edukacja zdalna
fot. Adobe Stock

RMF FM: już za chwilę wróci edukacja zdalna. Dla których dzieci najpierw?

Wczoraj premier oficjalnie oznajmił, że w szkołach i na uczelniach zostaną wprowadzone ograniczenia. Dzisiaj pojawiły się przecieki o powrocie edukacji zdalnej i o tym, które dzieci jako pierwsze zostaną na nią skierowane.
Ewa Janczak-Cwil
edukacja zdalna
fot. Adobe Stock
Rządzący chcą wprowadzić naukę zdalną w kolejności od najstarszych uczących się do najmłodszych - dowiedzieli się nieoficjalnie reporterzy RMF FM. Pomysł musi zostać zaakceptowany przez ministrów. Jeśli tak się stanie, edukacja zdalna ma być wprowadzana w sposób jak najmniej uciążliwy dla rodziców. Co to oznacza?

Kolejność przechodzenia na naukę zdalną

W pierwszej kolejności nauka zdalna ma dotyczyć studentów, w drugiej – uczniów szkół ponadpodstawowych, czyli np. liceów i techników. To oznacza, że dzieci chodzące do szkół podstawowych, żłobków oraz przedszkolaki na razie nadal bez przeszkód będą mogły chodzić do swoich placówek.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Terminy rozpoczęcia nauki zdalnej

Niestety nie wiadomo, kiedy ma rozpocząć się nauka zdalna dla najstarszych uczniów i studentów, ani od czego będzie zależało wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach podstawowych i zawieszenie zajęć w przedszkolach. Jutro zespół zarządzania kryzysowego ma przeanalizować pomysł i wydać w tej sprawie decyzję, o której oficjalnie poinformować ma premier. MEN zdementowało krążącą po internecie plotkę, jakoby szkoły miały zostać zamknięte 20 października.

Na sobotę 10 października planowana jest konferencja prasowa, na której Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania szkół i placówek edukacyjnych w naszym kraju.

Jakie regiony Polski będą wprowadzały edukację zdalną

Ze względu na to, aby dostęp do nauki i jego jakość na terenie całego kraju były takie same dla wszystkich, edukacja zdalna ma być wprowadzana w całej Polsce, a nie tylko tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza.

Jeszcze w czwartek dane pokazywały, że 98 proc. szkół pracuje normalnie. Normalnie, czyli w warunkach stacjonarnych. Jednak rosnąca lawinowo liczba zakażeń w Polsce i rosnące statystyki nieobecności uczniów w szkołach zmuszają rząd do podjęcia działań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednym z tych działań ma być ograniczenie liczby uczniów uczących się na terenie szkół.

Jesteś gotowa na powrót nauki zdalnej i ponowne zmaganie się z samodzielnym uczeniem własnych dzieci?

Źródło: rmf24.pl

Sprawdź także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy