GRY
 
 

Rybka i słońce - recenzja książki dla dzieci

Miniaturowa baśń nie tylko dla maluchów, w której i tekst Przemysława Wechterowicza i ilustracje Barbary Konczarek spełniają równorzędną funkcję.

Rybka i słońce, książka dla dzieci
fot. materiały prasowe
Rodzice z chęcią przeczytają tę książeczkę swoim dzieciom. Maluchy, a także starsze dzieci, z radością wysłuchają opowieści o rybce z morskich głębin.

Bohaterka, mała rybka, mieszka w morskich zakamarkach, bardzo głęboko. Jest samotna i trochę nieszczęśliwa. A przecież mała rybka też potrafi marzyć. Nasza marzy o innym życiu. Ale czy może sobie na to pozwolić? Przecież przeznaczeniem ryb jest mieszkanie w wodzie. Rybka podejmuje jednak wyzwanie i któregoś dnia z tobołkiem przewieszonym przez płetwę wyrusza w świat, którego nie zna, ale który pragnie odkryć. Wierzy, że każde przeznaczenie można zmienić. Płynie więc ku słońcu.

Czytelnik lub słuchacz będzie więc śledzić losy małej bohaterki. Będzie jej kibicować, obserwować jej zachowanie, trzymać kciuki, gdy znajdzie się w sytuacji bez wyjścia. Pomoże w tym tekst, dość oszczędny, pomogą ilustracje, prawdziwe obrazy malujące życie w głębinach oceanu.

Ta książeczka przeznaczona dla wrażliwych dzieci, a także dla wrażliwych rodziców jest od roku na rynku wydawniczym sporym wydarzeniem. Zachwyca, wzrusza, daje nadzieję, motywuje do walki o spełnienie marzeń, nawet jeśli są to marzenia nie do spełnienia. Nieraz w trakcie czytania westchniemy, że to opowiadanie o nas, o naszych problemach, i o tym, że wystarczy chcieć, aby spełniło się nieosiągalne. Rybka w końcu spotka swój upragniony promień słońca. Włochaty, złocisty i uśmiechnięty. Wspaniała opowieść na pierwsze dni roku. Krzepiąca i udowadniająca, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Wierzę, że baśń spodoba się wszystkim. Zapraszam również do przeczytania innych książeczek tego autora. A oto niektóre z nich: Opowieść o chłopcu, który chciał zostać delfinem, czaplą, wyżłem i stonogą. Kocham Pana, Panie Tygrysie, Lukrecja, Mama, Bum! Bum! Bum!, Każdy kot ma dwa końce, W pogoni za życiem…

Rybka i słońce
Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustratorka: Barbara Konczarek
Wydawnictwo: Officyna

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Czy twoje dziecko jest gotowe na sporty zimowe?

Czy zima jest taka zła? Przygotujcie się odpowiednio!