GRY
 
 

Ryby

Twoja pociecha spod znaku Ryb to mała przylepka. Ma bujną wyobraźnię, lubi marzyć i... spać.

horoskop dla dzieci, znak zodiaku, ryby
fot. Fotolia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 19 lutego a 20 marca, to jest zodiakalnymi Rybami.

Jest chyba najbardziej nieśmiałą i płaczliwą istotką z całego zodiaku. To niezwykle wrażliwe, niesprawiające kłopotów, a zarazem spragnione pieszczot dziecko. Gdy tylko mama utuli je na dobranoc i pocałuje, spokojnie prześpi całą noc. Rybka bowiem kocha spać. Do pełnego szczęścia potrzebuje przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa.
Zobacz, jak poradzić sobie ze stresem u Twojego dziecka.

Maluchy spod znaku Ryb to słodcy marzyciele

Twoja pociecha jest cicha jak myszka. Kurczowo trzyma się matczynej spódnicy. Woli asystować Ci w kuchni, niż samotnie bawić się w swoim pokoju. Rybce nie spieszno do samodzielności i poznawania świata, który wydaje się jej groźny. Mała Rybka kocha bajki, może ich słuchać godzinami z wypiekami na twarzy. O wiele dłużej od swoich rówieśników wierzy w istnienie bajkowych postaci. Często ucieka od rzeczywistości w świat marzeń, gdzie można spotkać tylko dobre wróżki i wspaniałych ludzi.W świecie małej Rybki nie ma miejsca dla okrutnych bohaterów. Chodzi tylko sobie wiadomymi drogami, co dorosłych wprawia w osłupienie. "To przecież wbrew logice" - powtarzają zdziwieni dorośli. Łatwo ulega nastrojowi chwili - gdy nagle poczuje, że przepełnia ją miłość do rodziców, natychmiast do nich biegnie i rzuca im się na szyję.
Rybka nigdzie się nie spieszy. Jest bardzo zgodna, często bez protestów ustępuje innym, nawet słabszym kolegom czy młodszemu rodzeństwu. Z nauką radzi sobie całkiem nieźle. Ten fantasta jest o dziwo najlepszy z matematyki, muzyki i języków obcych. Większość Rybek ma doskonałą pamięć słuchową. Dzięki temu raz usłyszany tekst łatwiej wejdzie dziecku do głowy, niż gdyby go do znudzenia czytało.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Jak z Rybami postępować

Delikatnej Rybki nie przerobisz na Rambo, więc nie usamodzielniaj jej na siłę. Otocz ją miłością, okaż, jak jest dla Ciebie ważna. Twoja pociecha, choć bardzo związana z rodziną, niechętnie się zwierza. Spędzaj z nią dużo czasu. Gdy poczuje, że jesteś jej podporą, bez wahania opowie o dniu spędzonym w przedszkolu. Nie wyśmiewaj problemów dziecka, dodawaj mu otuchy. Musisz nieustannie wspomagać swoją Rybę, jej natura jest złożona. Nie wyśmiewaj jej pomysłów, nie lekceważ jej świata, nie przypominaj, by do działania włączała rozum. Zamknie się jeszcze bardziej i w dorosłym życiu stanie się Rybą leniwą i niesolidną.
Jesteś ciekawa jak wychować dziecko by było optymistą? Sprawdź!

A gdy dorośnie...

Nie obawiaj się, da sobie w życiu radę. Ryby najchętniej wybierają wolny zawód, nie lubią siedzieć za biurkiem, nie mają też wygórowanych ambicji. Wiele Ryb ma zdolności artystyczne. Wśród nich spotyka się jasnowidzów i media nawiązujące kontakt z duchami. Miłość odgrywa w ich życiu ogromną rolę. Szukają poczucia bezpieczeństwa, zrozumienia i ciepła. Pragną znaleźć partnerów, na których wsparcie zawsze można liczyć.


Co Rybom przyniesie szczęście

kolory: indygo, fiolet
kamienie: akwamaryn, sardoniks, krwawnik
metal: cyna
maskotki: wizerunki ryb albo dzikiego ptactwa
pomyślny miesiąc: listopad
dzień tygodnia: piątek
dni miesiąca: 8, 13

Imiona dla dzieci spod znaku Ryb

Imiona dla dziewczynek: Agnieszka, Alina, Anna, Barbara, Brygida, Iwona, Jolanta, Julia, Magdalena, Maja, Maria, Monika, Natalia, Sylwia
Imiona dla chłopców: Bogumił, Bogusław, Dymitr, Franciszek, Jacek, Jan, Kamil, Kazimierz, Ludwik, Maciej, Mariusz, Michał, Patryk, Rafał, Ryszard, Sebastian


Znane osoby spod znaku Ryb

Michał Anioł (ur. 6.03)
Antonio Vivaldi (ur. 4.03)
Albert Einstein (ur. 14.03)
Elizabeth Taylor (ur. 27.02)
Fryderyk Chopin ( ur. 22.02)
Andrzej Wajda (ur. 6.03)
Daniel Olbrychski (ur. 27.02)
Natalia Kukulska (ur. 4.03)
Bruce Willis (ur. 19.03)
Eva Longoria (ur. 15.03)
Chuck Norris (ur. 10.03)
Jessica Biel (ur. 3.03)
Agnieszka Radwańska (ur. 6.03)
Jon Bon Jovi (ur. 2.03)

Ocena (3 oceny)

4.3
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami