Podpowiadamy, jak zrobić puchar z papieru. W końcu najlepszy prezent na Dzień Ojca to ten wykonany własnoręcznie. Upominek nie musi być drogi, najważniejsze, aby był symbolem szacunku, wdzięczności i miłości do ukochanego taty. Wzruszenie i uśmiech na twarzy ojca gwarantowane! Zobacz, jak zrobić taki prezent dla taty od dziecka z papieru.

Reklama

Prezent dla taty od dziecka z papieru

Własnoręczny prezent na Dzień Ojca to dobry pomysł na upominek dla taty. Pokażemy ci więc, jak zrobić w domu efektowny puchar. Taki gadżet to świetny pomysł na oryginalny prezent z okazji Dnia Ojca. Gwarantujemy, że własnoręcznie zrobiony puchar będzie się zdecydowanie lepiej prezentował niż niejeden kupiony w sklepie. Do prezentu możecie także dołączyć laurkę dla taty, w której wyrazicie miłość do ojca. Dziecko może też zaśpiewać tacie specjalną piosenkę na dzień taty. Nie zwlekajcie z decyzją, obejrzyjcie wideo i przystąpcie do wykonania własnoręcznie robionego pucharu.

Prezent dla taty ręcznie robiony: potrzebne przybory

Do wykonania pucharu z papieru na Dzień Taty potrzebujesz:

 • kilku arkuszy szarego papieru,
 • gazety,
 • kleju do tapet,
 • klej typu vicol,
 • kleju na ciepło,
 • tekturowego pudełka,
 • 2 plastikowych doniczek (małej i dużej),
 • złotego spreju,
 • błyszczącego papieru samoprzylepnego,
 • markera.

Jak zrobić puchar: instrukcja

Wykonanie pucharu jest dosyć czasochłonne. Dlatego warto zacząć przygotowywania nieco wcześniej. Od czego zacząć?

 1. Zacznij od sklejenia doniczek. Posmaruj klejem na ciepło dno mniejszej doniczki i przyłóż do niej dno większej – przytrzymaj, aż klej wystygnie, a doniczki dobrze się ze sobą skleją. Tak oto powstał kształt naszego pucharu.
 2. Kolejny krok to przygotowanie kleju do masy papierowej, tzw. papier mache. Potrzebujemy do tego dużej miski wody, kleju do tapet oraz vikolu. Zacznij od rozrobienia w wodzie kleju do tapet zgodnie z instrukcją z opakowania. Tak przygotowany klej odstaw na 30 minut, by zgęstniał. Następnie dodaj vicol (od 100 do 200 ml) i dokładnie wymieszaj.
 3. Podrzyj na paski szary papier oraz gazety – będziesz ich potrzebowała znaczną ilość (w zależności od wielkości doniczek od 2 do 4 arkuszy szarego papieru i podobną ilość papieru gazetowego).
 4. Kolejny krok to przyklejenie rączek pucharu (użyj kleju na ciepło). Rączki można zrobić z grubego jutowego sznurka lub zrolowanych gazet.
 5. Tak przygotowane doniczki obklejamy papier mache. Zaczynamy od zmoczenia pasków papieru we wcześniej przygotowanym kleju do papier mache. Palcami ściągamy nadmiar kleju z papieru i przykładamy go do plastikowych doniczek. Aby puchar miał solidną konstrukcję, musimy obkleić go 6-7 warstwami papieru. Aby było nam łatwiej, najlepiej nakładać na przemian warstwę gazet, a następnie warstwę szarego papieru.
 6. Tak obklejony papier mache puchar pozostawiamy na kilka dni do wyschnięcia.
 7. W analogiczny sposób należy obkleić papier mache również pudełko, na którym będzie stał puchar.
 8. Gdy puchar oraz pudełko wyschną, należy pomalować lub posprejować je na wybrany kolor.
 9. Pomalowany puchar przyklej klejem na ciepło do podestu z kartonowego pudełka.
 10. A teraz najprzyjemniejsza część zabawy – przygotowywanie napisu. Na błyszczącym papierze samoprzylepnym napisz markerem dedykację. Następnie przyklej gotową tabliczkę do podestu pucharu, możesz ją także umieścić bezpośrednio na pucharze.

Prezent dla taty z papieru: rady i wskazówki

 • Jeśli nie macie czasu na wyklejanie pucharu, możecie po prostu pomalować doniczki na złoto (np. sprayem). Tak wykonany puchar powinien prezentować się równie okazale.
 • Zamiast podstawki i napisu możecie napisać dedykację na samym pucharze – dzięki temu oszczędzicie trochę czasu.

Zobacz także:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama