GRY
 
 

Ruda Śląska: 30 osób przyjmowało poród czworaczków!

Imiona dla maluchów rodzice wybrali celowo, by tworzyły razem słowo MAMA. Kiedy dzieci pojadą do domu? Aż podwoją swoją wagę!

Ruda Śląska czworaczki
fot. tvn24
To był niezwykle skomplikowany poród w rudzkim szpitalu. Jednak już po raz czwarty rodziły się tu czworaczki, więc można powiedzieć, że lekarze mają wprawę.

Mikołaj, Antonina, Michalina i Amelia, czyli MAMA, urodzili się poprzez cesarskie cięcie w 30 tyg. ciąży. W planowanym zabiegu brało udział sześć zespołów: anestezjologiczny, położniczy i cztery neonatologiczne. Poród trwał kilkadziesiąt minut, a mama przebywała w szpitalu już od 2 tygodni. 

Dzieci nie mogą na razie opuścić szpitala, ich waga oscyluje między 1-1,5 kg. By maleństwa mogły wyjść do domu, ich waga musi się podwoić, co może potrwać kilka tygodni. Każde z dzieci leży w inkubatorze, jedna z dziewczynek musiała zostać położona pod respiratorem. 


fot. screen tvn24
Rudzki szpital od dłuższego czasu cieszy się świetną opinią i kierowane są tu pacjentki z całego kraju. To tutaj leczy się najciężej chore noworodki, tu jest Bank Mleka Kobiecego i to właśnie tu już niedługo powstanie najnowocześniejszy w regionie Trakt Porodowy. 

Gratulujemy rodzicom wspaniałych dzieci i życzymy im szybkiego powrotu do domu wraz z całą czwórką!

A Ty po jakim czasie wróciłaś z dzieckiem do domu?


Czytaj także:
Redakcja poleca: Jak szybko urodzić? Poznaj sposoby mam
Co robią kobiety, by przyspieszyć poród? Każda ma swój sprawdzony sposób. Poznaj 3 mamy i ich metody na szybki poród. Który wybrałabyś dla siebie?
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami