Rolniczka Małgosia nie zwalnia tempa w ciąży
fot. Instagram/rolnikwszpilkach/kolaż mamotoja.pl

Rolniczka Małgosia nie oszczędza się w ciąży. „Nie wiem, czy mogę, ale pracuję”

Była uczestniczka telewizyjnego show spodziewa się drugiego dziecka. Choć przyznaje, że drugą ciążę znosi gorzej, niż pierwszą, nadal jest bardzo aktywna. Powinna zwolnić tempo?
Milena Oszczepalińska
Rolniczka Małgosia nie zwalnia tempa w ciąży
fot. Instagram/rolnikwszpilkach/kolaż mamotoja.pl
Małgosia i Paweł Borysewiczowie już niedługo zostaną ponownie rodzicami. Para ma już syna, Rysia, a na świat przyjdzie dziewczynka. Ponieważ mieszkają na wsi i mają gospodarstwo, pracy nie brakuje. Rolniczka dzielnie wykonuje swoje codzienne obowiązki, mimo że, jak przyznaje, tej ciąży nie znosi zbyt dobrze. Chce być jednak aktywna tak długo, jak długo będzie to możliwe.

Rolniczka Małgosia pracuje w gospodarstwie w zaawansowanej ciąży

„Nie wiem, czy mogę, wiem, że póki co czuję się na tyle ok, że pracuję. Co prawda w trybie raz dziennie, ale aktywna. Mam takie szczęście, że trafiam na lekarzy, którzy nie każą mi leżeć – oby tak pozostało” – tymi słowami znana rolniczka rozpoczyna swój dość długi wywód na temat aktywności w ciąży. Celebrytka przyznaje, że codzienna dawka ruchu jest dla niej ważna w ciąży, ponieważ wie, że dzięki temu łatwiej jej będzie także po. Poza tym ma 1,5 rocznego syna, który wymaga wciąż sporo uwagi i trzeba za nim biegać, więc gdyby nie mogła być aktywna w ciąży, byłoby jej też trudniej zajmować się chłopcem.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Praca w ciąży, choć trudna, jest konieczna

Małgosia Borysewicz nie ukrywa, że pracowanie w ciąży nie jest zbyt łatwe, podobnie jak pracowanie przy małym dziecku. Przyznaje jednak, że po prostu trzeba to robić, a wbrew pozorom „nic tak do tego nie motywuje, jak dzieci”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie wiem czy mogę, wiem że póki co czuję się na tyle ok, że pracuję. Co prawda w trybie raz dziennie, ale aktywna.Mam takie szczęście, że trafiam na lekarzy, którzy nie każą mi leżeć- oby tak pozostało. Będąc w ciąży z Rysiem spasowałam 3 miechy przed rozwiązaniem-choć pamietam epizod w święta, że aparat w rękach był😯. Jak będzie tym razem? Nie ukrywam, że czuję się od początku gorzej, jestem bardziej czuła na zapachy i takie tam- cieszę się jednak, że aktywna fizycznie podążam za 1,5 rocznym dzieckiem- pracując sobie w ten wkurzający upał🥵. Jak długo tak będzie? Zobaczymy, wiem jednak że będąc aktywna fizycznie łatwiej mi będzie po! Tego się trzymajmy. Często słyszę- dawniej to kobiety to, kobiety tamto: wiecie co na to odpowiadam: to było dawno! Praca jakiś czas temu i postęp medyczny był nieporównywalny do dzisiejszej sytuacji,zwłaszcza na wsi. Nie zapomnę telefonów służbowych o to i o tamto jak leżałam w szpitalu cała w euforii tuż po narodzinach Rysia- teraz po prostu albo odbierze mój mąż 😁albo no cóż: oddzwonimy( na pewno, obiecuję)! Praca w ciąży jest trudna, tak samo po-ale da się, nawet chyba trzeba. Nic tak do tego nie motywuje, jak dzieci, power na dalsze działanie. Pytacie się o przepis na ciasto z malinami, za chwilę wyląduje w komentarzu. Chciałam,by ten post był bardziej rolniczo/ kobiecy. Wszak nie wiem, kiedy następnym razem będę w ciąży, nie wiem w jaki sposób urodzę moją córkę, naprawdę się tego boję i myśl, że zostało mi trochę czasu, daje szansę do wyboru,mojego wyboru, grunt by wszystko było ok!

Post udostępniony przez Małgosia Borysewicz (@rolnikwszpilkach)


Myślicie, że w ciąży jednak zawsze trzeba choć trochę się ograniczać, nawet jeśli przyszła mama nie czuje takiej potrzeby, czy można normalnie pracować, również fizycznie?

Źródło: Instagram

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy