Małopolska: śmierć 5-letniej dziewczynki
fot. Adobe Stock

Rodzinna tragedia w Małopolsce: zabita kilkuletnia dziewczynka, mama ranna w szpitalu

Okoliczności wstrząsającej zbrodni wskazują na to, że dziecko zostało uduszone przez mamę, która następnie próbowała popełnić samobójstwo. Co było przyczyną tragedii, bada policja i prokuratura w Chrzanowie.
Agnieszka Majchrzak
Małopolska: śmierć 5-letniej dziewczynki
fot. Adobe Stock
Do dramatu doszło w nocy ze środy na czwartek w jednym z domów w gminie Babice w powiecie chrzanowskim – ustalił reporter radia RMF FM. Służby policyjne zaalarmowała babcia dziewczynki, która około południa w czwartek pojawiła się w mieszkaniu i odkryła zwłoki 5-latki i ranną 41-letnią matkę.

Śmierć 5-letniej dziewczynki, ranna mama w szpitalu

Według ustaleń dziennikarza RMF FM matka miała najpierw udusić śpiącą 5-letnią córkę, a następnie próbowała popełnić samobójstwo, podcinając sobie żyły.

Matka dziecka trafiła do szpitala. Ma obrażenia ciała, ale jej życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Jest także na obserwacji psychiatrycznej.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Mama pod opieką psychiatrów

„Ustalamy okoliczności tej tragedii. Matka dziecka trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, w tej chwili jest na obserwacji psychiatrycznej" – powiedział rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń. Jej stan zdrowia nie pozwala na przesłuchanie.

Na tym etapie śledztwa nie wiadomo co było przyczyną tragedii, która pchnęła mamę dziecka do tak wstrząsającego czynu. Policja prowadzi czynności operacyjne i ze względu na dobro śledztwa nie udziela na razie żadnych informacji. W domu, w którym doszło do tragedii, mieszkały dwie rodziny. Funkcjonariusze przesłuchują osoby, które mogą znać szczegóły dramatu. Śledztwo w sprawie prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie.

Źródło; gazeta.pl, radiokrakow.pl

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy