczyki – jeśli chcesz, aby twój upominek był nieco skromniejszy, ale wciąż dopasowany do okazji, spraw dziewczynce kolczyki. Na pewno się ucieszy! Zegarek –  to także popularny i lubiany przez dziewczynki prezent! Możesz wybrać zegarek na pasku, jak i bransolecie. Ta druga wersja jest z reguły elegantsza. Smartfon – propozycja zakupu telefonu na komunię jest skierowana przede wszystkim do rodziców dziecka lub jego chrzestnych. Zakup smartfona jest bardzo dużym wydatkiem, dlatego też dzieci nie są nim z reguły obdarowywane.  Instax – aparaty z funkcją wywoływania zdjęć są ostatnio bardzo popularne, więc na pewno przypadną do gustu nie jednej dziewczynce! Laptop – jeśli wiesz, że dziewczynce przyda się laptop np. do nauki, a twój budżet pozwala ci na taki wydatek, spraw jej laptop. To przydatny i funkcjonalny prezent, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy nawet lekcje odbywają się online! Czytnik e-booków – warto zachęcać dzieci do...

Pieniądze z komunii
AdobeStock
Święta i uroczystości
Pieniądze z komunii: na co wydają je rodzice i czy mają do tego prawo?
Pieniądze z komunii to zazwyczaj drażliwy temat. Dzieci często po latach pytają: „Gdzie są moje pieniądze z komunii?”, a rodzice wskazują na lodówkę, meble czy komputer, które za nie kupili. Sprawdź, czy rodzice mają prawo przywłaszczać sobie pieniądze z komunii, które de facto należą do dziecka.

Pieniądze z komunii w teorii powinny być przeznaczona dla dziecka, w praktyce zazwyczaj jednak korzystają z nich rodzice. Koperta z gotówką to najpopularniejsza forma komunijnego prezentu. I choć coraz więcej osób sprzeciwia się temu, cokolwiek dziwnemu, zwyczajowi , to jednak każdego roku komunijne koperty pękają w szwach , bo sumy, które są do nich wkładane, są coraz wyższe. Tylko co później dzieje się z pieniędzmi z komunii? Najczęściej od razu pieczę nad nimi przejmują rodzice, raczej nie po to, by odłożyć je i przekazać dziecku, gdy będzie dorosłe. Zazwyczaj dzieje się to, by zaspokoić dziecka (lub swoje) bieżące potrzeby. A że uzbierane sumy sięgają często rzędu kilku tysięcy złotych, można za nie kupić wiele rzeczy. Spis treści: Co można kupić za pieniądze z komunii? Pieniądze z komunii: czy rodzice mają do nich prawo? ​Drogie prezenty i pieniądze z okazji komunii: czy to ma sens? Co można kupić za pieniądze z komunii? Zdarza się, że pieniądze z komunii wydawane są na: nowe meble, sprzęt RTV lub AGD, sprzęty elektroniczne.   Czasami część kwoty rodzice przeznaczają na zakup: jakiejś pamiątki dla dziecka, np. biżuterii, zegarka, spełnienia marzenia latorośli, na które dotąd nie mogli sobie pozwolić, bo zawsze były inne wydatki.   Pieniądze z komunii: czy rodzice mają do nich prawo? Z prawnego punktu widzenia sprawa ta nie jest taka oczywista. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi, że rodzice mają prawo do zarządzania majątkiem swoich dzieci, ale nie mogą traktować go jak własny. Wydawanie pieniędzy dzieci niezgodnie z ich wolą jest przywłaszczeniem , które jest karalne – grozi za nie kara pozbawienia wolności od 3. miesięcy do 5 lat (art. 284 Kodeksu karnego). Oczywiście jest mało prawdopodobne, że dziecko złoży do prokuratury doniesienie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj