

„Jak będę duża będę taka jak mama”, „Jak będę duży będę silny jak mój tata” – każde dziecko chce się upodobnić do swoich rodziców, w końcu są dla niego najważniejszymi, najwspanialszymi osobami na świecie. Dzieci naśladują zachowanie swoich rodziców, przebierają się w ubrania swoich rodziców. Widok dziewczynki w szpilkach mamy nikogo nie dziwi, tak samo jak chłopca w krawacie ojca. Idea marki Smallbig wyrosła właśnie na tej silnej potrzebie więzi dziecka z rodzicem. Ubrania tej marki pozwalają dzieciom ubierać się jak rodzice, czyli przenieść zabawę do codziennego życia.
Tak samo ubrani mama i córka czy też tata i synek to po prostu uroczy widok, który wywoła na niejednej twarzy uśmiech sympatii. Ubrania Smallbig projektowane są tak, aby były odpowiednie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, uwzględniając potrzeby tych dwóch grup wiekowych.
W ofercie Smallbig można znaleźć stroje odpowiednie na rodzinny obiad czy wizytę u znajomych oraz takie, które możemy nosić na co dzień lub założyć na wspólny weekendowy wyjazd. Są koszulki z motywami zwierzęcych rodzin, marynarki, sukienki i bluzy, a także torebki - wszystko w bardzo modnych, ciekawych kolorach. Wszystkie produkty są szyte z wysokiej dobrych tkanin z dużym naciskiem na jakość wykonania.
Polecamy: Czy interesujesz się modą dziecięcą? - psychotest

Ojciec z synem ubrani są w t-shirty z lwem marki Smallbig.

Mama z córką w fuksjowych sukienkach i jasnych marynarkach marki Smallbig.

Idealnym dodatkiem zarówno dla małej, jak i dużej elegantki będzie modna torba marki Smallbig.

Tata i syn w granatowych marynarkach marki Smallbig. Są one idealne zarówno na elegancki obiad do babci, jak i na spacer po mieście.

Tata z synem w t-shirtach z misiem marki Smallbig.

Mama z córką w t-shirtach oraz bluzach marki Smallbig.

Mama z córką na spacerze w prześlicznych marynarkach marki Smallbig.

Osy, komary, meszki, mrówki to prawdziwe utrapienie podczas letnich wyjazdów. Czy można skutecznie odstraszać je naturalnymi metodami? Co robić, gdy dojdzie do bolesnego lub swędzącego pogryzienia? Trudno wyobrazić sobie wakacje bez spacerów, ale też trudno znaleźć miejsce, gdzie nie ma owadów. Dają się nam we znaki już od maja. Pierwsze pojawiają się komary, meszki i muchy, do których latem dołączają osy, pszczoły i bąki. Gryzą jednak nie tylko owady latające, lecz także mrówki, kleszcze i pająki. Skutki spotkań z nimi są nieprzyjemne, a nawet dość bolesne, szczególnie dla maluchów. Gdy dojdzie do ukąszenia, powstaje miejscowy odczyn zapalny, czyli zaczerwienienie i obrzęk czy pieczenie. Zazwyczaj nie jest to niebezpieczne, choć może stać się przyczyną zakażeń, jeśli dziecko zainfekuje rankę drapiąc ją brudnymi rączkami. Wówczas objawy zapalenia mogą się mocno nasilić. Ugryzione miejsce stanie się bardzo bolesne, pojawi się wyciek ropny, wzrośnie także temperatura ciała dziecka (koniecznie zabierz wtedy malca do lekarza). Poza tym ugryzienia owadów mogą wywołać różne choroby, a także reakcje alergiczne o rozmaitym nasileniu, wymagające pomocy medycznej. W przypadku wstrząsu anafilaktycznego pomoc musi być natychmiastowa! Co złagodzi dolegliwości? Ugryzienie komara – rankę zdezynfekuj np. spirytusem salicylowym. Swędzenie będzie mniej dokuczliwe, jeśli bąble posmarujesz Fenistilem lub homeopatycznym żelem Dapis. Użądlenie pszczoły – delikatnie zdrap żądło ostrzem noża lub paznokciem (nie chwytaj go za wystający czubek, bo wyciśniesz z niego więcej jadu!). By zmniejszyć ból i obrzęk, na ukłucie połóż kompres z roztworu sody oczyszczonej (łyżeczka na szklankę wody). Ugryzienie osy – pomoże zimny kompres z roztworu octu, oziębienie bolącego miejsca lodem lub przyłożenie do ranki przekrojonego korzenia pietruszki lub...

Przeczytaj jaki środek lokomocji wybrać - samochód, pociąg czy autokar. Bez względu na to, czy lecisz, czy jedziesz, pamiętaj, że niemowlę potrafi być doskonałym kompanem podróży . Wystarczy jedynie zadbać o jego wygodę. Samochód Zapewnia niezależność, w każdej chwili można się zatrzymać i zrobić przerwę. Rytm postojów wyznacza dziecko . Auto daje też możliwość dowolnego planowania trasy, a nawet podzielenia jej na etapy z noclegiem lub podróżowania nocą , kiedy maluszek śpi . Pociąg Monotonny stukot kół usypia najbardziej rozbrykane maluchy. Dzieci do czterech lat podróżują bezpłatnie, ale w pociągach z rezerwacją miejsc musisz dokupić miejscówkę. Kupując bilet, trzeba koniecznie poprosić o wagon dla niepalących i miejsce przy oknie. Warto zapytać o przedział dla rodziców z małymi dziećmi – zwykle jest pusty. Wielką zaletą pociągu jest możliwość ruchu – spacery do wagonu restauracyjnego skrócą najdłuższą podróż. Przyda się też nosidełko . Autokar Wydaje się najbardziej kłopotliwym sposobem na podróż z niemowlęciem . Łączy w sobie wady samochodu i pociągu: unieruchomienie w jednym miejscu i brak niezależności. Decydując się na podróż autokarem, postaraj się o miejsce przy oknie. Dzieci do 4 lat mogą podróżować bezpłatnie, ale maluchowi nie przysługuje wtedy oddzielne miejsce. Czytaj także: Podróż z dzieckiem - poradnik