Rolniczka Małgosia o tyciu w ciąży
fot. Instagram/rolnikwszpilkach

Rolniczka Małgosia mówi o tyciu w ciąży i... krytykuje osoby z nadwagą! 

Małgosia z programu „Rolnik szuka żony” opowiedziała o swojej drugiej ciąży – wyjawiła, że na razie przybrała na wadze mniej, niż podczas pierwszej. Rolniczka skrytykowała też osoby z nadwagą, a to z kolei spowodowało burze w komentarzach pod postem.
Joanna  Biegaj
Rolniczka Małgosia o tyciu w ciąży
fot. Instagram/rolnikwszpilkach
Rolniczka jest w drugiej ciąży, lada moment będzie rodzić, jednak nadal pracuje i żyje aktywnie. Chętnie dzieli się również swoimi przemyśleniami. Tym razem wyznała swoim fanom, co sądzi o dbaniu o siebie w „stanie błogosławionym”. Śmiało wyraziła też swój pogląd na temat osób z nadwagą. To wywołało burzę w komentarzach.

Dbanie o siebie w 3 trymestrze ciąży

Pewnie wiele mam zastanawia się, jak pod koniec ciąży, gdy kobieta już sporo przytyje, należy o siebie zadbać i ubierać się, by nadal wyglądać ładnie i kobieco. Takie same rozterki ma Małgosia:

„Jak by było takie szkolenie, jak ubrać się w 3 trymestrze ciąży i zachować normy urzędowe a przy tym kobiece – chętnie wzięłabym w nim udział? Co prawda oglądałam programy typu: metamorfozy, lekcje tego i tamtego, ale jakoś nie potrafię ich wcielić w życie”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jak by było takie szkolenie, jak ubrać się w 3 trymestrze ciąży i zachować normy urzędowe a przy tym kobiece- chętnie wzięłabym w nim udział🙄co prawda oglądałam programy typu: metamorfozy, lekcje tego i tamtego, ale jakoś nie potrafię ich wcielić w życie 😁sorry, że to powiem,ale kompletnie nie rozumiem jak osoby ze sporą nadwagą( takie z wyboru i zaniedbania, wynikającego z niewłaściwego odżywiania)potrafią się ubrać i dobrze się w czymś czuć, już nie mówiąc o samopoczuciu zdrowotnym, nie tylko wizualnym.Na chwilę obecną mniej na + niż w 1 ciąży , ale widzę 2 różnice: za 1 razem apetyt miałam pod koniec na początku nie, a teraz jest na odwrót. Tak samo z wyglądem: na początku pięknie, pod koniec - wiadomo 😀a teraz na początku źle, na finiszu zobaczymy😆1 rzecz- usta u przyszłych mam zawsze wyglądają inaczej. Cóż, zaczynacie mnie przepuszczać w kolejce, więc chyba jest coś na rzeczy❤️ Wygląd w ciąży to drugoplanowa sprawa, najważniejsza to ta zdrowotna. Tak, czy siak nie mam żadnej cukrzycy ciążowej, dzisiejszy dzień powiał optymizmem. A ja #urodziłamw2019#urodzew2020#jestemmamą#jestemżoną#jestemkobietą#jestemrolniczką

Post udostępniony przez Małgosia Borysewicz (@rolnikwszpilkach)

Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Co rolniczka myśli o osobach z nadwagą?

Uczestniczka programu „Rolnik szuka żony” śmiało wyznała, co sądzi na temat ludzi z nadwagą:

„Sorry, że to powiem, ale kompletnie nie rozumiem jak osoby ze sporą nadwagą (takie z wyboru i zaniedbania, wynikającego z niewłaściwego odżywiania) potrafią się ubrać i dobrze się w czymś czuć, już nie mówiąc o samopoczuciu zdrowotnym, nie tylko wizualnym”.

Różnice między pierwszą, a drugą ciążą

Mama Rysia opisała także różnice pomiędzy swoją pierwszą a drugą ciążą:

„Na chwilę obecną mniej na + niż w 1 ciąży, ale widzę 2 różnice: za 1 razem apetyt miałam pod koniec na początku nie, a teraz jest na odwrót. Tak samo z wyglądem: na początku pięknie, pod koniec – wiadomo? a teraz na początku źle, na finiszu zobaczymy?1 rzecz – usta u przyszłych mam zawsze wyglądają inaczej. Cóż, zaczynacie mnie przepuszczać w kolejce, więc chyba jest coś na rzeczy”.

Zdrowie najważniejsze!

Odnosząc się do sprawy wyglądu w ciąży, młoda mama podsumowała, że zdrowie jest dla niej najważniejsze, a wygląd schodzi na drugi plan!

„Wygląd w ciąży to drugoplanowa sprawa, najważniejsza to ta zdrowotna. Tak, czy siak nie mam żadnej cukrzycy ciążowej, dzisiejszy dzień powiał optymizmem”. 

Lawina komentarzy

Pod postem rolniczki Małgosi posypały się komentarze. Większość internautek zarzucała dziewczynie, że jej słowa odnośnie nadwagi mogą urazić innych ludzi.

„Stygmatyzujesz osoby z nadwagą i otyłością. Sugerujesz zaniedbanie. #bodyshaming nie jest ok”

„Jesteś osobą publiczną, więc przemyśl zanim napiszesz coś co urazi innych ludzi”

Znalazły się jednak fanki, które broniły zdania Małgosi: „Drogie Panie czytanie ze zrozumieniem się kłania. Pani Małgosia wyraźnie napisała „takie z wyboru i z zaniedbania" Nie chodzilo w tej wypowiedzi o osoby z problemami” – napisała jedna z nich.

[pisownia cytatów oryg. – przyp. red.]

Źródło: Instagram

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy