fot. Fotolia

„Serce podzielone równo na pół” – trudne wybory mam!

Jedno dziecko w szpitalu, a drugie w domu. Z kim być, jak postąpić, by nie skrzywdzić nikogo? Posłuchajcie!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Fotolia
Blogerka SuperStyler poruszyła ostatnio bardzo trudny dla kobiet problem. Jak się zachować w sytuacji, gdy właśnie urodziłaś wcześniaka, który musi przez jakiś czas przebywać w szpitalu, a w domu masz drugie - starsze, choć nadal małe dziecko. Komu poświęcić czas, z kim zostać, jak podzielić swą miłość pomiędzy dwa największe skarby, by nikogo nie skrzywdzić?

Zobacz także: Pierwszy rok życia wcześniaka - film

Nie ma dobrego rozwiązania w takiej sytuacji. Gdy zostaniesz w szpitalu z maluszkiem, Twoje myśli i serce będą uciekać do domu, w którym wiesz, że czeka na Ciebie bardzo stęsknione dziecko. Gdy wrócisz do domu, będziesz zastanawiać się, co robi Twoja kruszynka, czy nie tęskni, czy nie płacze cichutko, a nikt jej nie słyszy...

SuperStyler napisała tak: „Serce podzielone równo na pół... Dziś podjęłam piekielnie trudną decyzję o powrocie do domu. Żadne z rozwiązań nie było idealne, ale postanowiłam podzielić się między swoich chłopaków. Zwłaszcza że Zyzio musi jeszcze zostać trochę w szpitalu, by nabrać sił. Całe dnie będę spędzać z Zyziem, a wieczory i noce z Mieciem i Jankiem. Przed chwilą, pierwszy aż od tygodnia, już w nowej rzeczywistości przytuliłam Miecia. Wzruszeniu nie było końca. Ciągle zastanawiam się, jak to będzie. Bo będzie dobrze, prawda?”

O SuperStyler pisaliśmy niedawno: To jedno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów!A Wy byłyście w podobnej sytuacji? Jakie miałyście wspomnienia z tamtych chwil?

Czytaj także: Rodzice zastąpili wcześniakom inkubator. Znasz tę metodę?

źródło: Facebook SuperStyler
Redakcja poleca: Obecność mamy to lek dla wcześniaka – mówi. prof. Dobrzańska z CZD
Wcześniak bardzo potrzebuje bliskości i czułości mamy – mówi. prof. Anna Dobrzańska z Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki bliskości mamy wcześniaki rozwijają się lepiej i szybciej przychodzą do zdrowia.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy