Mata 4 w 1 Fisher Price
fot. Fisher Price®

Rola muzyki w rozwoju dziecka

Wydaje ci się, że niemowlę nie potrzebuje kontaktu z muzyką, ponieważ nie ma jeszcze poczucia rytmu? Nic bardziej mylnego! Na obcowanie z dźwiękiem nigdy nie jest za wcześnie, co więcej - muzyka wspiera rozwój maluszka w wielu ważnych obszarach.
Mata 4 w 1 Fisher Price
fot. Fisher Price®
Dźwięki z otaczającego świata docierają do dziecka już w życiu płodowym. Po narodzinach maluch uczy się rozpoznawać, to co słyszy dookoła. Instynktownie rozróżnia przyjazne lub mniej przyjazne odgłosy, które do niego docierają. Jako mama możesz kształtować zmysł słuchu swojej pociechy. Dowiedz się, dlaczego muzyka jest ważna w rozwoju dziecka?

Wpływa na rozwój słuchu i mowy

Muzyka stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu wspiera prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. Aparat słuchu dziecka, który po urodzeniu nadal się doskonali, potrzebuje nowych bodźców, by się rozwijać. Dlatego właśnie tak ważne jest, by maluszek był otoczony interesującymi dźwiękami. Rozwój aparatu słuchu ma też ogromne znaczenie w nauce mowy. Rozpoznawanie i zapamiętywanie słów wypowiadanych przez mamę, jest niezbędne, do tego, aby brzdąc nauczył się je rozróżniać i naśladować. Warto więc zadbać o to, by szkrab dorastał w otoczeniu wielu różnorodnych i przyjaznych dla niego dźwięków.

Wpiera rozwój ruchowy

Muzyka to doskonałe narzędzie, które motywuje maluszka do tego, aby się ruszał. Jeśli chcesz zachęcić brzdąca do raczkowania, podaruj mu Aktywizującą matę 4 w 1 "Muzyczny ocean" od Fisher-Price®. Została ona wyposażona w elementy umożliwiające zabawę na cztery różne sposoby, w zależności od etapu rozwoju dziecka: matę gimnastyczną dla noworodka, tunel do raczkowania, stolik do zabawy na stojąco oraz przenośną zabawkę edukacyjną. Mata zaangażuje dziecko do aktywności ruchowej - leżący maluch będzie mógł ćwiczyć mięśnie i rozwijać sprawność ruchową podczas interakcji z zabawkami. Szkrab, który potrafi leżeć na brzuchu albo raczkować, będzie miał pełno frajdy, gdy schowa się w oceanicznym tunelu i przeżyje podwodne przygody! A gdy stanie na nogi, będzie mógł ćwiczyć chodzenie za pomocą stolika z podświetlanym panelem aktywności. Po włączeniu przycisków malec usłyszy wesołe dźwięki, które zachęcą go do podrygiwania i tańca. Zaletą panelu jest również to, że można go odpiąć i zabrać wszędzie ze sobą.Rozwija zmysły i wyobraźnię

Aktywizująca mata 4 w 1 "Muzyczny ocean" posiada całe mnóstwo wyrazistych kolorów, rozmaite faktury, światełka i dźwięki, które angażują oraz stymulują rozwijające się zmysły dziecka. Mali podwodni odkrywcy uczą się związków przyczynowo-skutkowych, kiedy odkrywają, że naciskanie guzików na panelu aktywności uruchamia wesołe piosenki, dźwięki, melodie i wypowiedzi. Motywem przewodnim maty jest morze, dlatego podczas zabawy twoje dziecko będzie miało okazję przeżyć rozmaite podwodne przygody.Gruba kolorowa mata do zabawy, przyczepiane i stymulujące zmysły zabawki oraz podświetlany panel aktywności odtwarzający wesołe melodie i wypowiedzi, sprawią, że oceaniczne centrum aktywności zapewni Twojemu małemu odkrywcy całe mnóstwo edukacyjnej zabawy przez pierwszych kilka lat życia!
 

Więcej: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy