Po co komu do sprzątania mop parowy? Czy to jakiś wymysł? Nie. Wszystkie mamy małych dzieci sobie je chwalą! Dlaczego? Bo maluchy (a i starszaki) potrafią zrobić bałagan w 3 sekundy, zaraz po tym jak się posprzątało. Bo rozszerzanie diety i karmienie dziecka w krzesełku powoduje, że... podłoga w kuchni musi dużo znieść.

Reklama

Jak działa mop parowy?

Do mopa parowego wlewasz wodę. Mop ją podgrzewa i wytwarza na bieżąco gorącą parę. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć zalet czyszczenia na gorąco bez lania po podłodze dużą ilością wody z wiadra?

Zalety używania takiego mopa

Poza tym gorąca para usuwa o wiele więcej bakterii i często nie musimy używać tak dużo szkodliwych detergentów. Mop parowy jest na tyle skuteczny, że nie potrzebuje wsparcia niezdrowej chemii. To bardzo dobre rozwiązanie przy dzieciach lub gdy ktoś w domu jest alergikiem. Poza tym takie sprzątanie mopem z parą jest o wiele wygodniejsze, nie trzeba dźwigać wiadra z wodą, a podłoga nie jest aż tak mokra po sprzątaniu i szybciutko można znowu po niej chodzić (nie mocząc skarpetek!).

Przy jakich typach powierzchni mop parowy sprawdzi się najlepiej? Najlepiej nim wyczyścicie wszelkie płaskie podłogi oraz ściany z płytek. Ręczne mopy lub mopy z odpowiednimi końcówkami świetnie umyją za nas okna. Jeśli model mopa ma dodatkowe funkcje - będziecie można także odświeżyć nim meble, tapicerkę w aucie albo i usunąć plamy na dywanie!

Zobacz także


Reklama

Reklama
Reklama
Reklama