Prezenty świąteczne sprawiają przyjemność zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Dzięki nim można nie tylko podkreślić wyjątkowość tego czasu, ale również budować i wzmacniać relację rodzinne – wszak wybranie idealnego prezentu wymaga bardzo dobrej znajomości potrzeb i marzeń naszych bliskich. Aby podtrzymać ideę obdarowywania i przyjmowania prezentów, a także faktycznie sprawić radość najmłodszym, przypominamy kilka istotnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę.

Reklama

Po pierwsze: prezent jest dla dziecka

SMYK

Wielu rodziców, decydując się na prezent dla swojego dziecka, zwraca uwagę na to, czy spełnia on funkcję edukacyjną i pomaga rozwijać określone umiejętności. I tak np. gdy zależy nam na tym, by syn czy córka mieli jakąś pasję – wtedy kupujemy instrumenty bądź akcesoria plastyczne, jeśli chcemy, by rozwijali swoje zainteresowania – wybieramy zabawki tematyczne lub piłki czy rower, a gdy zależy nam na tym, by rozwijali zdolności intelektualne – stawiamy na zabawkę edukacyjną. Przy wyborze takiego prezentu warto zadbać o to, by spełniał on marzenia dziecka, a nie ambicje rodzica.

Właśnie dlatego najważniejsze jest to, by zwracać uwagę na potrzeby i oczekiwania dziecka, a także na jego możliwości na danym etapie rozwoju. Ich poznawanie odbywa się w codziennym życiu rodzinnym, ale w okresie przedświątecznym warto też po prostu z dzieckiem rozmawiać i dowiedzieć się, jaki konkretnie prezent by je uszczęśliwił.

Jeśli już znasz pragnienia dziecka, wybierz się do sklepów stacjonarnych SMYK lub wejdź na smyk.com, gdzie znajdziesz marki ukochane i doceniane przez najmłodszych – zaczynając od dostępnych tylko w SMYKU zabawek SMIKI, przez uwielbiane LEGO, kultowe Barbie, Hot Wheels czy Fisher-Price aż do wszelkich innych zabawek tematycznych, interaktywnych, lalek, figurek, pojazdów, gier i klocków.

Po drugie: funkcje oraz dopasowanie do wieku i preferencji dziecka

SMYK

Smiki, Interaktywny piesek, pojazd zdalnie sterowany

Zobacz także

Wybierając prezent koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by był on dopasowany do wieku i możliwości – co innego będzie odpowiednie dla malucha, przedszkolaka czy już prawie nastolatka. Nie warto kupować prezentu zbytnio „na wyrost”, gdyż prawdopodobnie dziecko nie będzie miało chęci ani umiejętności, by się nim bawić. Kupienie zabawki kierowanej do dużo młodszej grupy wiekowej także może być rozczarowujące dla obdarowanego.

Najważniejszą cechą świątecznej niespodzianki jest to, że ma dawać dziecku radość i przyjemność. Dlatego, jeśli jest ono zafascynowane światem dinozaurów, może otrzymać np. zdalnie sterowanego dinozaura marki SMIKI:

SMYK

Z kolei dziewczynka marząca o karierze stylistki czy projektantki mody, ucieszy się z prezentu, który umożliwi jej… stylizowanie swojej lalki. Doskonała będzie do tego np. Barbie w różowym stroju.

Ponadto dobrym wyborem dla maluszka będzie interaktywna, edukacyjna sowa do nauki – taka mądra zabawka manipulacyjna nie tylko kształtuje intelekt dziecka i rozwija jego zdolności motoryczne, ale również daje dużą frajdę!

SMYK

A jeśli chcesz sprawić prezent niemowlakowi, idealne będzie ubranko z kolekcji świątecznej, które wprawi wszystkich w świetny nastrój. Ponadto, jeśli chcesz stworzyć wyjątkowy klimat w tym okresie, możesz wybrać modne i ponadczasowe ubrania dla dzieci COOL CLUB. Oprócz tego, że świetnie budują świąteczną atmosferę, to są do tego... niezwykle wygodne!

SMYK
SMYK

Po trzecie: prezent powinien budzić dobre skojarzenia

Grudzień to miesiąc, w którym obdarowując bliskich możemy także tym sposobem przekazać to, co w relacjach rodzinnych jest najważniejsze: „Jesteś dla mnie ważny i wyjątkowy”. Prezenty podarowane z taką intencją pomagają wzmacniać relację z dzieckiem. I nie chodzi tu tylko o samą przyjemność, jaką daje prezent, czyli wymarzona lalka, wyczekany pluszak czy inna upragniona zabawka.

Dając dziecku prezent na święta, oprócz rzeczy, dajemy mu znacznie więcej – czas, uwagę i zainteresowanie. I to właśnie tutaj kryje się idea obdarowywania – wraz z przedmiotem pojawiają się emocje, które sprawiają, że chcemy być razem i czujemy się szczęśliwi. A zabawki w sposób szczególny tak działają, bo dzieci uwielbiają, gdy rodzice włączają się we wspólną zabawę. Właśnie dlatego radość prezentów daje również radość Świąt – w tym wyjątkowym okresie można sprawiać sobie przyjemność i być ze sobą!

Jaki prezent świąteczny wybrać w tym roku?

SMYK

Aby pomóc Mikołajowi w wyborze, wystarczy udać się do sklepów SMYK i na smyk.com, gdzie już teraz znajdziesz wiele prezentów dających najmłodszym radość. Są tam zabawki dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach – gwarantujemy, że to prawdziwa kopalnia inspiracji prezentowych.

Dla najmłodszych świetnym prezentem będą drewniane gryzaki i zawieszki do smoczków, a te nieco starsze ucieszy pchacz lub zabawka do ciągnięcia. Ponadto nowe umiejętności i nie lada frajdę zapewnią im klocki, które umożliwią kreatywne budowanie, jeździk z klockami, ułatwiający naukę chodzenia czy tablet interaktywny z kolorowymi przyciskami, wygrywający melodie i inne dźwięki.

Co jeszcze znajdziesz w SMYKU? Starannie wykonane, wzbudzające nostalgię w rodzicach zabawki drewniane np. z dostępnej tylko w SMYKU marki SMIKI, to niebywała przyjemność sensoryczna podczas zabawy. Świetnym prezentem będzie także produkt z linii zabawek muzycznych, który pozwala maluchom poznać podstawowe dźwięki gamy, a ich wydobywanie daje im ogromną satysfakcję. Do tego także różnorodne układanki, przeplatanki i labirynty, które są gwarantem wyśmienitej zabawy na długi czas, a także idealnym wsparciem rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej.

SMYK

Pod choinką nie może również zabraknąć ponadczasowych przytulanek i lalek. Wspierają one rozwój poczucia odpowiedzialności i empatii, a także pozwalają lepiej poznać emocje dziecka, które często z ich pomocą odgrywa scenki z życia.

Z kolei dla małych miłośników adrenaliny świetnym wyborem w SMYKU będą samochody do sterowania joystickiem, które nie dość, że są ekscytujące, to także dają dużą satysfakcję i poczucie sprawczości. Ponadto dla dzieci, które uwielbiają rysować albo z pasją uczą się pisać pierwsze literki, dobrym wyborem będzie tablet LCD do rysowania i pisania. Co ważne – można z nich swobodnie korzystać, gdyż nie emitują promieniowania oraz niebieskiego światła i tym samym są bezpieczne dla oczu.

SMYK

Jesteśmy przekonani, że ogromny wybór światowych marek w sklepach SMYK zadowoli najbardziej wyrafinowany zabawkowy gust. Tym bardziej, że marka obchodzi właśnie 45. urodziny – lata doświadczenia sprawiają, że właśnie w sklepach SMYK znajdziesz idealny prezent świąteczny dla dziecka! Zobacz, jakie konkretnie zabawki polecają najlepsi eksperci, czyli SMYKI: www.smyk.com/prezenty.html

SMYK
Reklama

Materiał powstał z udziałem marki SMYK

Reklama
Reklama
Reklama