GRY
 
 

Rozalinda w Teatrze Dzieci Zagłębia

20.10.2012r., godz.17.00 Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie zaprasza na najnowszą premierę w reżyserii Krystyny Jakóbczyk.

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Czy zastanawialiście się kiedyś, co może znajdować się za zamkniętymi na głucho, drzwiami? Czy mieliście czasem ochotę otworzyć takie drzwi? Jak myślicie, kogo moglibyście tam spotkać? Nasza bohaterka, Rozalinda, pewnego dnia natknęła się na takie tajemnicze drzwi i przeżyła najdziwniejszą przygodę, jaka przytrafić się mogła małym dziewczynkom o bujnej wyobraźni…   
Przygoda czeka na Rozalindę w starym, wielkim wiktoriańskim domu, do którego sprowadza się wraz z bardzo zapracowanymi rodzicami. By nie dać się nudzie, dziewczynka postanawia zwiedzić ponure domostwo i poznać jego lokatorów. W trakcie wędrówki po zapoznaje się z siostrami Grey, emerytowanymi aktorkami, ich kotami oraz zdziwaczałym krawcem teatralnych kostiumów. Pewnego deszczowego dnia Rozalinda odnajduje zamknięte na głucho drzwi. Okazuje się, że są to drzwi prowadzące do pustego mieszkania. Skuszona obietnicą przygody, jaką składa nieznane dotąd miejsce, postanawia je otworzyć. Za drzwiami czeka na dziewczynkę równoległy świat, w którym będzie musiała stawić czoło demonicznej Drugiej Matce, uwolnić prawdziwych rodziców i wrócić do rzeczywistości… Czy sprosta temu trudnemu zadaniu?
„Rozalinda” to pełna magii i tajemnicy opowieść o potędze wyobraźni, która ma moc kreowania nowych, fascynujących światów. Jest to także historia o miłości i szacunku do własnych rodziców. Krystyna Jakóbczyk, autorka i reżyserka spektaklu tak mówi o swojej najnowszej produkcji: „Chcę, poprzez ten spektakl, uświadomić dzieciom, iż każde z nich może być aktywnym twórcą i może kreować własny świat wyobraźni. Nie musi być biernym odbiorcą skazanym na szklany ekran telewizora czy monitora komputera. Sądzę, że spektakl powinien uruchomić w nich także przemyślenia na temat ich własnych relacji z rodzicami. Po obejrzeniu spektaklu powinni zastanowić się nad tym, czy w szalonej gonitwie codzienności ich Rodzice mają szansę na to, aby poświęcić im więcej czasu, a jeśli nie, to co mogą zrobić, aby to zmienić”.
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie
Krystyna Jakóbczyk
na motywach powieści Neila Gaimana „Koralina”
„Rozalinda”
Reżyseria: Krystyna Jakóbczyk
Scenografia: Pavel Hubicka
Muzyka: Piotr Salaber
Choreografia: Henryk Konwiński
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Hanak
Teksty piosenek: Bogumiła Pasionek-Szachnowska
Asystent reżysera: Joanna Rząp
 
Nagrania muzyczne do spektaklu dokonane zostały w Sound Design Studio w Warszawie pod dyrekcją kompozytora. Realizacja nagrań - Chris Aiken.
 
Obsada:
Joanna Rząp – Rozalina
Katarzyna Bała – Matka, Druga Matka, czarownica Viviana 
Stefan Szulc – Ojciec, Drugi Ojciec
Kamil Katolik – Digory Rat, Szczur Gregory, Suknia Koralowa (animacja)
Karina Abrahamczyk-Zator – Miriam, czarownica Perunda, Biały Kot (animacja), Suknia Prababki – animacja
Agata Madejska – Marion, czarownica Mandragora, Czarny Kot (animacja), Dziewczynka z Szafy, Anioł Roza
Ewa Zawada – Czarny Kot
Edyta Dziura – Portret Prabaki, Suknia koralowa (animacja), Tajemnicza Kobieta alias Viviana
Jacek Mikołajczyk – Suknia Prababki (animacja), Chłopiec z Szafy, Anioł Leander, Biała Ręka (animacja)
 
Prapremiera: 20 października 2012 r.
 
Spektakl został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana
42-500 Będzin ul. Teatralna 4
 
 
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.
Doładuj
Przeładuj