Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
OLX przesyłka bez etykiety
Adobe Stock
Zakupy

Przesyłki bez drukowania etykiety? To wreszcie możliwe!

Kolejny raz przygotowałaś do nadania paczkę z ciuszkami po dzieciach lub po porządkach w swojej szafie, ale nie masz jak jej wysłać, bo trzeba wydrukować etykietę? Oto wiadomość, na jaką czekałaś – aby wysłać Przesyłkę OLX, już nie potrzebujesz nic oprócz… jej spakowania i zaniesienia do paczkomatu InPost!

Sprzedawanie i kupowanie używanych rzeczy jest nie tylko ekonomiczne, ale i przyjazne planecie. Jeśli i ty lubisz dawać ubraniom i przedmiotom drugie życie oraz jesteś częstym gościem paczkomatów, ucieszy cię wiadomość, że nie musisz już za każdym razem walczyć z domową drukarką, drukować i przyklejać na przesyłkę etykietę. Po spakowaniu paczki wystarczy ją zanieść do paczkomatu InPost i już można nadać – jeszcze szybciej!

Wolni od kaprysów domowej drukarki

OLX zna potrzeby swoich użytkowników na tyle dobrze, że wie, jak bezetykietowe nadawanie przesyłek ułatwia – szczególnie zabieganym rodzicom – sporo kwestii związanych z nadaniem paczki. Dotąd ta opcja była możliwa jedynie dla klientów posiadających aplikację InPost Mobile. Użytkownicy OLX teraz nie muszą jej jednak instalować, by korzystać z możliwości wydania paczki bez etykiety korzystając z przewoźnika InPost. Jak to wygląda w praktyce, krok po kroku? Podpowiadamy.

Nadawanie Przesyłki OLX bez drukowania etykiety

Już wystawiając przedmiot na platformie OLX zaczynamy proces:

  • zaznaczamy opcję Przesyłki OLX,
  • następnie wybieramy InPost jako sposób wysyłki towaru kupującemu
  • gdy nabywca zapłaci za nasz przedmiot, potwierdzamy transakcję, wybierając opcję nadania przesyłki bez etykiety
  • dzięki temu generujemy unikalny kod– 9 znaków oraz znak QR – który jest nam wysyłany w wiadomości e-mail (i aplikacji InPost, jeśli ją mamy w telefonie)
  • idziemy do paczkomatu, otrzymany kod skanujemy bądź wpisujemy ręcznie.

Drzwiczki się otwierają, wkładamy towar do środka, zamykamy je i... możemy kontynuować spacer z maluchem.

mama na spacerze z wózkiem z akcesoriami
AdobeStock

Zastanawiasz się, że jak to tak, wysłać paczkę bez podpisania, dokąd ma dotrzeć?

To już zadanie kuriera InPost. Nakleja na przesyłkę właściwą etykietę i tym sposobem sprawia, że zmierza ona bez przeszkód do celu. A ty przez cały czas jesteś informowana o statusie przesyłki. Prościej już nie można!

Przesyłka OLX bez drukowania etykiety
mat. prasowe/CS

To jeszcze nie koniec zmian. OLX wychodzi naprzeciw użytkownikom sprzedającym dużo drobnych rzeczy dodatkowo jeszcze w inny sposób... Rodzicom chcącym pozbyć się ubranek i zabawek po dzieciach daje możliwość dodania aż 1000 ogłoszeń za darmo! Nie trzeba się już zastanawiać, czy grupować swoje przedmioty, które wystawiać, a które nie – teraz można je śmiało wystawiać bez obawy o koszty.

Maluszek zasnął? Zajrzyj do jego pokoju, czas na przebranie i darmowe wystawienie niepotrzebnych rzeczy, a potem na wysyłkę bez drukowania etykiety!

Materiał powstał przy udziale OLX. 

życzenia z okazji narodzin dziecka
AdobeStock/kolaż mamotoja.pl
Noworodek
Życzenia z okazji narodzin dziecka: różne propozycje gratulacji
Składanie życzeń z okazji narodzin dziecka jest miłym zwyczajem. Dlatego przedstawiamy gotowe propozycje różnych gratulacji z okazji narodzin, które można wysłać SMS-em lub napisać na kartce okolicznościowej. Wybierz życzenia krótsze lub dłuższe, religijne lub zabawne.

Gdy w rodzinie lub u przyjaciół pojawia się noworodek, w dobrym tonie jest złożenie rodzicom gratulacji z okazji narodzin dziecka. Życzenia można wypisać na specjalnej, eleganckiej karcie okolicznościowej z pięknym cytatem o naordzinach dziecka  albo po prostu wysłać SMS-em (bardziej ambitni mogą też nauczyć się ich na pamięć i wyrecytować podczas wizyty zapoznawczej u maluszka). Przedstawiamy różne propozycje gotowych gratulacji z okazji narodzin. Wybierzcie te, które najbardziej przypadną wam do gustu i spodziewacie się, że spodobają się też młodym rodzicom! Przygotowaliśmy życzenia wierszowane, zabawne, napisane z przymrużeniem oka i poważne, a także eleganckie, które podkreślą wagę wydarzenia, jakim jest powiększenie się rodziny. Spis treści: Życzenia z okazji narodzin dziecka  Życzenia z okazji narodzin dziecka dla mamy Życzenia z okazji narodzin dziecka dla taty Życzenia z okazji narodzin dziecka dla dziadków Gratulacje z okazji narodzin córeczki Gratulacje z okazji narodzin syna Gratulacje z okazji narodzin dziecka (SMS) Wzruszające gratulacje z okazji narodzin Gratulacje z okazji narodzin – piękne cytaty Chrześcijańskie  życzenia z okazji narodzin dziecka Życzenia z okazji narodzin dziecka Jeśli chcecie złożyć bliskim gratulacje z okazji narodzin dziecka, ale nie wiecie, jak ładnie ubrać to w słowa, zachęcamy do skorzystania z poniższych, gotowych życzeń. Młodzi rodzice na pewno ucieszą się, że o nich pamiętacie i życzycie ich nowo narodzonemu maleństwu samych dobrych rzeczy. *** Tyle na ciebie czekaliśmy! Mama nie spała, tata wariował, a teraz jesteś i jeszcze warunki będziesz dyktował. Pozwól im się wyspać, bo to sowy, nie skowronki. Ciepła kawa rano to obowiązek, a nie jakieś mrzonki. Zdrowia i samych radości. I dużo cierpliwości...

Polski Bon Turystyczny, jak płacić
Adobe Stock
Aktualności
Jak płacić bonem turystycznym? Zobacz instrukcję krok po kroku
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował specjalną infografikę, w której wyjaśnia w pięciu krokach, jak płacić bonem turystycznym. Dowiedz się, jak aktywować bon turystyczny, kiedy to zrobić, by móc płacićz niego korzystać latem 2022 roku.

Bon turystyczny (Polski Bon Turystyczny) ma wspierać polskie rodziny, a także branżę turystyczną dotkniętą skutkami pandemii COVID-19. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie całego kraju. Nic dziwnego, że bon cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak pobrać bon turystyczny  i  gdzie płacić bonem . Jeśli na twoim bonie turystycznym wciąż znajdują się niewykorzystane środki - śmiało wykorzystaj je podczas wakacji. Tak, latem 2022 roku wciąż można to zrobić. Wyjaśniamy, jak płacić bonem turystycznym. Jak płacić bonem turystycznym: infografika? Poniżej znajdziecie infografikę z instrukcją przygotowaną przez ZUS . Zobaczcie jeszcze raz, jak należy płacić bonem turystycznym krok po kroku: Upewnij się, że miejsce, które chcesz odwiedzić lub w którym chcesz zarezerwować nocleg honoruje bony turystyczne (nie wszędzie można zapłacić bonem turystycznym). Aktywując swój bon otrzymasz kod - znajdziesz go na poczcie e-mail oraz na PUE ZUS. W zakładce „mój bon” na PUE ZUS możesz sprawdzić jaką kwotą dysponujesz. By opłacić wstęp lub nocleg – podaj kod (poprosi o niego kasjer/ka lub osoba z recepcji). Pamiętaj by podać kwotę, którą chcesz przeznaczyć na wstęp lub nocleg. Po dokonaniu opłaty otrzymasz wiadomość SMS z kodem potwierdzającym płatność. Podaj go przy kasie lub recepcji. Jak aktywować bon turystyczny? Aby aktywować bon turystyczny, zarejestruj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (ZUS PUE). W wyniku prawidłowej rejestracji na podany numer telefonu lub adres e-mail otrzymasz unikalny 16-cyfrowy numer . Koniecznie go zachowaj! Numer posłuży bowiem do przyszłej płatności. Numer ten możesz sprawdzić także na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] > [Mój bon]. Na bonie...

odwołanie od wyniku matury
Adobe Stock
Edukacja
Odwołanie od wyniku matury: jak je napisać? Wzór, wniosek, procedura
Odwołanie od wyniku matury, choć z pewnością budzi wiele emocji, nie jest wcale trudne. Czasem kilka dodatkowych punktów na świadectwie maturalnym może zaważyć nie tylko o jej zdaniu, ale także o kontynuacji nauki na studiach. Sprawdź, jak wygląda procedura odwołania się od wyniku matury.

Zgodnie z prawem oświatowym ( art. 44zzz ustawy o systemie oświaty ) każda osoba pochodząca do egzaminów maturalnych ma prawo wglądu do swojej pracy i odwołania się w celu ponownej weryfikacji sumy punktów. W 2022 roku osoby podchodzące do egzaminów dojrzałości mogą złożyć odwołanie od wyniku matury pisemnej. Nie mają jednak zbyt wiele czasu – na odwołanie od wyniku matury maturzystom i maturzystkom przysługuje tylko 6 miesięcy od momentu ogłoszenia wyników. Jak odwołać się od wyniku matury? Aby móc odwołać się od wyników matury pisemnej, najpierw należy dokonać wglądu do arkuszy egzaminacyjnych. Co istotne, wnioski o weryfikację sumy punktów złożone przed obejrzeniem pracy nie są rozpatrywane. Jakie dane będą potrzebne, aby prawidłowo wypełnić zgłoszenie? PESEL imię i nazwisko osoby zdającej adres do korespondencji numer telefonu e-mail Jak odwołać się od wyniku matury ustnej? W 2022 roku, podobnie jak w roku ubiegłym, nie było obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawali je wyłączni ci, którzy brali udział w rekrutacji na uczelnie zagraniczne wymagające punktów z matury ustnej. Oznacza to, że odwołanie od wyniku matury ustnej nie dotyczy tegorocznych absolwentów. Procedura odwołania od wyniku matury krok po kroku Procedura odwołania od wyniku matury składa się z kilka etapów, a całe postępowanie może zająć dłużej niż 3 tygodnie. Dlatego ważne jest, by jak najszybciej złożyć formularz o wgląd prac, a następnie wniosek odwołania od wyniku matury. Jak to zrobić krok po kroku? 1. W pierwszej kolejności należy wypełnić elektroniczny formularz dotyczący wglądu w arkusz egzaminacyjny. Wszystkie formularze znajdują się na stronach internetowych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (tutaj znajdziesz wzór wniosku o wgląd do pracy ). Po prawidłowym wypełnieniu wniosku o wgląd...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Bon turystyczny przedłużenie
Aktualności
Bon turystyczny przedłużony: będzie obowiązywał również w sezonie zimowym 
Joanna Biegaj
Opieka na dziecko 2 dni
Prawo i finanse
2 dni opieki na dziecko: kiedy zgłaszać pracodawcy urlop opiekuńczy
Milena Oszczepalińska
życzenia na dzień chłopaka
Aktualności
Życzenia na Dzień Chłopaka: rymowanki, wierszyki, mądre cytaty
Joanna Biegaj
Ile trwa katar u dziecka
Zdrowie
Ile trwa katar u dziecka: katar wirusowy i bakteryjny. Ile trwa nieleczony katar?
Ewa Janczak-Cwil
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla chłopców i dziewczynek
Aktualności
Imiona aniołów: lista anielskich imion dla dziewczynek i chłopców
Luiza Słuszniak
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole
Aktualności
Pomysły na Dzień Chłopaka w szkole: jak zorganizować obchody, jakie prezenty przygotować?
Joanna Biegaj
Ciasto na dzień chłopaka z kremem i owocami
Przepisy
Ciasto na Dzień Chłopaka: przepis. Spraw pyszną niespodziankę!
Adrianna Trusiuk
Dzień chłopaka i Dzień mężczyzny: czy to samo święto?
Święta i uroczystości
Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny: czy to jest to samo święto?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne aktywności dla dzieci
Gry i zabawy
Zabawy na Dzień Chłopaka: fajne i śmieszne gry i zabawy dla dzieci
Sylwia Arlak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pielęgnacja niemowlaka
Aktualności
Najważniejsze zasady pielęgnacji niemowlaka (rady położnej)
Joanna Biegaj
upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola
Edukacja
Upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola: jak je napisać, kto może zostać upoważniony? 
Joanna Biegaj
skierowanie do lekarza
Zdrowie
Do jakiego specjalisty potrzebne jest skierowanie?
Magdalena Drab
Kaszka kukurydziana
Dieta
Kaszka kukurydziana dla niemowlaka – jak zrobić i od kiedy warto ją podać? [PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Najlepsze książki dla 5-latka
Wychowanie
Książki dla 5-latków. Jakie wybrać, by zachwycić dziecko?
Luiza Słuszniak
wierszyk dla nauczyciela przedszkola
Przedszkolak
Wierszyk dla nauczyciela przedszkola: propozycje, które sprawdzą się też jako życzenia
Joanna Biegaj