Polski rząd odbiera matkom prawo głosu
fot. Fotolia

Rząd odbiera polskim matkom prawo głosu!

Decyzja o odwołaniu debaty o opiece okołoporodowej zaskoczyła nawet organizatorów. Dlaczego polskim matkom odbiera się prawo głosu?
Hanna Szczesiak
Polski rząd odbiera matkom prawo głosu
fot. Fotolia
7 grudnia w Sejmie miała odbyć się debata o opiece okołoporodowej współorganizowana przez Fundację Rodzić po Ludzku. Niestety, z nieznanych powodów, debata została odwołana. Dzięki wsparciu Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, debatę udało się przenieść do biura Rzecznika przy ulicy Długiej.

Matka Polka nie ma głosu

"Po raz kolejny kobietom i położnym w Polsce chciano odebrać prawo do głosu w kwestiach ich dotyczących! Nie jesteśmy przedmiotami, które można przestawiać z miejsca na miejsce i nie zgadzamy się na takie traktowanie. Nie poddamy się tak łatwo i nie pozwolimy na to, żeby nasz głos został zlekceważony" – czytamy w komunikacie o zmianie miejsca debaty na facebookowym profilu Fundacji.

Zobacz także: Uwaga, prawa ciężarnych będą ograniczone!
 

Polskie matki potrzebują rządowego wsparcia nie tylko pod postacią programu Rodzina 500 Plus. Potrzebują miejsca, w którym mogą szczerze powiedzieć, czego się obawiają, jakich zmian oczekują i co ich zdaniem należy zrobić, żeby poprawić system polskiej opieki okołoporodowej. Takie debaty dają mamom i ciężarnym głos. Dlaczego rząd próbuje im go odebrać? Poród na podłodze w Starachowicach, matka, która zmarła po przeprowadzeniu cesarskiego cięcia w szpitalu w Dąbrowie Górniczej – czy to nie są sygnały, że w polskim systemie opieki zdrowotnej potrzebne są zmiany?

Czy wy, mamy lub przyszłe mamy, zgadzacie się z decyzją, że Sejm nie jest miejscem dla matek? Czy nasz system opieki zdrowotnej daje ciężarnym i mamom poczucie bezpieczeństwa? Czekamy na wasze komentarze!

Debata "Skoordynowany system opieki zdrowotnej nad kobietą w okresie ciąży, porodu i połogu. Szanse i zagrożenia" odbędzie się 7 grudnia, o godz. 11.00 w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie.

Czytaj także: Ciężarna zmarła po cesarskim cięciu
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy