Ruchy dziecka w brzuchu mamy na filmie
fot. YouTube/Channel Mum

Co wyprawia ten maluch! Zobacz, jak zachowuje się dziecko w brzuchu mamy

Ruchy dziecka w ciąży to dla mamy wyjątkowe przeżycie. Wiesz, co dokładnie robi dziecko w brzuchu mamy? Zobacz ten niezwykły film, będziesz pod wrażeniem!
Hanna Szczesiak
Ruchy dziecka w brzuchu mamy na filmie
fot. YouTube/Channel Mum
Co robi dziecko w brzuchu mamy? Rozciąga nóżki, obraca główkę, opiera się na rączkach... Grupa badaczy z całego świata opublikowała film, który pokazuje, jak zachowuje się maluszek w brzuchu mamy. Musicie go zobaczyć – w 3 dni wyświetlono go ponad 130 tysięcy razy!

Zobacz ruchy dziecka dzięki rezonansowi magnetycznemu

Grupa badaczy z całego świata, iFIND project, opracowuje metody badań umożliwiające wykrywanie wad dziecka już w pierwszych tygodniach ciąży. Opracowywane przez nich metody zakładają wykorzystanie m.in. rezonansu magnetycznego i ultrasonografu. Rezonans magnetyczny jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, a zdjęcia i nagrania otrzymane przy jego pomocy są często dokładniejsze od zwykłych zdjęć i filmów USG.

"Fotografowanie 20-tygodniowego płodu w brzuchu matki nie jest łatwe. Po pierwsze, jest on bardzo mały. Jego serce ma jedynie 15 mm, jest wielkości 5-groszówki. Zdjęcia USG mogą być dobrej jakości, jednak nie w przypadku każdej pacjentki. Ultrasonograf musi dostrzec to, co my chcemy zobaczyć, a to nie zawsze jest łatwe. Ta widoczność zależy od wieku dziecka, jego ułożenia w łonie, wagi i rozmiaru matki i wielu innych czynników. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego nie ma takich ograniczeń – mówi dr David Lloyd z King’s College London, przedstawiciel grupy iFIND.

Zobaczcie film:
 

Wiedziałyście, że dzieci w brzuchach mam są aż tak ruchliwe? Jak często czułyście ruchy waszych maluszków, kiedy byłyście w ciąży?

Czytaj także: Co robi twoje dziecko? Jeden dzień z życia płodu

Źródło: The Huffington Post
Redakcja poleca: Mężczyzna w ciąży - rewolucyjny pas pozwalający tacie poczuć ruchy płodu (VIDEO)
Marka Huggies z okazji Dnia Ojca stworzyła specjalny pas umożliwiający mężczyźnie czucie ruchów swojego nienarodzonego dziecka. Zobacz, jak to działa.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy