GRY
 
 

Jak się przygotować do wycieczki rowerowej z dzieckiem?

Wycieczka rowerowa to świetny pomysł na weekend nawet z małym dzieckiem. Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa, żebyście wszyscy wrócili z wypadu w dobrych humorach.

wycieczka rowerowa
fot. Fotolia
Wycieczka rowerowa to świetny pomysł na weekend. By jednak taka przejażdżka była dla malucha bezpieczna, pamiętaj o bezpieczeństwie. Oto rady na udaną wycieczkę:

1. Fotelik rowerowy dla dziecka

Kup specjalny fotelik. Powinien być mocowany nad tylnym kołem roweru. Musi mieć podpórki na nóżki, szelki zabezpieczające przed wypadnięciem.
Redakcja poleca: Jedziesz z dzieckiem? Te zasady są dla ciebie święte! [WIDEO]
Gdzie jest najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka w samochodzie? O czym warto pamiętać, a czego nie powinno się robić podczas podróży z dzieckiem? – radzi ekspert Filip Raszewski, trener doskonalenia techniki jazdy w ŠKODA Auto Szkoła.

2. Przyczepka rowerowa

Maluszek widzi w niej więcej niż twoje plecy i jest zabezpieczony przed wiatrem (w niej również pamiętaj o zapięciu pasów bezpieczeństwa).

3. Kask dla malucha

W razie upadku kask skutecznie ochroni główkę malucha przed urazem.

4. Widoczność na drodze

Zadbaj o to koniecznie! Dobrze, jeśli fotelik ma dodatkowe światła odblaskowe, a przyczepka, która jest niska, chorągiewkę na wsporniku o wysokości 1,5 metra.

Zobacz też: Z dziećmi na rowery - porada policjanta
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kanapkowe wariacje i inne kuchenne inspiracje

Uwaga! Idzie mróz!