Rzecznik praw dziecka zapewniał, że telefon zaufania działa całą dobę
fot. Instagram/ rpd_pawlak

Rzecznik praw dziecka przyłapany na niewiedzy: stworzył fake newsa, ale twierdził, że to inni kłamią

Na początku tygodnia zaczął działać telefon zaufania dla dzieci. Rzecznik praw dziecka upierał się, że ze wsparcia można skorzystać przez całą dobę. Dziennikarz udowodnił jednak podczas programu na żywo, że prawda jest inna.
Joanna  Biegaj
Rzecznik praw dziecka zapewniał, że telefon zaufania działa całą dobę
fot. Instagram/ rpd_pawlak
Mikołaj Pawlaka podczas rozmowy z dziennikarzem RMF FM, twierdził, że Dziecięcy Telefon Zaufania działa przez 24 godziny. Upierał się również, że informacje zaprzeczające temu to zwykły „fejk”. Robert Mazurek - dziennikarz, sprawdził, jak w rzeczywistości wygląda możliwość dodzwonienia się na numer telefonu zaufania dla dzieci.

Dziecięcy Telefon Zaufania

Kilka dni temu został uruchomiony Dziecięcy Telefon zaufania. Działa także czat internetowy, gdzie dzieci mogą uzyskać wsparcie. Mikołaj Pawlak zachęcał do korzystania z pomocy, jeśli jest taka potrzeba: „Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń”.
Telefon zaufania jest anonimowy, połączenie darmowe. Numer Dziecięcego Telefonu Zaufania to: 800 12 12 12

Telefon działa całą dobę?

Rzecznik praw dziecka zapewniał, że telefon zaufania działa całą dobę – i w dzień, i w nocy. „Działa całą dobę, panie redaktorze i proszę nie siać fejków” - powiedział Pawlak w rozmowie z dziennikarzem, który był zdania, że sytuacja wygląda inaczej.

Wsparcie od 8.15 do 20.00

Na antenie dziennikarz postanowił udowodnić, że ma rację. Zadzwonił pod wskazany numer. Razem z rzecznikiem praw dziecka i słuchaczami radia - wysłuchali komunikatu, że telefon jest czynny od godziny 8.15 do godziny 20.00.

Mikołaj Pawlak jednak nadal obstawał przy swoim zdaniu, że telefon działa całodobowo: „Zaraz sprawdzę, dlaczego takie nagranie jest. To nie znaczy, że telefon nie działa”.

Źródło: RMF FM

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Premiera książki Doroty Zawadzkiej "Dziecko swoje prawa ma" – film
Nowa książka Doroty Zawadzkiej wylicza podstawowe prawa dziecka i ukazuje, jak działają w praktyce. To lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców. Zobacz film z premiery książki!
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy