GRY
 
 

Rzeczy, o których musisz pamiętać we wrześniu

Dni będą teraz coraz krótsze, z nieba częściej pokapie, trochę powieje... ale nie nudą. Z naszym niezbędnikiem jesień będzie sympatyczniejsza.

mama, tata, rodzice, niemowlę, spacer, nosidełko

Nieprzemakalne buty

Przeziębienie często zaczyna się od nóżek. Na jesienne słoty zakładaj malcowi kalosze.
Redakcja poleca: Jesienne liście – film
Po co drzewom liście? Dlaczego jesienią liście spadają z drzew? – dowiesz się oglądając film.


Spacery w plenerze

Co najmniej dwugodzinne! Dotlenią organizm i poprawią odporność dziecka. Unikajcie tylko ruchliwych ulic. Spaliny wysuszają śluzówkę nosa, a to może prowadzić do częstych infekcji. Starszaka zachęcaj do biegania i skakania, bo ruch poprawia krążenie krwi. Może całą rodziną pogracie w berka?


Krem na buzię

Co prawda nie ma jeszcze przymrozków, ale buzię trzeba chronić przed chłodnymi podmuchami wiatru. Najlepszym rozwiązaniem jest posmarowanie buzi malca (tuż przed spacerem) lekko natłuszczającym kremem na każdą pogodę.

Termos

Nieoceniony podczas długich spacerów. Możesz przelać do niego herbatkę lub zupkę dla malca. Jest lekki i trzyma ciepło nawet kilka godzin.

Wizyta u lekarza

Podczas najbliższej wizyty u pediatry poproś o skierowanie na badanie kału dziecka. Po letnich igraszkach w piaskownicy smyk może mieć w sobie „nieproszonych gości“. Lepiej to sprawdzić.

Śniadania

Są szczególnie ważne w zimniejsze dni, bo głodny malec mógłby szybko zmarznąć i złapać katar. Gdy za oknem jesień, podaj dziecku np. parujący talerz kaszki manny polany sokiem malinowym i owoc. Taki posiłek to dawka energii na dłużej.

Wyprawka do żłobka

Spakuj ją zawczasu. Debiutantowi przydadzą się ubranko na zmianę, kurteczka na spacery i kapcie do biegania po sali. Dodaj też zapas pieluszek i chusteczek (zarówno tych nawilżanych, jak i higienicznych). Nie zapomnij spakować ukochanych zabawek pociechy!

Akcesoria ogrodniczki

Grabki i wiaderko, przydadzą się do zagarniania liści i zbierania kasztanów.
Doładuj
Przeładuj