GRY
 
 

„Rosnę” - pierwszy spektakl w życiu toruńskiego malucha

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na spektakl dla maluchów. Przedstawienie „Rosnę” jest skierowane dla dzieci od 1. roku życia do 6 lat. Premiera odbędzie się 27 września 2014 roku.

fot. Materiały prasowe
„Rosnę” to muzyczna bajka bez słów.  Spektakl w reżyserii Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego to także idealna propozycja na pierwsze spotkanie naszych pociech z teatrem.
Spektakl wciągnie najmłodszych w opowieść o dzieciach bujających w obłokach – tam, gdzie mieszkają anioły. Chociaż skierowane do przedszkolaków, przedstawienie jest na tyle przystępne, że można się na nie wybrać już z rocznym malcem. Nie pada w nim ani jedno słowo… Treść jest wielowarstwowa – najmłodsi widzowie zauważą muzykę, plastykę i zabawę, starsze dzieci podążą za fabułą, a dorośli przypomną sobie własne dzieciństwo. „Rosnę” – muzyczna bajka bez słów – wywołuje pozytywne emocje nie tylko u najmłodszych widzów!

O aniołach, dzieciach i pewnej pani... bez słów

To muzyczna opowieść o dzieciach, które wchodzą do nieba, między chmury i zaglądają przez okno do mieszkania pewnej pani…  Widzą, że kiedy pani wychodzi, pojawiają się Anioły. Starszy Anioł uczy młodszego „zawodu”, czyli tego, jak  zajmować się małym dzieckiem, żeby było bezpieczne i szczęśliwe.
Co jednak robią Anioły zanim na świecie pojawi się dziecko? Bezrobotne Anioły oczywiście bawią się i rozrabiają na całego! Tymczasem za oknem zmieniają się pory roku, mija czas i wreszcie pojawia się długo wyczekiwany bobas – mała Ola. Mama pielęgnuje córeczkę, karmi, a Anioły zabawiają ją, kiedy mama wyjdzie z pokoju.
Dziecko uczy się chodzić, a nawet tańczyć, wreszcie zauważa, że rośnie. To jest zachwycające, ale i męczące…  Mała Ola ma tyle energii, że opiekujące się nią Anioły, zmęczone zasypiają. Wreszcie zasypia i Ola, której śnią się chmury, a w chmurach… co może kryć się w chmurach? Przyjdźcie na nasze przedstawienie, a na pewno się dowiecie!

Aktorzy posługują się gestem, mimiką i ruchem scenicznym. Bogata oprawa plastyczna i muzyczna spektaklu, będąca dziełem Jolanty Brejdak i Zbigniewa Krzywańskiego, uwrażliwia najmłodszych odbiorców na sztukę i kształtuje na samodzielnych jej odbiorców. W rolach głównych: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Natalia Maja Jakubowska.

Miejsce i czas wydarzenia: Toruń, Teatr Muzyczny, premiera 27 września, godz. 12 - Pałac Dąmbskich.

Chcesz wygrać bilety do teatru? Wejdź tu.

W dniu premiery odbędzie się dodatkowy, bezpłatny spektakl dla dzieci z toruńskich i okolicznych domów dziecka.

Więcej informacji na stronie teatru www.teatrmuzyczny.torun.pl
i pod numerem telefonu: 56 652 15 62.

Polecamy: Pierwszy raz w teatrze
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj