Biedronka, promocje
Adobe Stock
Zakupy

Biedronka rozdaje pieniądze. Teraz dostaniemy bon na aż 99 zł!

W Biedronce rusza akcja „Kupuj Świeże Polskie Produkty”. Każdy, kto przez najbliższe dwa tygodnie zdecyduje się na zakup polskich produktów, otrzyma bon o wartości 99 złotych. To świetna okazja zwłaszcza dla dużych rodzin!

Biedronka promuje polskie produkty! Już w czwartek 15 kwietnia rusza promocja „Kupuj Świeże Polskie Produkty”. Na czym ona polega?

Jedzenie dla dziecka w 3 krokach wg Katarzyny Bosackiej [WIDEO]

Biedronka wspiera polskich producentów. Zgarnij bon na 99 zł!

Wszyscy klienci, którzy posiadają kartę Moja Biedronka i kupią świeże polskie produkty za łącznie 499 złotych, otrzymają bon o wartości 99 złotych. Promocja dotyczy produktów z kategorii: mięso, ryby, owoce i warzywa. Kwota zakupów będzie sumowana na karcie Moja Biedronka, a także drukowana na paragonach.

Akcja, która ma pomóc polskim producentom żywności, potrwa do 30 kwietnia 2021 roku, czyli dwa tygodnie. Obowiązuje we wszystkich sklepach sieci Biedronka w Polsce.

Bon będzie można wykorzystać w maju na zakupy w Biedronce. Dzięki niemu ze zniżką kupimy wszystkie produkty poza alkoholem, papierosami, produktami żywienia początkowego, doładowaniem kart i usługami.

Taki darmowy bon z pewnością podreperuje domowy budżet, zwłaszcza u większych rodzin, które część zakupów i tak robią w tym popularnym dyskoncie.
 

 


Zobacz też:

 

300 plus
AdobeStock
Prawo i finanse
300 plus 2021 – dla kogo, kiedy składać wniosek, zmiany w 300 plus
Rusza 300 plus 2021. Już można składać wniosek o szkolną wyprawkę w ramach programu Dobry Start. Od terminu złożenia wniosku uzależniona jest wypłata pieniędzy. O świadczenie mogą ubiegać się również dorośli. Sprawdź, dla kogo przeznaczona jest szkolna wyprawka, jakie zmiany w 300 plus zaplanowano w 2021 roku i kiedy będzie wypłacane to świadczenie.

Program 300 plus (znany również jako rządowa wyprawka lub program Dobry Start) to potoczna nazwa wsparcia dla rodzin, które mają dzieci w wieku szkolnym. Mimo pandemii koronawirusa świadczenie jest wypłacane w 2021 roku, podobnie jak w roku poprzednim. Uruchomiono jednak szybsze terminy składania wniosków, a od 1 lipca 2021 planowana jest ważna zmiana w sposobie wnioskowania o świadczenie oraz w sposobie jego wypłaty. Zobacz,  jak składać wniosek o 300 plus w 2021 roku i dla kogo dokładnie przeznaczone jest to świadczenie. Spis treści: Dla kogo wyprawka 300 plus? Od jakiego wieku 300 plus, co jeśli dziecko jest dorosłe? Kto może złożyć wniosek o 300 plus?   Jakie dokumenty do 300 plus? Kiedy składać wniosek o 300 plus – zmiany 2021 Kiedy wypłata 300 plus? Podatek od 300 plus Komu przysługuje 300 plus Świadczenie 300 plus przysługuje rodzicom na każde uczące się dziecko  bez względu na to, jakie dochody posiada rodzina. Jeśli masz dwoje dzieci – otrzymasz 600 zł, jeśli troje – 900 itd. Prawo do otrzymania rządowej wyprawki mają nie tylko obywatele Polski, ale także mieszkający w naszym kraju cudzoziemcy (m.in. obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego czy Szwajcarii, osoby posiadające zezwolenie na pobyt czasowy lub kartę pobytu z „dostęp do rynku pracy”, jeżeli mieszkają w Polsce z rodzinami).  Wiek dziecka a 300 plus Pieniądze na wyprawkę dostaną rodzice wszystkich uczniów – począwszy od pierwszoklasistów, na dwudziestolatkach kończąc. Program 300 plus obejmuje także dorosłą młodzież, górną granicą wieku, do którego wypłaca się rządową wyprawkę, jest ukończenie przez dziecko 20 lat . Dorosła młodzież musi jednak kontynuować naukę w szkole średniej. Świadczenie otrzymają również uczniowie szkół policealnych i szkół...

kiedy dzieci wracają do szkoły
Adobe Stock/nadezhda1906
Aktualności
Kiedy dzieci wracają do szkoły po majówce?
Rodzice pytają, kiedy dzieci wracają do szkoły po majówce. Warto wiedzieć, czy dni wolne obejmują tylko Święto Pracy oraz Święto Konstytucji 3 maja, czy ferie zostaną wydłużone. Powrót do szkoły nie odbywa się wcale w poniedziałek, 2 maja. Wyjaśniamy, kiedy dzieci wracają do szkoły po majówce.

Kiedy dzieci wracają do szkoły po majówce – to pytanie nurtuje rodziców. Odpowiedź wcale nie jest oczywista, bo przerwa świąteczna obejmuje także jeden dzień powszedni. Kiedy dzieci wracają do szkoły po majówce? Dzieci nie wracają do szkoły tuż po Święcie Pracy, które wypada 1 maja w niedzielę. Poniedziałek pomiędzy Świętem Pracy a Świętem Konstytucji 3 maja to dzień powszedni, nie oznacza to jednak, że dzieci idą wtedy do szkoły. 2 maja lekcje także się nie odbywają, a szkoły w większości będą zamknięte. Dzieci wracają do szkoły dopiero w środę, 4 maja. Majówka 2022 trwa zatem od soboty 30 kwietnia do wtorku 3 maja włącznie. Kiedy dzieci wracają do szkoły – dyżury w majówkę Ponieważ dzieci wracają do szkoły dopiero w środę po majówce, a poniedziałek dla niektórych rodziców jest dniem pracującym, w niektórych placówkach organizowane są dyżury świetlicowe. Z opieki nad dzieckiem w szkole można jednak skorzystać tylko 2 maja. Zazwyczaj w szkołach obowiązują wcześniejsze zapisy na dyżury w świetlicy w dni, w które nie odbywają się lekcje. Ważne: szkoła nie ma obowiązku zapewnienia dzieciom opieki świetlicowej w czasie majówki. Podobnie nauczyciele nie mają obowiązku pracy w dni wolne. Kolejne dni wolne od szkoły 2022 to dni, w których odbędą się egzaminy ósmoklasistów: 24, 25 i 26 maja. Zobacz też: ​ Zwolnienie z WF: powody, jak napisać zwolnienie z lekcji WF [WZÓR] Co zrobić, żeby dziecko polubiło szkołę Usprawiedliwienie nieobecności w szkole – jak je napisać? [WZÓR]

500 plus nie dla najbogatszych
Adobe Stock
Aktualności
500 plus nie dla wszystkich: rząd wprowadzi próg dochodowy?
Podczas gdy trwają dyskusje nad podwyżką 500 plus, niektórzy politycy i ekonomiści przekonują, że świadczenie powinno być odebrane najbogatszym Polakom. Mowa jest nawet o konkretnym progu dochodowym, powyżej którego rodzice nie dostawaliby od państwa pieniędzy na dzieci.

500 plus powinno trafiać przede wszystkim do najbardziej potrzebujących, czyli mało i średnio zarabiających Polaków – uważają specjaliści i niektórzy politycy. Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski doprecyzował, kogo należałoby pozbawić świadczenia. 500 nie dla zamożnych: jaki może być próg dochodowy? Już od dawna mówi się, że wkrótce czeka nas waloryzacja 500 plus . Aby jednak rząd mógł zdecydować o podwyżce świadczenia, potrzebne są oszczędności. Zdaniem niektórych ekonomistów można je znaleźć, odbierając 500 plus najbogatszym. Pomysł podchwycił Tadeusz Cymański, wskazując konkretny próg dochodowy, który mógłby obowiązywać przy pobieraniu pieniędzy na dzieci. „Mam nieoficjalne informacje, że w Nowym Ładzie będzie zapis o obciążeniach i ciężarach sprawiedliwiej rozłożonych na całe społeczeństwo. (...) Nie wiem, czy będą nowe podatki, ale ja zapytałbym się w tym miejscu, czy najbardziej zamożni powinni dostawać 500+?” – mówił Cymański w niedawnym wywiadzie dla serwisu wp.pl. Wcześniej Cymański określił, kto powinien zostać pozbawiony 500 plus: kryterium zamożności to jego zdaniem 4 tysiące zł na osobę w rodzinie – mówił w rozmowie z „Super Expressem”. Oznacza to, że świadczenia nie otrzymywaliby rodzice, którzy zarabiają średnio 7 tysięcy lub więcej na rękę miesięcznie. Takie rozwiązanie podoba się także niektórym ekonomistom. Serwis money.pl przytacza opinię analityka finansowego, Marka Zubera, który nazywa 500 plus quasi-dochodem gwarantowanym. W jego ocenie świadczenie zniechęca wielu Polaków do podejmowania pracy. Próg dochodowy powinien zatem wynosić 1,5 tysiąca zł, a maksymalnie 2 tysiące zł na osobę w rodzinie. Wg GUS za 2019 r. dochód, którym średnio dysponują Polacy po odliczeniu wszystkich składek, to 1819 zł na każdego członka rodziny....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj