First BIKE – rowerek dla dwulatka

Czy to możliwe, aby dwulatek jeździł na rowerku bez bocznych kółek? I żeby w ogóle jeździł sam, nie popychany przez nikogo? Teraz tak!
A gdzie są pedały? Jak to działa? To standardowy zestaw pytań. Odpowiedź zawsze ta sama: Tak, mało tego, że jest to możliwe to jeszcze dużo prostsze niż do tej pory! Pedałów nie ma, bo są niepotrzebne, a nauka jest całkowicie intuicyjna, naturalna, oparta na wrodzonych instynktach dziecka.

Czytaj też: Jak wybrać pierwszy rowerek biegowy

Zanim o metodzie - dwa słowa o tym jak kupujemy. Przy wyborze rowerka dla dziecka rzadko kiedy zdajemy sobie z sprawę z tego, że jest on prawie trzykrotnie cięższy niż rowerek bez pedałów. Tymczasem waga rowerka jest dla dziecka jedną z najistotniejszych cech. Niestety dziadkowie, wierząc, że dają „sprawdzony i bezpieczny” rower wciąż prezentują wnukom klasyczny, ciężki model z pedałami i bocznymi kółkami. Dziecko najczęściej nie jest w stanie ani pedałować, ani tym bardziej na nim jeździć. I tak, cała radość z nowego i dość drogiego prezentu pryska a malec zaczyna omijać go szerokim łukiem. I nic dziwnego - chyba nikt nie byłby w stanie jeździć na rowerze, który waży prawie tyle co rowerzysta. Co więcej, bez możliwości zmiany przerzutek przy podjeździe pod górkę...

Zobacz 5 najbardziej popularnych modeli rowerków biegowych

Doskonałą i sprawdzoną alternatywą dla klasycznego podejścia są rowerki biegowe. To prawdziwa rewolucja w sposobie nauki jazdy na rowerze. Dzięki nim już dwuletnie dzieci samodzielnie i we własnym tempie uczą się utrzymywania równowagi. Gdy urosną i staną się silniejsze, będą doskonale przygotowane do zmiany rowerka na klasyczny z pedałami już bez potrzeby montowania bocznych kółek!

Rowerek biegowy First BIKE jest przeznaczony dla dzieci już od 2 do 5 lat. Zaprojektował go dla własnych dzieci niemiecki konstruktor Ralf Coerschulte. Obserwując je i testując wprowadzane modyfikacje, stopniowo doskonalił rowerek aż do momentu, gdy umożliwił łatwą naukę jazdy dla najmłodszych. Stąd też wzięła się nazwa rowerka - First BIKE czyli PIERWSZY ROWER. Rowerek szybko stał się światowym hitem wśród dzieci i rodziców, którzy wprost oszaleli na jego punkcie w Europie, USA czy w Japonii.

Dlaczego tak się stało? Już sam wygląd rowerka jest oryginalny i przyciąga uwagę zarówno dziecka jak i rodziców. Niemiecka jakość wykonania (produkcja tylko w Niemczech) i innowacyjne rozwiązania powodują, że dziecko nie tylko chce, ale i chętnie na nim jeździ.

Pierwszy rowerek biegowy - sprawdź ranking!
 
• Rama rowerka jest bardzo wytrzymała, solidna i elastyczna. Ten rowerek wytrzyma wiele pomysłów dziecka i nie połamie się nawet przy intensywnym użytkowaniu.
• Łatwy w użyciu hamulec ręczny – dwuletnie dziecko hamuje nóżkami, ale już starsze (i dużo szybsze) nie może jeździć bez dobrej jakości hamulca zamontowanego na tylnym kole. Hamulec jest niezbędny dla zachowania bezpieczeństwa.
• Waga rowerka wynosi tylko 3,9 kg – małe dziecko może bez trudu go podnieść, trzymać lub pchać pod górkę. First BIKE jest jednym z najlżejszych modeli na rynku z hamulcem!
• Płynnie regulowane siodełko – ustawiane szybko, bez żadnych narzędzi, idealnie do wzrostu dziecka.
• Minimalna wysokość siodełka już na poziomie 30,5 cm, co sprawia, że rowerek jest idealnym prezentem już na drugie urodziny.
• Odpowiednia wysokość siodełka warunkuje powodzenie nauki u najmłodszych dzieci. Nóżki muszą całymi stopami opierać się na ziemi, aby dziecko czuło się pewnie i stabilnie.
• Widelec z ograniczonym kątem skrętu - kierownica obraca się tylko do pewnego stopnia, co ułatwia dziecku utrzymanie kierunku jazdy i zabezpiecza przed gwałtownym zablokowaniem
• Bez ostrych krawędzi lub wystających śrub - rowerek nie ma żadnych elementów, które mogłoby zranić dziecko.


 
Redakcja poleca: Wybieramy pierwszy rowerek dla dziecka (video)
Jaki rowerek będzie najlepszy dla twojego dziecka? Rower biegowy czy trójkołowy – sprawdź, jaki wybrać.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy