Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Fotolia.pl
Związki i seks

Erotyczny trening – ćwicz i ciesz się lepszym seksem

Chcesz spędzić upojną noc ze swoim partnerem? Wykonaj kilka prostych ćwiczeń. Działają jak afrodyzjak!

Ćwiczenia, które prezentujemy przyniosą korzyści nie tylko Tobie. Bo zyskasz dzięki nim nie tylko płaski brzuch i jędrną pupę, ale również... większy apetyt na seks. To ucieszy Twojego partnera tak samo jak Ciebie.

– Każdy rodzaj aktywności fizycznej zwiększa wydzielanie endorfin odpowiedzialnych za dobry nastrój. Ale my opracowaliśmy ćwiczenia, które bezpośrednio wpływają na libido. Zwiększają dopływ krwi do narządów płciowych – mówi dr Laura Berman, założycielka kliniki zdrowia seksualnego „Berman Center” w Chicago.
Dr Berman podaje najlepszą receptę na doskonały seks: codzienne ćwiczenia mięśni Kegla i trening, opisany na kolejnych stronach. Pierwsze ćwiczenie najlepiej wykonać wspólnie z partnerem. Na koniec tylko małe ostrzeżenie: efekt jest natychmiastowy! Najlepiej więc ćwiczyć od razu w sypialni.

Rozciąganie – zwiększa elastyczność

Usiądźcie na podłodze naprzeciwko siebie. Rozsuńcie nogi tak, aby tworzyły kąt rozwarty. Wasze stopy powinny się stykać; palce są skierowane w górę. A jeśli Twój partner jest dużo wyższy, oprzyj stopy o jego łydki. Złapcie się za nadgarstki, wyprostujcie plecy i dociśnijcie nogi do podłogi. Wytrzymajcie w tej pozycji 1 minutę, głęboko oddychając. Aby rozciągnąć bardziej mięśnie, pochylcie się w przód, jakbyście chcieli się pocałować. Nie uginajcie kolan.

Bogini nocy dba o mięśnie dna miednicy

Bogini nocy uczy rozluźniania i napinania mięśni dna miednicy, relaksuje dolną część ciała, poprawia elastyczność.
Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i oprzyj stopy płasko na podłodze. Unieś ręce nad głowę i połóż je na podłodze, wnętrzem dłoni do góry. Opuść ugięte nogi na boki tak, aby stopy zetknęły się podeszwami. Jeśli nie możesz dotknąć kolanami podłogi, włóż pod nie poduszki. Im bliżej miednicy przysuniesz stopy, tym lepiej rozciągniesz mięśnie. Odetchnij głęboko 3 razy i rozluźnij klatkę piersiową, biodra, uda i mięśnie dna miednicy.

Wiatrak wzmocni uda

Wiatrak – wzmacnia mięśnie brzucha i ud, zwiększa elastyczność.
Przygotuj szalik lub skakankę. Zrezygnuj z tego ćwiczenia, jeśli masz problemy ze stawami biodrowymi lub kolanami. Połóż się na plecach, nogi wyprostowane. Ugnij lewą nogę i przyciągnij kolano do tułowia. Złożony na pół szalik zahacz o podeszwę i chwyć jego końce. Wyprostuj nogę pionowo. Napnij mięśnie dna miednicy i powoli opuść nogę w bok. Wytrzymaj w tej pozycji, robiąc 10 głębokich oddechów. Oba pośladki muszą cały czas dotykać podłogi. Powoli unieś nogę z powrotem. Powtórz ćwiczenie drugą nogą.

Brzuch w ruch

Brzuch w ruch– wzmacnia mięśnie brzucha i pośladków, poprawia ruchomość stawów biodrowych. Zanim zaczniesz, zrób ćwiczenia mięśni Kegla.
Uklęknij, wyprostuj plecy, oprzyj dłonie na biodrach. Zrób jedną serię ćwiczeń mięśni Kegla (pośladki rozluźnione). Następnie napnij pośladki, wypnij biodra w przód i w tej pozycji zrób kolejną serię ćwiczeń Kegla. Rozluźnij pośladki i przesuń je z powrotem w tył. Potem przesuwaj biodra na boki, jednocześnie napinając mięśnie Kegla i dolnej części brzucha. Gdy przesuwasz biodra w prawo, napinaj prawy pośladek i odwrotnie. Powtarzaj przez 30 sekund.

Trening z poduszką czyni cuda

Trening z poduszką – wzmacnia mięśnie dna miednicy, mięśnie skośne brzucha oraz wewnętrzne i zewnętrzne ud.
Połóż się na plecach, ugnij nogi i oprzyj stopy płasko na podłodze. Ściśnij kolanami poduszkę, ręce ułóż wzdłuż ciała. Napnij mocno mięśnie dna miednicy (wyobraź sobie, że podciągasz je jednocześnie w górę i w tył). Następnie napnij mięśnie brzucha i unieś głowę oraz barki o kilkanaście centymetrów. Wytrzymaj przez 3 głębokie oddechy. Robiąc wdech, rozluźniaj brzuch, robiąc wydech – napinaj go. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz całość 10 razy.
– Połączony trening mięśni brzucha i dna miednicy najlepiej wzmacnia te drugie. Możesz nie wierzyć, ale te mięśnie mogą się poruszać w dół, w górę, a nawet na boki! Gdy je wyćwiczysz, otworzy się przed Tobą świat zupełnie nowych doznań – zapewnia Laura Berman.

Ćwicz codziennie inaczej: mięśnie Kegla

Trening poprawia dopływ krwi do narządów płciowych, co zwiększa podniecenie. Dodatkowa korzyć: mocne mięśnie Kegla pozwolą ci uniknąć problemu z nietrzymaniem moczu, jaki często dotyka kobiety po porodzie.
Aby zlokalizować mięśnie dna miednicy, wyobraź sobie, że próbujesz powstrzymać strumień moczu. Powoli napnij mięśnie i wytrzymaj 10 sekund. Potem rozluźnij je na 10 sekund. Powtórz 10 razy.
Następnie spróbuj wykonać to ćwiczenie szybciej – krótsze napinanie i rozluźnianie angażuje więcej włókien mięśniowych. Powtórz szybkie napinanie i rozluźnianie 10 razy. Codziennie rób po jednej serii „wolnej” i „szybkiej”. Po kilku dniach postaraj się zwiększyć ilość serii do 3.


ZOBACZ TEŻ: Seks po porodzie – 7 problemów, które da się rozwiązać
 

Ćwiczenia dla dzieci z mamotoja.pl – odcinek 5 [WIDEO]

Ból pleców i szyi
Fotolia
Mama
Jak zadbać o kręgosłup, czyli jak pozbyć się bólu pleców?
Bolą cię plecy, drętwieją ci dłonie, czujesz napięcie w mięśniach? To znak, że powinnaś zadbać o swój kręgosłup. Dr Adrian Rymarczyk, ortopeda, traumatolog ze Szpitala Enel-Medu, radzi jak zadbać o higienę kręgosłupa.

Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji obciąża kręgosłup , napina mięśnie karku i ramion. Niekorzystnie wpływa również na układ pokarmowy (spowalnia proces trawienia ), układ oddechowy (uniemożliwia oddychanie "pełną piersią", a co za tym redukuje zapasy tlenu w organizmie). W pośredni sposób może się również przyczynić do ucisku nerwu łokciowego (jeśli długotrwale opieramy się łokciami o biurko) lub zespołu cieśni nadgarstka (gdy opieramy nadgarstki).   Warto wiedzieć:   Drętwienie palców - czy to zespół cieśni nadgarstka? O czym warto pamiętać, dbając o kręgosłup? Aby uniknąć dolegliwości bólowych , przede wszystkim trzeba stale zmieniać ułożenie ciała (kilka razy w ciągu godziny wstawać od biurka i wykonywać ćwiczenia rozciągające ) oraz zadbać o prawidłową postawę podczas siedzenia. Podstawą są proste plecy podczas opierania się o blat (utrzymujemy je pod kątem 20-30º, dzięki temu mięśnie pleców są odciążone). Ta pozycja wyklucza korzystanie z oparcia krzesła. Warto zresztą rozważyć zakup poduszki rehabilitacyjnej lub zamienić krzesło na... dużą gumową piłkę . Siedzenie na takiej piłce wymusza ciągłą zmianę postawy i odciąża mięśnie.  Ważne jest również ustawienie głowy (nie powinna przechylać się w żadną stronę) - tutaj kluczowe jest ustawienie monitora komputera na wysokości oczu i w odległości 40 cm od twarzy, dzięki temu unikniemy przykurczu mięśni.  Na biurku powinniśmy opierać jedynie przedramiona, a nie łokcie czy nadgarstki .  Pod nogi warto podłożyć podnóżek, tak by nogi były zgięte pod kątem prostym, dzięki temu unikniemy ucisku na podudziu, a tym samym obrzęków nóg .  Ćwiczenia rozciągające  Rozluźnij napięte mięśnie . W tym celu wstań od biurka, przeciągnij się kilka razy. Pokręć głową - raz w lewo, następnie w prawo, w...

ćwiczenia w ciąży
materiał Heima studio
Wygląd i samopoczucie
Ćwiczenia w ciąży: poprawią kondycję i nastrój!
Sprawdź, jakie ćwiczenia poprawią twoją kondycję i nastrój.

Rozluźnij się przed ćwiczeniami Siądź po turecku, oddychaj spokojnie i wykonuj skręty szyi. Ćwiczenie rozluźnia mięśnie karku, dna miednicy, poprawia krążenie w obrębie miednicy i pęcherza, łagodzi nacisk na stawy nóg. Zobacz też: Bieganie, pływanie, pilates: co ćwiczyć w ciąży? Podskakuj na piłce  Usiądź na piłce, opierając całe stopy na podłodze. Kiedy już wygodnie siedzisz, zacznij wykonywać delikatne podskoki. To ćwiczenie zwiększa ruchliwość odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa i zmniejsza nacisk na dyski. Dzięki temu odciąża tę okolicę. Oprócz tego pobudza przepływ krwi do serca i poprawia koordynację ruchową (a pod koniec ciąży możesz mieć z nią kłopoty). Ćwiczenia na piłce  w ciąży, a szczególnie siedzenie na niej to także pozycja świetnie przygotowująca do porodu, ponieważ podczas niej mięśnie miednicy i kanału rodnego rozciągają się. Przytul się do piłki Uklęknij na podłodze obok swojej piłki. Plecy muszą być wyprostowane, pośladki napięte. Jedną ręką lekko obejmij piłkę i oprzyj się na niej. To samo ćwiczenie powtórz z drugą stroną ciała (zrób to kilka razy). Podczas gimnastyki, niezależnie od tego, który to miesiąc ciąży , następuje wyraźne zwiększenie aktywności pasa barkowego oraz mięśni rąk.   Połóż się na piłce do ćwiczeń Uklęknij i oprzyj się klatką piersiową o piłkę. Postaraj się rozluźnić. Możesz też lekko kołysać całym swoim ciałem. Podczas ćwiczenia odciążasz swój przemęczony kręgosłup i zmęczoną okolicę krzyżowo-lędźwiową. Uwaga! Pozycja ta może być również wykorzystywana w pierwszej fazie porodu . Kołysz się na piłce Opierając się na piłce, nie opuszczasz swobodnie głowy, tylko podpierasz się na rękach i lekko kołyszesz. Odciążasz wtedy kręgosłup. Bądź giętkim kotem To dość typowa pozycja dla jogi. Uklęknij, siadając na...

nietrzymanie moczu
Panthermedia
Połóg
Nietrzymanie moczu po porodzie: to nie choroba, ale dolegliwość, którą trzeba leczyć
Popuszczasz mocz, gdy kaszlniesz, kichniesz lub się zaśmiejesz? Nietrzymanie moczu to jedna z częstszych dolegliwości po porodzie. Musisz sobie pomóc, bo problem sam nie zniknie.

Boisz się zaśmiać, kichnąć, a nawet wziąć dziecko na ręce, bo nawet najmniejszy wysiłek wiąże się z wstydliwym uczuciem wilgoci. Problem nietrzymania moczu to jedna z częstszych dolegliwości w połogu . Ma ją wiele kobiet. Nietrzymanie moczu - skąd się bierze Szyjka pęcherza moczowego u kobiet o wiele słabsza niż u mężczyzn, dlatego to właśnie kobiety częściej mają problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Po porodzie często następuje rozluźnienie oraz zwiotczenie mięśni i wiązadeł podtrzymujących dolny odcinek układu moczowego i rodnego.  Podczas kaszlu, kichania czy wysiłku fizycznego zdarza się niekontrolowany wyciek moczu, czasem minimalny, ale czasem obfity i krępujący. Na dolegliwości z nietrzymaniem moczu narzekają przed wszystkim te kobiety, które urodziły duże dziecko, ważące ponad 4 kg, albo dwoje dzieci. Mogło dojść do naciągnięcia krocza, a nawet do rozerwania mięśni.  Zobacz też: Nietrzymanie moczu w ciąży Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu W zapobieganiu nietrzymaniu moczu pomocne są ćwiczenia mięśni dna miednicy: tzw. ćwiczenia Kegla. Najlepiej rozpocząć je jeszcze w ciąży. Jeśli jednak nie ćwiczyłaś w ciąży, zacznij to robić po porodzie. Taki trening wzmacnia mięśni dna macicy i zwieracza, a także pozwala na dużo lepszą kontrolę pracy pęcherza moczowego. Zazwyczaj już miesiąc od rozpoczęcia ćwiczeń kobieta obserwuje znaczną poprawę. Ćwiczenia Kegla : zapobiegają i leczą nietrzymanie moczu Zacznij od kilkusekundowego wstrzymania strumienia podczas oddawania moczu: zaciśnij mięśnie, wytrzymaj chwilę, a po kilku sekundach powoli je na powrót rozluźnij: mięśnie, które decydują o zatrzymaniu moczu to mięśnie krocza i dna miednicy. Gdy już wiesz, które mięśnie są ważne, nie stosuj ćwiczeń w toalecie, tylko podczas wykonywania codziennych czynności. Ćwiczenia Kegla możesz wykonywać w...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta