GRY
 
 

Dzień Rybki MiniMini w warszawskim ZOO. Poznaj tajemnice podwodnego świata

W pierwszy weekend wakacji stacja telewizyjna MiniMini+ szykuje dla najmłodszych wyjątkową niespodziankę w warszawskim ZOO. Nie może was tam zabraknąć.

Rybka MiniMini
fot. materiały prasowe
W niedzielę, 26 czerwca odbędzie się Dzień Rybki MiniMini. Z tej okazji na dzieci czekać będą niezwykłe atrakcje i mnóstwo zabawy. Tym razem Rybka MiniMini zaprasza maluchy do warszawskiego ZOO. A wszystko po to, by lepiej poznać tajemnice podwodnego świata.

Moc atrakcji z Rybką MiniMini

Podczas pikniku Rybka MiniMini zabierze dzieci i rodziców w podróż do świata mórz i oceanów, dzięki której uczestnicy zabawy będą mogli poznać podwodną faunę i florę. Przy okazji zapoznają się z zagadnieniami związanymi z ekologią oraz bezpieczeństwem w pobliżu wody.
 
Od godziny 11:00 do 15:00 najmłodsi goście ZOO będą mogli wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej. Dzieci, które zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez Rybkę MiniMini, otrzymają dyplom i specjalny upominek.
 

Dzień Rybki MiniMini to także liczne zabawy, animacje, warsztaty oraz konkursy. Od godziny 13:00, obok nowego akwarium, którym opiekuje się Rybka MiniMini, odbywać się będą pokazy clownów, warsztaty z carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach oraz występy przygotowane przez aktorów Teatru Lalka. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z modystką i samodzielnie wykonać ozdobne fascynatory, pomalować buźki oraz poznać zwyczaje, kulturę i muzykę Czarnego Lądu wspólnie z kongijskimi muzykiem Ricky Lionem. W programie znajdzie się również nauka gry na afrykańskich instrumentach ludowych oraz tańców rytualnych, a dzieci wysłuchają opowieści na temat znaczenia zwierząt w życiu ludów afrykańskich. Dzięki temu odległe miejsca Afryki, gdzie żyją inne zwierzęta, rosną inne rośliny, a ludzie wyglądają inaczej, mogą okazać się zaskakująco bliskie.

W Kinie Przedszkolaka MiniMini+ będzie można obejrzeć programy edukacyjne z Myszką w Paski i Dzielnym Lwem Erykiem, a także premierowe odcinki bajki o niesamowitym, podwodnym świecie „Oktonauci”, która trafi na ekrany telewizorów w poniedziałek 27 czerwca. Stacja MiniMini+ wspólnie z warszawskim ZOO przygotuje materiały edukacyjne zawierające ciekawostki na temat fauny i flory mórz oraz oceanów. Będą one dostępne na stronie www.miniminiplus.pl oraz rozdawane podczas wydarzenia.
Rybka Mini Mini zaplanowała także specjalną biletowaną strefę zabaw i gier (w godzinach 10-13). Już wkrótce na naszym profilu na Facebooku będziecie mogli wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będą wejściówki do tej strefy (jedna wejściówka jest ważna dla 4 osób i upoważnia do bezpłatnego wejścia na teren warszawskiego ZOO oraz korzystania ze strefy atrakcji przygotowanych przez Rybkę Mini Mini w godzinach 10-13) oraz pluszowe Rybki Mini Mini! Śledźcie nasz profil na Facebooku!

Pobierz szczegółowy program wydarzenia

MiniMini+, kanał telewizyjny platformy cyfrowej nc+ dla najmłodszych widzów, po raz kolejny udowadnia, że nie tylko oferuje wartościowe bajki, ale także wspiera rodziców w procesie wychowawczym i edukuje przez zabawę poza ekranem telewizora.
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (3 oceny)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj