Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
para, związek
Panthermedia
Związki i seks

Miłość dodaje sił i uodparnia

Gdy kochasz, wzrasta ciśnienie krwi, włosy stają się bujniejsze, a organizm – odporny na grypę. Chcesz być zdrowa i piękna? Zakochaj się!

Nawet największy twardziel nie potrafi się jej oprzeć. Miłość jest jak grom z jasnego nieba. Ci, którzy myślą, że przydarza się jedynie młodym, są w błędzie. Oszaleć z miłości można nawet... po osiemdziesiątce.

Euforia czy cierpienie?

Co sprawia, że miłość potrafi zaślepić, odebrać rozum, ba – nawet pchnąć w szpony nałogu? Naukowców zgłębiających sekrety ludzkiego mózgu od dawna nurtowało to pytanie. W ostatnich latach zyskali oni możliwość obserwowania wnętrza mózgu „na żywo” za pomocą nowego, funkcjonalnego rezonansu magnetycznego.

Zakochany mózg aż iskrzy

Supernowoczesne urządzenie pozwala nie tylko zajrzeć do mózgu, ale też śledzić na ekranie jego pracę. Co ujrzeli neurolodzy? U zakochanych ludzi ośrodki mózgu odpowiedzialne za odczuwanie emocji (np. jądro ogoniaste) przypominają iskrzące punkciki, jakby odbywał się w nich festyn fajerwerków. Naukowcy postanowili powtórzyć badania po dwóch latach, gdy miłosna gorączka trochę już opadła. Okazało się, że aktywność tych ośrodków wyraźnie zmalała, pobudzeniu natomiast uległy te części mózgu, które odpowiadają za przywiązanie do ukochanej osoby. Wniosek? Ostra faza zakochania trwa zwykle krócej niż dwa lata.

Czytaj też: 5 zalet czułości w łóżku.


Romantyzm serca czy coś więcej?

Święcie wierzymy, że gdy dopadnie nas strzała Amora, nasze serce przepełniają romantyczne uczucia. Przez 24 godziny na dobę myślimy o najdroższej osobie. Tymczasem, jak twierdzą eksperci, magiczna miłosna więź to nie tylko porywy serca. Sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana...

Mobilizacja od stóp do głów

W ciałach zakochanych w każdej sekundzie zachodzą setki reakcji chemicznych. Dzięki nim uzależniamy się od partnera, a ściślej – od euforycznego stanu, jaki w nas wywołuje. Dla organizmu jednak zakochanie to coś w rodzaju megastresu. Gigantyczne napięcie, określane jako gorączka miłosna, mobilizuje wiele narządów.

Czytaj także: 7 sekretów kobiet, które lubią seks

Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]

Knorr
materiały prasowe
Aktualności
Przez żołądek do serca? Badania potwierdzają stare powiedzenie!
Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez zmysłu smaku. I bardzo słusznie, bo – jak dowodzą badania – nasze preferencje kulinarne odgrywają też decydującą rolę w wyborze życiowego partnera!

Gdy kiedyś, będąc jeszcze nastolatką, zapytałam moją babcię o to, jak zdobyć serce ukochanego , babcia spojrzała na mnie ze zdziwieniem i powiedziała: „Jak to? Przecież to proste: porządnie go nakarm”. Do tej pory sądziłam, że powiedzenie „ przez żołądek do serca ” jest tylko starym przysłowiem, okazuje się jednak, że wyniki najnowszych badań* potwierdzają tę tezę! Od jedzenia do miłości Okazuje się bowiem, że wspólne jedzenie może przyczynić się do budowania relacji międzyludzkich , a wspólny stół może być płaszczyzną, na której rodzą się emocje, a nawet... uczucia. Pokazuje to pewien eksperyment. Nieznające się wcześniej osoby dobrano w pary na podstawie ich preferencji smakowych , by sprawdzić, czy zamiłowanie do tego samego typu jedzenia może dać również początek wzajemnemu uczuciu do siebie nawzajem. Rezultaty eksperymentu przedstawia film w reżyserii Tatii Pilievy „Miłość od pierwszego zasmakowania”: Łączy nas smak Również wyniki badań potwierdzają ważną rolę, jaką odgrywa wspólne jedzenie w tworzeniu i utrzymywaniu relacji międzyludzkich. Wśród wielu czynników decydujących o wyborze partnera czy wspólnej przyszłości pary istotne miejsce zajmuje smak. 1 na 3 badane osoby przyznała, że gdyby jej partner miał inne upodobania smakowe niż ona, martwiłaby się o ich wspólną przyszłość. Co więcej, 78% ankietowanych uznało, że ich partner byłby dla nich bardziej atrakcyjny, gdyby podzielał te same upodobania smakowe co oni.   A jak się zachowujemy, gdy idziemy na randkę do restauracji? 29% badanych uznało za nieatrakcyjne, gdy partner zamawia danie przez nich nielubiane. Jednocześnie 24% uczestników badania przyznało, że prosi kelnera o potrawę, której nie lubi, tylko po to, by zaimponować partnerowi na pierwszej randce. Prawdziwe poświęcenie!   Skąd biorą się nasze...

uśmiechnięte niemowlę w 4 miesiącu życia
Fotolia
Pielęgnacja
Pierwszy śmiech
Najpierw pojawia się taki niepozorny, nieśmiały... Z początku nie jesteś pewna, czy to uśmiech, czy tylko przypadkowy grymas na buzi.

Maleńkie niemowlę porozumiewa się z Tobą jedynie poprzez płacz. Krzykiem daje znać, że coś mu doskwiera: ma mokro, jest głodne, chce się przytulić... Kiedy więc wreszcie na jego buzi zagości uśmiech, to jakby przekroczyło niewidzialną granicę, za którą rozpościera się kraina kontaktów społecznych. Uśmiech jest pierwszą prawdziwą nicią porozumienia, nawiązanego z Tobą i z otoczeniem. Troszkę zdrowia Wydaje Ci się, że Twoje dziecko – otoczone miłością i opieką, hołubione i tulone – nie ma na co dzień żadnych stresów? To nieprawda! Taki maluszek jest przecież we wszystkim zdany na innych. Ciągle go przekładasz, przewijasz i przebierasz, myjesz, przenosisz – i to wszystko niezależnie od jego woli. Wciąż docierają doń nowe, nieznane dźwięki , pojawiają się obce twarze... Takie zdarzenia mogą być dla dziecka powodem niepokoju, napięć i stresów. A śmiech jest wspaniałym antidotum na takie „smuteczki”. Niemowlę potrafi głośno się śmiać już w czwartym miesiącu życia. Śmiech zmniejsza napięcie, obniżając we krwi stężenie adrenaliny i kortyzolu (hormonów stresu), a podwyższa poziom endorfin, tzw. hormonów szczęścia, które odpowiedzialne są także za łagodzenie bólu. Ba, parę chwil głośnego śmiechu może nawet pomóc przy problemach ze zrobieniem kupki! U dziecka, które zaśmiewa się z zabawy czy maminych min, poprawia się perystaltyka jelit, rozluźniają mięśnie i... po kłopocie! Śmiech polepsza także krążenie krwi i pogłębia oddech (czyli pomaga dotlenić rozwijający się mózg), stymuluje powstawanie komórek odpowiedzialnych za zwalczanie wnikających do organizmu zarazków – a więc poprawia odporność. Jestem dowcipny! Już w pierwszym roku życia dziecko wykazuje się poczuciem humoru . Na początku śmieszą je przede wszystkim zabawne odgłosy i miny oraz sytuacje. To naturalne – jest to przecież...

Mia mała córeczka Natalii Siwiec rośnie jak na drożdżach
screen/instagram.com/nataliasiwiec.official
Mama
To, co Natalia Siwiec chce zrobić małej Mii ma... naukowe wytłumaczenie!
Natalia Siwiec opublikowała słowa, które poczuje sercem tylko rodzic małego dziecka. A zwłaszcza wrażliwa mama. Podobają się wam takie wyznania publiczne czy to wszystko jest tylko na pokaz?

Mówcie sobie co chcecie, ale my uwielbiamy małą Mię . Możemy oglądać ją na InstaStories non stop i nie mamy dość. To jest tak pogodna dziewczynka, że aż chce się mieć od razu... więcej dzieci! Do tego zabawny komentarz mamy, Natalii Siwiec , i humor na cały dzień od razu zapewniony. Polecamy takie sesje z tymi paniami, to naprawdę działa! Natalia Siwiec opublikowała piękne słowa skierowane do córeczki Mii. Napisała pod zdjęciem: "Bobasem być..... Kocham to mało powiedziane! Szaleję z miłości, uwielbiam, zjadłabym, po kawałeczku i delektowała się każdym kęsem, zacałowałabym.... taki mały człowiek, a tak pięknie potrafi zmienić życie na jeszcze bardziej kolorowe, pełne spokoju, ciepła, ciekawości, cierpliwości.... uczy życia na nowo! Wnosi magię do każdego dnia ♥️"   Post udostępniony przez N🔺tH (@nataliasiwiec.official) Maj 6, 2018 o 2:50 PDT Czy wy też miewacie ochotę, żeby schrupać po kawałeczku Waszego szkrabka? Albo np. "zgnieść" z miłości? Podobno to najzupełniej normalne.  Odpowiada za to zapach i procesy zachodzące w naszym mózgu. "Ochota zjedzenia" pojawiająca się na widok kochanego dziecka to po prostu nic innego, jak odtworzenie bardzo przyjemnego uczucia, które miewamy na widok lub po zjedzeniu pysznego posiłku. I tak się właśnie czujemy patrząc na nasze rozkoszne dzieci. "Zgniatanie i ściskanie" zaś także wywołuje w nas podobna emocja związana z tym, że coś jest tak piękne i urocze, że aż nie możemy tego wytrzymać. Oczywiście w zdrowo działającym mózgu, takie odczucia nie przechodzą w czyny. Czy wasze maluszki też tak na Was działają?      Post udostępniony przez N🔺tH (@nataliasiwiec.official) Maj 4, 2018 o 12:19 PDT My mamy ochotę schrupać takiego malucha, zwłaszcza kiedy jest ubrany w kapelusik z roślinnym...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz