Jaką rolę odgrywa tata w życiu dziewczynki, a jaką w życiu chłopca? [WIDEO]

Tata odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dziecka, ale jej charakter zmienia się i zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko - tłumaczy terapeuta Maciej Chodorek z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym terapeuta wyjaśnia rolę taty w życiu dziewczynki i chłopca.

Zobacz inne z serii: Rola taty w życiu dziecka (3)

Temat roli ojca w życiu dziecka był jednym z przedmiotów dyskusji 11. Ogólnopolskiej Konferencji "Ostrożnie dziecko! Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci" zorganizowanej w czerwcu przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Zakład Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od małego przy dziecku

Jak tłumaczy Chodorek, na początku, kiedy dziecko przyjdzie na świat, rola taty sprowadza się do opieki nad dzieckiem i jego mamą. Niedługo potem mężczyzna może włączyć się w karmienie i pielęgnację dziecka. "Jego rolą jest trochę oderwać dziecko od matki, pomóc mu odejść od tej symbiozy" - podkreślił terapeuta.

Rywal dla syna, wzorzec dla córki

Kiedy dziecko jest starsze, około 2. roku życia ojciec staje się dla synka, jak to się określa w psychologii edypalnej rywalem o względy mamy. W tym czasie tata dla dziewczynki jest jej pierwszym obiektem miłosnym.

"Tata z mamą są dla dziecka wzorem relacji mężczyzny i kobiety, taką matrycą związku w życiu - podkreślił Chodorek.

Napiszcie w komentarzach, jaką rolę w życiu waszych dzieci odgrywa tata?

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy