Rydzyk i RPD o pokusie księży
fot. Adobe Stock / Instagram

Dzieci kuszą księży? Rzecznik Praw Dziecka odcina się od słów Rydzyka (a wcześniej mu klaskał!)

Mikołaj Pawlak skomentował skandaliczne słowa księdza Rydzyka o grzechach księży. Rzecznik Praw Dziecka przyznał, że pokusa nie usprawiedliwia przestępstwa pedofilii, wcześniej jednak klaskał Rydzykowi w kościele podczas kazania.
Magdalena Drab
Rydzyk i RPD o pokusie księży
fot. Adobe Stock / Instagram
Rzecznik Praw Dziecka po dwóch dniach od bulwersującej wypowiedzi księdza Rydzyka skrytykował jego słowa. Grzechów księży nie wolno usprawiedliwiać pokusą − uważa Mikołaj Pawlak. Dlaczego więc wcześniej klaskał Rydzykowi podczas urodzin Radia Maryja?

Rzecznik Praw Dziecka: pokusa nie usprawiedliwia krzywdzenia dzieci

Haniebne słowa o kuszeniu księży Tadeusz Rydzyk wypowiedział w minioną sobotę w czasie uroczystej mszy świętej z okazji urodzin Radia Maryja. Redemptorysta w lekceważący sposób odniósł się do oskarżeń wobec biskupa Edwarda Janiaka, który jest podejrzewany o tuszowanie pedofilii wśród duchownych. „To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże” − powiedział Rydzyk, na co obecni w kościele zareagowali brawami. 

Rzecznik Praw Dziecka, który także przyklasnął słowom Rydzyka w Toruniu, dopiero w poniedziałek opublikował swój krytyczny komentarz. „Pokusa nie tłumaczy przestępstwa. Nic nie usprawiedliwia krzywdzenia dzieci. Każdy, kto popełnia przestępstwo, musi ponieść karę. Pedofilia to ohydna zbrodnia, niezależnie od tego, kto jest sprawcą” − napisał Pawlak w mediach społecznościowych.
Internauci szybko wytknęli Pawlakowi hipokryzję, publikując screeny z toruńskiej mszy, na których wyraźnie widać, jak RPD oklaskuje przemawiającego z ambony Tadeusza Rydzyka. Ponadto zdaniem niektórych krytyczny komentarz Pawlaka pojawił się w sieci zbyt późno. 

„Niewyobrażalne!!! Pan Pawlak człowiek udający, że pełni urząd Rzecznika Praw Dziecka cieszy się - co widać - i raduje serce po skandalicznych słowach pana Rydzyka...” − napisała na Twitterze Dorota Zawadzka. „Skompromitował się pan. Pozostaje współczuć dzieciom takiego rzecznika” − komentują inni internauci.
Zobacz też:
Redakcja poleca: Pornografia w sieci: nigdy nie wiadomo z kim rozmawia twoje dziecko [WIDEO]
Nigdy nie wiemy kto kryje się w internecie za osobą podającą się za dziecko – mówi socjoterapeutka Małgorzata Ćwiek z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Dlatego apeluje do rodziców, aby od małego uczyli dzieci ostrożności w zawieraniu znajomości w sieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy