GRY
 
 

Księżniczka Charlotte – znamy już imię córeczki Kate i Williama

Księżna Kate i książę William ogłosili dziś jakie imiona nadali swojej córeczce. Oficjalny tytuł urodzonej w sobotę dziewczynki to Jej Królewska Wysokość Charlotte księżna Cambrige. Jesteś ciekawa jak mała księżna ma na drugie i trzecie imię? Zdradzamy po kim rodzice dali imiona córeczce.

Royal Baby, córeczka Kate i Williama
fot. ONS

Koniec spekulacji na temat imienia drugiego Royal Baby. Dziś po południu księżna Kate i książę William ogłosili iż ich córeczce nadano imiona damskie Charlotte Elizabeth Diana.

Czytaj też: Księżna Kate urodziła córeczkę 

Według oficjalnych komunikatów książęca para miała kilka pomysłów na imiona damskie dla swojej córeczki. I ostateczną decyzję podjęła po konsultacjach z rodziną. 

Specjaliści zajmujący się brytyjską rodziną królewską twierdzą, iż wybór imienia Charlotte to hołd wobec ojca Williama księcia Karola. Charlotte to żeński odpowiednik imienia Charles, czyli Karol.  Księżna Kate i książę William podkreślają jednak, że imię Charlotte zawsze należało do jednych z ich ulubionych. Interpretacja dwóch pozostałych imion jest znacznie prostsza. Drugie imię córeczka księżnej Kate zawdzięcza prababci czyli królowej Elżbiecie II, zaś trzecie odziedziczyła po tragicznie zmarłej księżnej Dianie matce księcia Williama. Ciekawi jesteśmy, czy tak samo jak babcia skradnie serca poddanym i stanie się ulubienicą Brytyjczyków.

Chcesz poznać znaczenie imienia swojego dziecka? Zobacz księgę imion i ich znaczeń

Nie znamy jeszcze rodziców chrzestnych małej Charlotte, ale spekulacje na temat trwają w najlepsze  i nie wiadomo, na kogo padnie ostateczny wybór.

Polecamy: Rodzice chrzestni dla córki księżnej Kate. Na kogo padnie ostateczny wybór?

Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?
Doładuj
Przeładuj