Mayoral kolekcja jesień-zima
Mayoral
Zakupy

Trendy jesień/zima 2021. Co wybrać dla malucha? [nasze propozycje]

Zastanawiasz się, jakie ubranka będą modne w nadchodzącym sezonie? Zależy ci nie tylko na ładnych stylizacjach, ale przede wszystkim dających komfort i jakość na dłużej? Poznaj nową kolekcję jesień-zima firmy Mayoral, lidera w sektorze mody dziecięcej w Europie.

Kolekcja Mayoral na nowy sezon spodoba się wszystkim, którzy uwielbiają… ciepło i kolory. Użyte w niej tkaniny są nie tylko przyjemne w noszeniu, a – co ważne! – ich produkcja jest przyjazna dla środowiska. Kolekcja jesień-zima 2021 została zaprojektowana dla dzieci od 0 do 16 lat i składa się ze stylizacji uniwersalnych i prostych w łączeniu, a jednocześnie zauważa  trendy sezonu i lubi wyszukane wzory. Sprawdźcie, jakie ubranka, akcesoria lub buty przypadną tobie i dziecku do gustu!

Coś dla najmłodszych…, czyli ubranka dla dzieci do 18. miesiąca życia

Kolekcja Mayoral Newborn zachwyca delikatnością tkanin. Wykorzystano m.in. bawełnę organiczną lub pochodzące z recyklingu wypełnienie kurtek, co nie tylko odpowiada na potrzeby maluszków, ale również wpływa korzystnie na kondycję środowiska naturalnego.
W sezonie jesień-zima ubranka najmłodszych będą miały neutralne barwy, które będą uniwersalnie łączyły się zarówno w stylizacjach sportowych, jak i eleganckich. Nowa kolekcja Mayoral to także urocze, ciepłe i funkcjonalne wzory, które będą królowały na ubrankach. Ponadto marka zadbała również o to, by zaprojektować je w sposób ułatwiający rodzicom ich zakładanie.

Propozycje stylizacji Mayoral dla dziewczynek na jesień-zimę 2021

W sekcji dla nastolatków króluje linia LOUNGEWEAR, w której wygodę ubrań zapewniają materiały takie jak dzianina, w tym trykotowa, modal oraz włókna przetworzone. Kluczowym punktem kolekcji są ubrania Basic w neutralnych tonacjach. Odzież przyciąga wzrok dzięki detalom dodającym wzorom charakteru. Wśród nich wyróżniają się m.in. metalizowane wykończenia, frędzle czy tekstury, takie jak kożuszek w ubraniach wierzchnich.
Dla fanów nieco bardziej szalonych stylizacji sprawdzą się koszule z szerokimi rękawami czy spodnie z wysokim stanem w trendzie denim.

Mayoral kolekcja jesień-zima 5
Mayoral
 
Mayoral kolekcja jesień-zima 6
Mayoral

 

Mayoral kolekcja jesień-zima 7
Mayoral

 

Mayoral kolekcja jesień-zima 8
Mayoral

Mayoral kolekcja jesień-zima 9
Mayoral

Nowości na jesień/zimę 2021 dla chłopców

W sekcji Mini i Junior wprowadzono nowość – serię CONFORT, w której ubrania są funkcjonalne, idealne na każdą okazję, oparte na dzianinach i neutralnej palecie barw. Wszystko to z myślą o… wygodzie i uniwersalności. Ponadto odświeżono także klasyczną kolekcję, która teraz posiada nowe nadruki i kolory. Królują barwy takie jak: kolory ziemi, miodowy, a także szarości. Wśród nich szeroka gama tonacji, również intensywnych i jaskrawych.
Uwagę przyciągają nietypowe nadruki, wśród których znalazło się miejsce na szkocką kratę czy pasy. Nie bez znaczenia są także techniki nadruków – wykorzystano m.in. żakard oraz intarsję teksturowaną. Musicie to zobaczyć – dzięki nim kolekcja jest radosna i dynamiczna.
Istotny jest wpływ produkcji na środowisko naturalne, dlatego w tworzeniu tej serii również wykorzystano materiały pozyskane w zrównoważony sposób.

Mayoral kolekcja jesień-zima 1
Mayoral
 
Mayoral kolekcja jesień-zima 2
Mayoral

Mayoral kolekcja jesień-zima 3
Mayoral
 
Mayoral kolekcja jesień-zima 4
Mayoral

Idealny dodatek? BUTY! Oto propozycje na jesień/zimę 2021 od Mayoral

Jeśli szukasz wyjątkowych butów dla malucha, koniecznie zwróć uwagę na serię „Odkrywcy kosmosu”. Zachwyca odblaskowymi i metalizowanymi materiałami, które przywołują na myśl odległe galaktyki. W linii dziewczęcej czarny kontrastuje z srebrnym i fioletem, a w chłopięcej z niebieskim i limonkowym. Jeśli szukasz idealnych butów, dla dziewczynki wybierz buty typu monster na koturnie i z metalizowanym paskami, a dla chłopca – sportowe na rzepy typu water-repellent.
 
W nowej kolekcji uwagę zwraca także seria „Bliżej natury”, która zachwyca prostotą i praktycznością. Połączono w niej kolory ziemi z intensywnymi barwami, takimi jak np. złoty. Ponadto linię charakteryzują polarowe i sztruksowe tkaniny, które z odblaskami czy sznurówkami z tekstami tworzą świetny komplet. To kolekcja, która także zwraca się ku naturze i dzięki materiałom przetworzonym nie przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego.

Mayoral kolekcja jesień-zima buty 1
Mayoral

Mayoral kolekcja jesień-zima buty 2
Mayoral

Jakie ubrania sprawdzą się u twojego malucha? Skorzystaj z naszych inspiracji. 

Materiał powstał we współpracy z marką Mayoral

upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły
Adobe Stock
Edukacja
Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły [WZÓR]
Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły jest wymagane, gdy żaden z rodziców nie jest w stanie przyjść po ucznia po zakończonych lekcjach i dziecko będzie odbierała inna osoba. Podpowiadamy, jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły. Możesz także skorzystać z naszego gotowego wzoru pisma.

Nauczyciele nie mogą przekazać ucznia pod opiekę innej osoby niż rodzic. Taka sytuacja jest możliwa tylko wtedy, gdy rodzic wystawi odpowiednie upoważnienie, które zostanie przekazane wychowawcy. Upoważnienie warto złożyć u wychowawcy już na początku roku szkolnego – wtedy nie zdarzy się sytuacja, że dziadek, babcia lub rodzeństwo nie będą mogli odebrać dziecka ze szkoły.  Sprawdź, jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły, na mocy którego inne osoby niż rodzic lub opiekunowie prawni mogą odebrać ucznia po skończonych lekcjach. Jak napisać upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły? Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły powinno zawierać najważniejsze informacje, dające nauczycielom gwarancję, że przekażą ucznia w ręce odpowiedniej osoby, wskazanej przez rodziców dziecka. Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły powinno zawierać: imię i nazwisko oraz numer dowodu tożsamości osoby upoważnionej do odbioru dziecka ze szkoły, imię i nazwisko dziecka, okres, w jakim ma obowiązywać upoważnienie, datę napisania upoważnienia, czytelny podpis rodzica lub opiekuna prawnego. Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły – wzór Możesz skorzystać z naszego gotowego wzoru upoważnienia do odbioru dziecka ze szkoły. Kliknij w miniaturę obrazka, żeby go wydrukować lub zapisać w oryginalnym rozmiarze. Zobacz także:  Przeniesienie dziecka do innej szkoły: uzasadnienie, potrzebne dokumenty + wzór pisma Kiedy dziecko może samo wracać ze szkoły? ​ Usprawiedliwienie nieobecności w szkole – jak je napisać? [WZÓR]

odciąganie pokarmu
Adobe Stock
Karmienie
Odciąganie pokarmu: zasady. Kiedy i jak odciągać pokarm?
Odciąganie pokarmu to umiejętność, która przydaje się od samego początku karmienia piersią. Pokazujemy, jak skutecznie odciągać pokarm. Wyjaśniamy też, czy robić to przed, czy po karmieniu, i ile mleka odciągać.

Odciąganie pokarmu często staje się koniecznością dla karmiącej mamy. Skorzystasz z tej umiejętności, gdy będziesz mieć  nawał pokarmu , ale także wtedy, gdy zabraknie ci mleka i spróbujesz w ten sposób pobudzić laktację. Aby dobrze odciągać pokarm, trzeba przestrzegać kilku zasad – spisaliśmy je poniżej. Dowiedz się, kiedy i ile mleka odciągać. Zasady odciągania pokarmu: Kiedy odciągać pokarm: przed czy po karmieniu? Jak odciągać pokarm ręcznie? Jak odciągać pokarm laktatorem? Zasady higieny podczas odciągania pokarmu Jak bezpiecznie przechowywać mleko? Kiedy odciągać pokarm? Odciąganie pokarmu jest niezbędne, gdy: Kobieta ma za mało mleka w piersiach – chodzi wtedy o pobudzenie laktacji . Doszło do nawału pokarmu . Zwykle zaczyna się on 2-3 dni po porodzie. Odciąganie pokarmu pomaga w udrożnieniu kanalików mlecznych i zapobiega zapaleniu piersi. Kobieta urodziła wcześniaka. Odciąganie pokarmu jest szczególnie ważne, kiedy dziecko jest oddzielone od mamy i leży w inkubatorze. Mleko mamy ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka i jest pokarmem pierwszego wyboru. Dziecko ma słaby odruch ssania i pierś w trakcie karmienia nie zostaje do końca opróżniona. Doszło do choroby dziecka wymagającej jego pobytu w szpitalu. Mama jest czasowo nieobecna przy dziecku z powodu np. powrotu do pracy. Niemowlę może wówczas nakarmić odciągniętym pokarmem np. tata malucha. Główna zasada odciągania pokarmu brzmi: odciągaj pokarm tuż po karmieniu lub między karmieniami . Aby odciąganie pokarmu było skuteczne: Odpręż się. Im będziesz spokojniejsza, tym mleka będzie więcej i łatwiej wypłynie (stres jest wrogiem prolaktyny i oksytocyny, hormonów odpowiedzialnych za produkcję pokarmu). Ogrzej pierś. Ciepły i delikatny prysznic ułatwia wypływanie mleka. Jeśli...

Nowe lektury szkolne Czarnek
Adobe Stock, Instagram/przemyslaw czarnek
Aktualności
Nowe lektury szkolne – jakie zmiany w kanonie lektur wprowadził minister Czarnek?
13 sierpnia Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie dotyczące nowych dzieł w wykazie lektur. Co będą czytać uczniowie w nadchodzącym roku szkolnym? Przedstawiamy listę nowych lektur szkolnych!

Jak zmienił się wykaz lektur po ostatniej modyfikacji? Zmiana nastąpiła głównie w obszarze lektur uzupełniających, a w minimalnym zakresie dotyczy lektur obowiązkowych. W kanonie znalazło się więcej treści patriotycznych, chrześcijańskich i niepodległościowych. Uczniowie będą czytać między innymi dzieła Zofii Kossak-Szczuckiej i Jana Pawła II. Z wykazu lektur zniknęły też niektóre pozycje. Lista nowych lektur szkolnych Przedstawiamy zestawienie zmian w liście lektur szkolnych, które obowiązuje od 1 września 2021 roku, czyli od początku tego roku szkolnego. Szkoła podstawowa: klasy 1-3 Lektury usunięte: Alina Centkiewiczowa i Czesław Centkiewicz, Zaczarowana zagroda; Mira Jaworczakowa, Oto jest Kasia; Leszek Kołakowski, Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?; Marcin Pałasz, Sposób na Elfa. Nowe pozycje na liście lektur: Dorota Gellner, Wścibscy; Julita Grodek, Mania, dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie; Tom Justyniarski, Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca; Piotr Kordyasz, Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły (fragmenty); Zofia Kossak-Szczucka, Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata; Åsa Lind, Piaskowy Wilk; Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych. Szkoła podstawowa: klasy 4-6 Lektury usunięte (lektury uzupełniające): Karol May, Winnetou Lektury dodane (lektury uzupełniające): Carlo Collodi, Pinokio; John Flanagan, Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu; Emilia Kiereś, Rzeka; Zofia Kossak-Szczucka, Topsy i Lupus; Bolesław Leśmian, Klechdy sezamowe; Alan Aleksander Milne, Kubuś Puchatek; Longin Jan Okoń, Tecumseh; Ferdynand Antoni Ossendowski, Słoń Birara; Jacek Podsiadło, Czerwona kartka dla Sprężyny; Louis de Wohl, Posłaniec króla. Szkoła...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj