rowerek biegowy Kinderkraft
fot. Allegro

Rowerek biegowy Kinderkraft do 230 zł [Przegląd]

Zakup rowerka biegowego renomowanej firmy do dobry pomysł. Pojazd będzie służył dziecku dłużej i zapewni mu bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jaki model rowerka biegowego Kinderkraft wybrać.
Ewa Janczak-Cwil
rowerek biegowy Kinderkraft
fot. Allegro
Wielu rodziców, kupując rowerek biegowy dla dziecka, stawia na jakość. I bardzo dobrze, bo renomowane firmy oferują pojazdy certyfikowane, a więc bezpieczne i solidnie wykonane. Poniżej opisaliśmy 5 różnych modeli rowerków biegowych Kindekraft i dorzuciliśmy do nich miniporadnik zakupowy. Dzięki temu wybierzesz model idealny dla swojego dziecka.

Spis treści:
Modele rowerków biegowych Kinderkraft:
 1. Z amortyzatorem EVO, 160 zł
 2. Drewniany UNIQUE NATURAL, 175 zł
 3. Stalowy  2WAY NEXT, 190 zł
 4. Drewniany RUNNER STARS, 200 zł
 5. Z podnóżkiem SPACE, 230 zł

Różnice między modelami rowerków biegowych Kindekraft

Na rynku dostępnych jest 5 modeli takich pojazdów. Wśród nich można wyróżnić dwa typy: z drewnianą lub stalową ramą. Wszystkie wyposażone zostały w bezdętkowe, piankowe koła w rozmiarze 12". Felgi są plastikowe, ale trwałe. Mogą mieć trzy lub pięć "szprych". Różnice widać także w kształtach obu typów ram – jedne są proste, inne mocno profilowane.
Wszystkie rowerki biegowe Kinderkraft mają blokadę zbyt dużego skrętu kierownicy. Niektóre jednak, poza regulacją wysokości siodełka, dają możliwość regulacji wysokości kierownicy.

Niektóre modele dodatkowo mają różne udogodnienia lub akcesoria. Należą do nich:
 • amortyzator,
 • podnóżek,
 • hamulec,
 • dzwonek i torba na drobiazgi.

Sprawdź też: 8 modeli rowerków biegowych trójkołowych
Redakcja poleca: Wybieramy pierwszy rowerek dla dziecka (video)
Jaki rowerek będzie najlepszy dla twojego dziecka? Rower biegowy czy trójkołowy – sprawdź, jaki wybrać.

Jaki model rowerka biegowego będzie idealny dla twojego dziecka

Wymienione wyżej różnice między modelami sprawiają, że można dopasować rowerek do potrzeb dziecka oraz własnych. Poniżej krótki poradnik zakupowy.

Rowerek rosnący z dzieckiem

Jeśli chcesz, aby pojazd służył córce lub synowi dłużej, wybierz model z regulacją wysokości siodła i kierownicy. Dzięki temu przez 2 sezony z łatwością dopasujesz rowerek do wzrostu dziecka, a także zapewnisz mu wygodną pozycję poprzez podwyższenie kierownicy. Taką możliwość dają rowerki ze stalową ramą.

Zobacz również: Kask rowerowy dla dziecka – 8 modeli wartych uwagi

Moda na ekologię

Jeżeli dbasz o środowisko, postaw na drewniany rowerek biegowy Kinderkraft zabezpieczony lakierem. Taki pojazd jest nie tylko modny, ale też bardziej przyjazny dla środowiska. Niestety jest też zwykle nieco droższy od podobnych pojazdów stalowych. Jeśli kupisz rowerek stalowy, gdy twoja pociecha z niego wyrośnie, przekaż pojazd dziecku znajomych lub oddaj ramę do skupu surowców wtórnych.

Zobacz także: 10 modeli rowerków trójkołowych dla najmłodszych

Oszczędność dla portfela

Wyraźnie tańsze są rowerki stalowe. Są też nieco trwalsze, więc mogą przechodzić z dziecka na dziecko. Ich zaletą jest też to, że w większości mają regulowaną wysokość kierownicy.

Rowerki wygodne dla dziecka

Wybierając model, patrz nie tylko na to, czy pojazd wygląda atrakcyjnie. Profilowana rama, która pozostawia dużo wolnej przestrzeni między siodłem a kierownicą, jest wygodniejsza dla dziecka. Gdy mały wiercipięta zeskoczy z rowerka do przodu, okrakiem nad ramą, z pewnością się o nią nie uderzy. Z kolei możliwość podniesienia kierownicy sprawi, że maluch będzie mógł przyjąć lepszą dla niego wysprostowaną pozycję.

1. Z amortyzatorem EVO, 160 zł

Wyprofilowana stalowa rama o wysokości 55 cm. Regulacja wysokości siodełka w zakresie 12 cm. Przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia. Nieregulowana wysokość kierownicy. Ogranicznik zbyt dużego skrętu. Felgi z pięcioma "szprychami". Całość ma charakterystyczny sportowy wygląd i jest utrzymana w kolorach limonkowej zieleni, bieli i szarości.

Cechy charakterystyczne:
 • bezdętkowe koła 12"
 • waga: ok. 3 kg
 • amortyzator tylny
rowerek biegowy Kinderkraft Evo

2. Drewniany UNIQUE NATURAL, 175 zł

Rowerek biegowy o wyróżniającym go kształcie. Rama wykonana z drewna brzozowego. Jest gładka i zachowana w naturalnym kolorze. Siodełko osadzone na metalowym wsporniku ma regulowaną wysokość (30-40 cm). Wysokość kierownicy nie jest regulowana. Blokada zbyt dużego skrętu gwarantuje bezpieczeństwo. Felgi mają trzy podwójne "szprychy". Dostępny też w wersji z ramą pokrytą barwną farbą.

Cechy charakterystyczne:
 • bezdętkowe łożyskowane koła 12"
 • waga: 2,7 kg
 • wygięty kształt ramy
 • retro wygląd
rowerek biegowy Kinderkraft Uniq

3. Stalowy 2WAY NEXT, 190 zł

Rowerek na mocno wygiętej w dół stalowej ramie w rozmiarze 12 cali. Przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia i/lub od 80 cm wzrostu. Felgi z trzema "szprychami". Wysokość siodełka i kierownicy jest regulowana. W komplecie dzwonek i torba na drobiazgi. Kierownica ma ograniczony zakres skrętu. Jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych.

Cechy charakterystyczne:
 • bezdętkowe koła 12"
 • waga: 3 kg
 • rama pozostawia dużo miejsca dziecku
rowerek biegowy Kinderkraft 2way Next

4. Drewniany RUNNER STARS, 200 zł

Rowerek biegowy o konstrukcji z drewna brzozowego. Felgi z pięcioma "szprychami". Nadaje się dla dzieci od 3. roku życia. Wysokość siodełka można regulować w zakresie 37-44 cm. Wysokość kierownicy nie jest regulowana, ale zakres jej skrętu jest ograniczony do bezpiecznego zakresu. W komplecie dzwonek i torba na drobiazgi. Pojazd dostępny w różnych wersjach kolorystycznych.

Cechy charakterystyczne:
 • bezdętkowe koła 12"
 • waga: 3,4 kg
 • prosty kształt ramy
rowerek biegowy Kinderkraft Runner Stars

5. Z podnóżkiem Kinderkraft SPACE, 230 zł

Podobny kształtem do modelu 2WAY NEXT: ma stalową mocno wygiętą ramę. Siodełko i kierownica z regulowaną wysokością, co ułatwia dopasowanie pojazdu do wzrostu dziecka. Różnokolorowe felgi z trzema podwójnymi "szprychami". Kierownica ma blokadę nadmiernego skrętu. W komplecie dzwonek i torba na drobiazgi. Dostępny w różnych wersjach kolorystycznych.

Cechy charakterystyczne:
 • bezdętkowe łożyskowane koła 12"
 • waga: 3,1 kg
 • wygięty kształt ramy
 • hamulec tylnego koła
 • podnóżek
rowerek biegowy Kinderkraft Space

 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy